Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Nico Robin vs. Monet

Kim kazanır?

• Robin

Kullanılan: 11 24.4%
  • Monet

Kullanılan: 34 75.6%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    45
Fazla kadın vsleri görmedim forumda. Seride güçlü kadın karakter pek olmadığından ötürü herhalde. Olsa bile kendi arasında güç dengesi yakalayacak yakın iki karakter pek yok. BM den sonra BH gerisi orta kıvamda denilebilir Tsuru falan saymazsak. Bonney düşünüyodum ilk Robin'in karşısına ama gücü hakkında pek bilgi sahibi olmadığımızdan Monet'le karşılaştırmaya karar verdim. Punk Hazard da kısa bir karşılaşma gördük ama net çıkarım yapılacak bir şey olmadığını düşünüyorum. Tam anlamıyla olacak birebir vs de kim kazanır sizce?

Nico Robin

Robin, Hana Hana no Mi olarak bilinen meyveyi çok küçükken yemiştir. Güçlerini kullanırken görüldüğünde ise 8 yaşındadır. Ta o yaşlarda bile Profesör Clover ve diğer araştırmacıların yaptığı çalışmaları casusluk yaparak dinlemeye başlamıştır. Bu meyve sayesinde Robin, her yüzeyde, istediği organının kopyasını istediği kadar çıkarabilir. Ancak kopyalanmış organlardan birine zarar gelirse, asıl beden de bunu hisseder. Robin güçlerini kullanacağı zaman kollarını, göğüs hizasında X şeklinde tutar. Robin yeteneklerini nasıl en etkili şekilde kullanacağını çözebilecek kadar zeki biridir. Sadece yerinde bekleyip, ellerini kullanarak düşmanlarını durdurabilir. Her ne kadar Meyve ve Robin çok güçlü olsa da Robin'in gerçek vucüduna ya da başka yerden çıkmış olan organına bir zarar gelmesi halinde etkisini kaybeder. Bu meyvenin zayıf noktasıdır. Güçleri çok tehlikeli durumlarda oldukça yararlıdır. Elleri ya da ayaklarıyla arkadaşlarını taşıyabilir. Yine güçleriyle düşmanlarına akıl almaz acılar çektirebilir.
Robin yeteneklerini çok çeşitli şekillerde kullanmaktadır. Düşen birini yakalamak için kollarını birleştirip dev bir ağ yapabilir ya da yine kollarını kullanarak sırtından kanatlar çıkarıp birkaç saniye uçabilir. Ayrıca kollarını üst üste çıkarıp istediği nesneyi yükseklere çıkarabilir ve kollarını sıra sıra çıkararak eşyaları hızlı bir biçimde taşıyabilir. Aynı zamanda bilgi edinmek için gözlerini ve kulaklarını kullanabilir.

Monet

Monet bir harpi olduğundan uçabiliyordu. Kanatlarını el gibi kullanabiliyordu, bu özelliğini kullanarak gazete ve benzeri şeyleri tutabiliyordu. Kanatları her ne kadar büyük ellere benzese de, onlarla yazı yazmak gibi incelik isteyen şeyleri de yapabiliyordu. Ayaklarındaki pençeleri ise düşmanlarını kesmek için kullanırdı.
Monet, Logia türü bir Şeytan Meyvesi olan Yuki Yuki no Mi'yi yemiştir. Bu meyve sayesinde kara dönüşebilmiş ve karı kontrol edebilmiştir. Monet yeteneği sayesinde, kar üretebilir ve ürettiği karı istediği gibi yönlendirebilirdi. Ayrıca kardan oluşan sağlam bariyerler de yapabiliyordu. Bariyerleri gerçekten çok sağlamdı ve kırılmaları zordu, ancak kendisi içlerinden istediği gibi geçebilirdi. Ayrıca birine sarılarak onun beden ısısını düşürebilir ve bu sayede onu uyutabilirdi.
Monet, kapalı bir odayı karla kaplayabilir ve odada kar fırtınaları yaratabilirdi. Karla kaplı ortamda daha hızlı hareket edebilir, yerdeki karların içine saklanabilir ve sinsice saldırılar yapabilirdi. Ayrıca kendini devasa bir kar canavarına dönüştürerek düşmanlarını tuzağa düşürürdü. Monet bu formunda güçlü bir çene yapısına ve dişlere sahip olurdu. Ayrıca ısırdığı bölge donar ve kırılırdı. Yarattığı karları sivri nesnelere dönüştürebilirdi. Kanatlarından çıkan tüyleri keskin bıçaklara dönüştürüp Zoro'ya fırlatmıştır. Kar topları oluşturabilir ve kar fırtınası ile görüşü azaltıp, sürpriz saldırılar yapabilirdi.

Not: Kütüphaneden alıntıdır.

Hangisi daha güzel falan mı seçiyoruz? Çünkü vs konusunda Robin'i bırak, hasırşapkaların yarısını alır Monet. Logiaya zaten Robin'in dokunma şansı yok.

2 yıl boyunca bütün karakterlerin bir şekilde güçlendiğini gördük Robin hariç. Belki haki kullanmayı çözdü göstermiyor. Luffy gibi tekniklerini sağlam bir karşılaşmaya saklıyor olabilir. Tamam zorluyorum belki ama işte ihtimaller :p Şu hep bahsettiğim hakiyi kollarına bacaklarına uygulasa dağıtır ortalığı teorisi üzerinden yürüyorum.

Ayrıca Robin'in Monet'in atağını durdurabildiğini gördük. Hatırlamak isteyenler için.

@Daredewill Abartma şimdi.

2 yıl boyunca bütün karakterlerin bir şekilde güçlendiğini gördük Robin hariç. Belki haki kullanmayı çözdü göstermiyor. Luffy gibi tekniklerini sağlam bir karşılaşmaya saklıyor olabilir. Tamam zorluyorum belki ama işte ihtimaller :p Şu hep bahsettiğim hakiyi kollarına bacaklarına uygulasa dağıtır ortalığı teorisi üzerinden yürüyorum.

Ayrıca Robin'in Monet'in atağını durdurabildiğini gördük. Hatırlamak isteyenler için.

@Daredewill Abartma şimdi.
Ph'da Ceaser için haki lazım denildiğinde Luffy kendisiyle beraber Sanji ve Zoro'yu söyledi. Diğerleri haki bilmiyordu. Abartma falan değil ayrıca, kadın Luffy'ye bile bilendi. O buzdan tabakayı Luffy kıramadı. H. hakisi olmasa donarak gidecekti. Tagashi'de haki var da ne yapabildi? Kadın G5'de birde.

Aokiji gibi logia, kara da dokunabilirsin ama zarar veremezsin.

Ph'da Ceaser için haki lazım denildiğinde Luffy kendisiyle beraber Sanji ve Zoro'yu söyledi. Diğerleri haki bilmiyordu. Abartma falan değil ayrıca, kadın Luffy'ye bile bilendi. O buzdan tabakayı Luffy kıramadı. H. hakisi olmasa donarak gidecekti. Tagashi'de haki var da ne yapabildi? Kadın G5'de birde.
Haki kullanmadığını biliyorum canım benim ki ortaya attığım bişeydi sadece. Vsyi oluştururken ben de Monet alır kafasıyla yaptım zaten ama farklı bakış açıları olabilir diye açtım. Tayfanın yarısını da alamaz şimdi o abartı. Ama kadın karakter vs konusunda Robin vs Tashigi açmak daha mantıklı olacakmış onu gözden kaçırmışım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık