Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Nika'nın Gizemi

Öncelikle ufak bir Tanrı Vadisi özeti geçmeliyim:
38 sene önce Tanrı Vadisi'nde Rocks korsanları Kutsal Ejderlere ve kölelerine bir saldırı düzenledi fakat bu saldırı Roger Korsanları ve Denizciler sayesinde durduruldu. Aynı zamanda Rocks tayfası Xebec'e ihanet etti.
Şimdi gelelim teorime. Teorim bu saldırının nedeni ile alakalı. Xebec buraya sırf zevkine saldırmadı, orada istediği bir şey vardı ve buda Nika meyvesiydi. Meyveyi Kutsal Ejderler'in yanına saklamak mantıklıydı çünkü kimse amiralleri karşısına almak istemezdi. Ama Xebec böyle şeylerden korkmazdı sonuçta belkide en güçlü tayfa onundu.
E peki niye istedi? Güç için. Xebec "Dünyanın Kralı" olmak istiyordu ve bunun için güce ihtiyacı vardı ve bunu bu meyve ile sağlayabilirdi.
Şimdi diyeceklerim benim senaryom yani net böyle oldu diyemem ama kabaca böyle geliştiğini düşünüyorum: Roger ve Garp birleşti ve savaştılar. Zayıfladıklarını fark edince BM ve *Kaido(ve WB hariç diğerleri) kaçtı. BUNDAN SONRA geriye bir tek WB ve Rocks kaldı. Rocks meyveyi ele geçirmeye çalıştı ama başaramadan Roger, Garp ve WB durdurmayı başardı. Bunun üzerine Xebec öldü ve meyve bu üçlüye kaldı. Meyveyi Garp aldı(burada anlaşmış olabilirler yada umursamamış olabilirler.) ve Denizcilere geri verdi.
*:Bu panelde "Nereye gittin?" sorusu bize kaçtığının göstergesi.(BM'den emin değilim ama burada yazacaklarım ile alakalı olmadığından Kaido ile kaçmış olması ihtimali yüksek.)

Kısaca burada Nika'yı bilen kişiler:
1) Rocks(ölü)
2)Roger(ölü)
3)WB(ölü)
4)Garp
5)Roger Korsanları(Crocus, Buggy ve Shanks, ve Oden grubu hariç**)
**: Crocus 25 yıl önce(dağılmadan 3 sene önce) Buggy ve Shanks oraya katılamayacak kadar küçük olduklarından, Odenler ise 27 yıl önce(dağılmadan 1 yıl önce) katıldığından Tanrı Vadisi'nde yoktu.
Peki ne demeye getiriyorum? Teorimin en can alıcı noktasına. Buradaki 2 kişi ve bir sürpriz isimin büyük planına. Bu kişiler Rayeleigh, WB ve Shanks ve bu kişilerin planı Roger gibi birisi ile Dünya Hükümeti'ni yıkmak. Peki bu teori nereden geliyor?
Skypiea'ya dönerse... Şaka şaka Saboady'de başlıyor herşey.
İlk olarak Rayeleigh ile tanışırlar ve Shakky'nin barında sohbet ederlerken Shanks'in Luffy'den daha önce bahsettiğini söyler:
(özellikle son söze dikkat edin)
Daha sonra Luffy'e söylemesi gereken birşey olduğunu söyler.

Bunun üzerine Ussop ise araya girip hazineyi sorar ama Luffy onu durdurur ve şunları söyler:

Bu sözlerden sonra Rayeleigh bu konuyu açmaz çünkü Luffy korsanlığı bırakırsa plan ters teper.

Geçelim MF'ye:
MF'de ise 3 sahne var. 1.si:

Burada WB önce şapkayı soruyor daha sonra Luffy'nin hareketini görünce Luffy'i koruma görevini veriyor tayfasına.
Kafası karışanlar için özetlemem gerekirse eğer: Shanks Luffy'e bilerek meyveyi yediriyor. Bunu bilenler Luffy'e yardım ediyor ve korumaya çalışıyor.
Ayrıca bunu bilmemesine rağmen Luffy'i koruyan birisi daha var: Garp

Burada Luffy'nin güvende olduğunu bizzat söylüyor Garp. Bu yüzden endişelenmiyor. Ama meyveyi yediğini öğrenince şu oluyor:

En iyi arkadaşı bile Şeytan meyvesi kullanan adam neden Luffy'nin meyve yemesine kızsın ki ve ceza olarak dağlara çıkarsın? Nedeni basit çünkü torununun yediği meyveyi biliyor ve onu korumak için dağa yolluyor. Ayrıca onu hiçbir zaman Luffy'i Denizcilik için zorlarken görmedik. Yani hükümete bulaşmasını istemiyor.
Yani kısaca Nika Başlardan beri vardı. Onu bilen kişiler Luffy'e yardım ettiler bir gün bu düzeni yıksın diye. Ayrıca Hasır Şapka bu bilen kişilere bir mesaj içeriyor. Bir nevi "Bu çocuk Roger'ın iradesine sahip dünyayı değiştirecek çocuk." anlamına geliyor.

Kısaca açıklaması zor çok sıkıcı bir teori oldu biliyorum(yazarken tükendim) ama belki bazı sorulara bir ışık olur...
Ha birde "Hükümet neden harekete geçmedi?" sorusu var.

Oda çok ayrı bir gizem...

Neyse...SAYONARA

Güzel teori ama Roger ve tayfası haricinde kimsenin Nika'dan haberinin olduğunu düşünmüyorum. Shanks'ta sonradan öğrenmiştir.

Öncelikle emeğine sağlık.

Ardından hiç inanmıyorum böyle bir şeyin olma ihtimaline. Tek bir şey diyeceğim. Garp, Luffy'i denizci olmak için zorlarken görmedik diyorsun son fotoğrafta sen ve Ace seçkin denizciler olacaksınız diyor. Ne bileyim...

Rogerın iradesi diye bir şey yok. Roger, nikanın yanında luffynin yanında önemsiz bir karakter hiçbir önemi yok. Bir de bence bu meyveye sahip olmak çok da iyi bir şey değil kullananların ömrü kısa oluyor hastalık gibi bir şey bu meyve. Hüzünlü bir durum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık