Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] One Piece'de Kehanet ve Joy Boy Poseidon

• Konbuyu başlatan Üye silindi 5781
  • Başlangıç tarihi

Sizce Kehanetlerin taşınması Deniz Kralları ile mi olmuştur?

• Evet

Kullanılan: 7 26.9%
  • Kısmen

Kullanılan: 18 69.2%
  • Hayır.

Kullanılan: 1 3.8%

• Kullanılan toplam oy
    26
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gelecekte öyle birşey olup geçmişe dönerse paralel evren sapması olmadığı takdirde aynı geleceğe çıkarlar sonuç olarak.Değiştirmek isteyim derken ne yaparsa yapsın aynı sonuç yaşanır yani.Bunu da gelecekten gelen şartların oluşmasını sağlıyor kelebek etkisiyle etkiliyor gerçi.Orada paradoksal durumlar olabilir.Ama böyle birşey varsa gördüğünü değiştiremez.En fazla gördüğü şekle ayarlayıp farklı sonuca ulaşmaya çalışır.Gördüm ama yanlış yorumdu tarzı.Hoş op evreni durumunda gelecek parlak karanlık olsa yaparlardı bunu da.
Hımm, bu geleceğe gitme meyvesi kesin kullanılmış orada lütfüyü görmüşler yani biz Lütfü, joy boy çıkacak derken joy boy, lütfü çıkacak :oleyo2:

Üye silindi 5781

Eline sağlık Capori son derece mantıklı duruyor. Benim kafama hep şu takılıyor ama şeytan meyvelerinin kökeninin çok eski olduğunu düşünürsek nasıl oluyor da altı üstü yirmi sene önce bile efsane olarak anılıyor? Bu zamana kadar nasıl gizlenebilir böyle bir şey aklım almıyor. Yüzlerce de şeytan meyvesi var yani.
Sorunu yanlış anlamadıysam , nasıl hala gizlenebiliyor dedin değil mi?
Eğer öyleyse bunun cevabı direkt olarak Dünya Hükümeti. Şeytan meyvelerinin orijini belki Poneglif'te yazıyordur , bunu bilmiyoruz ama eğer öyle olsa bile Poneglif'i okumayı çözmeyi yasaklayan bir Dünya Hükümeti var karşımızda. Ayrıyetten Imu'nun varlığını bildiğin gibi 905 bölüm sonra öğrendik. Düşün mangaka bile 905 bölüm sonra Dünya'yı yöneten kişiyi gösteriyor. Şu an Dünya'daki 6 kişi dışında (5 gorosei ve Imu'yu tahta çağıran kişi dışında.) bilen birisi yok. Yani Dünya Hükümeti tarihten veyahut bilinmesini istemediği şeyleri kolayca silecek ve engelleyecek güçte ki Tanrı Vadisi olayı da buna bir örnek.

Sorunu yanlış anlamadıysam , nasıl hala gizlenebiliyor dedin değil mi?
Eğer öyleyse bunun cevabı direkt olarak Dünya Hükümeti. Şeytan meyvelerinin orijini belki Poneglif'te yazıyordur , bunu bilmiyoruz ama eğer öyle olsa bile Poneglif'i okumayı çözmeyi yasaklayan bir Dünya Hükümeti var karşımızda. Ayrıyetten Imu'nun varlığını bildiğin gibi 905 bölüm sonra öğrendik. Düşün mangaka bile 905 bölüm sonra Dünya'yı yöneten kişiyi gösteriyor. Şu an Dünya'daki 6 kişi dışında (5 gorosei ve Imu'yu tahta çağıran kişi dışında.) bilen birisi yok. Yani Dünya Hükümeti tarihten veyahut bilinmesini istemediği şeyleri kolayca silecek ve engelleyecek güçte ki Tanrı Vadisi olayı da buna bir örnek.
sanırım ben yanlış hatırladığım için saçma bir soru sormuş oldum. buggy ile shanks konuşurken sanki ilk defa görüyorlardı ve ne olduğunu bilmiyorlardı diye hatırlıyordum. o sebeple sormuştum o soruyu. şeytan meyveleri yirmi otuz yıldır anca mı biliniyor diye garipsemiştim de yanlış hatırlıyormuşum demek ki

Üye silindi 5781

sanırım ben yanlış hatırladığım için saçma bir soru sormuş oldum. buggy ile shanks konuşurken sanki ilk defa görüyorlardı ve ne olduğunu bilmiyorlardı diye hatırlıyordum. o sebeple sormuştum o soruyu. şeytan meyveleri yirmi otuz yıldır anca mı biliniyor diye garipsemiştim de yanlış hatırlıyormuşum demek ki
Estağfurullah olur öyle , gayet güzel ve normal bir soruydu.

Belki de sesi duyan kişilerden eski dili bilenler bu kehaneti taşlara taşıdı. Çünkü sadece her şeyin sesini duyanların kulaktan kulağa geçirmesi zor. Hem böylece Sesi duyanların eski dille yazdığı ponelere esi dili bilen okuyup, yazabilen herkes ulaşmıştır.

Üye silindi 5781

Belki de sesi duyan kişilerden eski dili bilenler bu kehaneti taşlara taşıdı. Çünkü sadece her şeyin sesini duyanların kulaktan kulağa geçirmesi zor. Hem böylece Sesi duyanların eski dille yazdığı ponelere esi dili bilen okuyup, yazabilen herkes ulaşmıştır.
Eski dil dediğin Poneglif'lere yazılmış dil sanırım. Poneglif'leri yapan kişiler Kozuki Hanesi , dediğin gibi sadece kulaktan kulağa geçmesi çok zor olduğu için bunun yanında Poneglif'e de yazı yazdı insanlar , burası kesin zaten. Bu yazı ''Duyulan ve aktarılan'' kehanetle alakalıydı.

Üye silindi 5781

Sonuç kısmını yazarken bir hata yapmışım onu düzeltmem gerek.
Otohime , Neptune ve Oden'in bahsettiği olaylar aynı kehanet mi onu bilmiyoruz. Teoriye göre 3'ü de aynı kehanet ve zamanı zamanına bilinmesi de bu kehanetten ötürü. Teorinin ''Sonuç:'' kısmına onu da ekledim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık