Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Tekrarları ve Klişeleri

Sizce One Piece ne kadar sık tekrara düşüyor?

• Kullanılan toplam oy
    48
Merhaba

Sizin One Piece için gözünüze çarpan tekrar ve klişeleri nelerdir? Yazdıklarınızdan bakalım neler çıkacak?

One piece tekrarları ve klişelerine dair bir konu aradım ama genel olarak manga klişeleri konusunu buldum. One Piece'in ise kendine has klişeleri de mevcuttur.

Bence tekrar ve klişe biraz farklı. Tekrar 2 defa gerçeklelen bir şey iken klişe artık neredeyse her arc olmasa olmaz hale gelen şeydir.

Kendim bir tekrardan bahsedeyim.

Eniea Lobby 2 tabirini mutlaka görmüşsünüzdür. Bir arcta bizimkilerin kendini aşacağı düşünülüsrse bu tabir kullanılır. Wano için de bu kullanıldı.

Ama bence Enies Lobby'nin kendisi bir başka arcın tekrarı. Hangisinin?

Bence Enies Lobby Arlong Park ile benzerlikler içeren bir arc.

Bu benzerliğin merkezinde Nami ile Robin yer alıyor. Onların hikayelerinin ne kadar benzediğini farkettiniz mi?

İkisinin de tayfaya girmeleri benimseyerek olmadı aslında. Nami korsanları sevmiyordu ama Luffy'yi biraz farklı bulmuştu. Robin ise ölmeye razıydı ama Luffy onu kurtarmıştı. Robin de Hasır Şapklardan etkilenmişti ancak onların tıpkı diğer tayfalar gibi günün birinde kendisini bırakacağı düşüncesine sahipti.

İkisi de tayfaya girdiklerinde geçmişi bilinmiyordu. Halbuki hemen hemen herkes tayfaya katıldığında o kişinin geçmişi açıklanmıştı.

İkisi de tayfayı isteksiz bıraktı. Nami bıraktığında ağlıyordu. Robin ise bizimkilerin öldürülmemesini şart koşmuştu.

İkisi de bizimkileri şüphelendirdi. Acaba Nami bir hain miydi? Bunca zaman korsanlarla sadece ama sadece ortak mıydı? Robin hakkında ne düşünmeliydi?

İkisi de Luffy'nin inadı sonucu gerçek hislerini söyledi.

Nami: Sana gitmeni söylemiştim.
Luffy: Evet, söylemiştin.

Nami: Luffy, yardım et!

Robin: Yaşamak istiyorum!

Ve bizim tayfanın beraber verdiği pozlar. Arlong Park'a yürüyüş ve Enies Lobby'de sıralanışları.

Luffy: Nami! Sen benim arkadaşımsın.

Luffy: Robiiin! Beraber denize açılalım.

Diğer benzerlikse Alabasta ve Dressrosa arasındakiler. Bunlar daha çok kişinin dikkatini çeken şeyler.

Ülkenin kahraman sandığı kötü shchibukailer
Crocodile ve Doflamingo

Bu adamların sözleri.Hem Croco'nun hem Dof'un ağzından çıkan bazı sözler hem üzerine düşünülmesi gereken sözler hem de karakteri basit bir kötü olmaktan kurtaran şeyler.

Korsan tayfası ismini almayan suç organizasyonları.

Baraque Works ve Dof family

Arc başlamadan önce bazı adamlarının inidirilmesi
Mr. 5, Mr. 3 Ve partnerleri. Vergo, Monet.

Luffy'nin abileri. (Oha)

Ace ve Sabo. Luffy'den ayrılırken aynı sözleri söylemeleri ve ikisinin de Mera mera kullanıcısı olması (Oha kere ohaaa)

O abilerle kapışan denizciler.

Smoker ve Fujitora. İkisinin de mevcut durumdan rahatsız olmaları.

Ağlayan piremsesler. Alabasta'da Vivi. Dressrosa'da Oda bir yeniliğe imza atarak bir değil iki piremses çizdi. Violet ve Rebecca. Bu yüzden aynı şey demek yanlış. :artiz:

Zalım sanılan masum krallar. Cobra ve Riku

Bunun yanında çokça klişe var tabii.

Luffy'nin başta yediği dayaklar, ezilen halk. Bizimkileri küçümseyen düşmanlar.
Siz benim çıkardığımdan çok daha fazlasını yazacaksınızdır.

Yeni çıkan bölümlerin çoğunlukla tatmin edici bulunmadığı şu günlerde biraz içinizi dökün. :D

Bazı olaylarda gerçekten iyi oluyor. Ace ve sabo'nun luffy ile ilgilenin demesi, robin ile nami.. ama Prensesler de harbi baydı. En son hiyori'de eklendi bu ağlaklara.

Bir klişe, Luffy her arc döveceği baş kötünün karşına geçer ve "Kayzoki oni orewa Naruuu! " diye bağırır.

Son düzenleme:
One Piece klişeleri diye konu açmıştım zamanında.

Şimdi baktım da benimkisi umumi klişeler konusuymuş, bu sadece One Piece'deki klişeleri kapsıyor.

Bu konuya dair bir klişe de benden olsun; Luffy'nin her ark istisnasız bir şekilde ark boss'undan tek yemesi.

Son düzenleme:

Silinmiş Üye

Oda bilerek yapıyor bunu ve yaparken zevk aldığını düşünüyorum o yüzden tekrara düşüyor diyemem.Wano'da mesela daha kalabalık bir W7 ve Enies Lobby'e benziyor.

Wb adam mıdır diye konu.açsak 88 sayfa konuşursunuz ama. :artiz:
Site direk One Piece ile ilgili ve siteye girenlerin çoğu One Piece'i seven insanlar. Bu konuyu 2013-2014 MT'sinde açsan orası savaş alanına dönerdi hatta savaş alanına döndüğü konular vardı. : D Çoğu günahıyla sevabıyla seviyor ve eksilerini bildiklerinden onla kabul ettiklerinden çok ilgilenmiyorlar bence.

One Piece dışı mangalara ilgi çok az zaten, sitede %90 One Piece %5 Tower of God, %5 Naruto ve SnK konuşuluyor. Onun dışında slice of life, romance gibi türlere zaten ilgi 0. Normal o sebeple "WB adam mıdır" konusunun daha çok ilgi çekmesi, One Piece'de başka neyi tartışsın adam?

Site direk One Piece ile ilgili ve siteye girenlerin çoğu One Piece'i seven insanlar. Bu konuyu 2013-2014 MT'sinde açsan orası savaş alanına dönerdi hatta savaş alanına döndüğü konular vardı. : D Çoğu günahıyla sevabıyla seviyor ve eksilerini bildiklerinden onla kabul ettiklerinden çok ilgilenmiyorlar bence.

One Piece dışı mangalara ilgi çok az zaten, sitede %90 One Piece %5 Tower of God, %5 Naruto ve SnK konuşuluyor. Onun dışında slice of life, romance gibi türlere zaten ilgi 0. Normal o sebeple "WB adam mıdır" konusunun daha çok ilgi çekmesi, One Piece'de başka neyi tartışsın adam?
Wb'yi de tartışmayıversin aga.

Her şeyin temeli Luffy, Zoro ve Sanji'ye dayanıyor bu forumda. Diğer karakterler bir şekilde bunlarla alakalı.

Wb'nin tartışılması Roger ile kıyaslanması dahi Luffy'ye benzediği için Roger'ın Luffy fanlsr tarafından tutulması Wb'nin ise tersi şekilde Zoro fanları tarafından ona rakip olması ve D. olmaması ile alakalı. Yoksa bu kadar umrumda olmaz kimsenin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık