Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Nekomamushi

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Severim

    Kullanılan: 61 91.0%
  • Sevmem

    Kullanılan: 6 9.0%

  • Kullanılan toplam oy
    67

Nekomamushi bir kedi minkidir ve Mokomo Dükalığı'nı yöneten iki yöneticiden biridir. Gece Yöneticisi olarak bilinir ve dükalık saat 18.00-6.00 saatleri arasında onun yönetimindedir. Aynı zamanda Wano Ülkesi'ndeki Kozuki Hanesi'nin uşaklarından biri ve Dokuz Kızıl Kın olarak bilinen ekibin bir parçasıdır.

Kozuki Oden'e hizmet ettiği dönemlerde Beyazbıyık Korsanları ve Roger Korsanları içerisinde yer almıştır. Pedro, "dünyanın onları beklediğini" söyleyerek Inuarashi ve Nekomamushi'nin ölmemeleri gerektiğini söylemiştir.

Görünümü

Nekomamushi, koyu kahverengi çizgileri, keskin dişleri, büyük pençeleri ve çok kalın çizgili bir kuyruğu olan iri, sarı bir kedi minkidir. Boynunu ve sırtını kaplayan ve aslan yelesini andıran vahşi, gür sarı saçları ve yüzünde alnının sol tarafından yanağına kadar uzanan bir yara izi vardır. Kıyafetleri dairelerle süslenmiş büyük bir pelerin, belinin etrafını saran bir haramaki, sandaletler, açık renkli bir gömlek ve pantolondan oluşur. Ayrıca sık sık kiseru içer.

Tıpkı Kozuki Hanesi'nin diğer uşakları gibi, Nekomamushi'nin de vücudunun bir yerinde Kozuki Hanesi'nin armasının dövmesi vardır.

Nekomamushi, Jack'in işkenceleri esnasında sol elini ve bileğinin bir kısmını kaybetmiştir. Onigashima'ya geldiğinde kaybettiği elinin yerine bir çift namlulu bir silah taktığı görülmüştür.

Kişiliği

Nekomamushi, Jack ile ilk karşılaşması sırasında gece geldiğinde ülkenin kendisinin olduğunu ilan etmiş, Inuarashi ile birlikte Mokomo Dükalığı'nın yöneticilerinden biri olma statüsünden büyük gurur duyduğunu göstermiştir.

Eski arkadaşı Inuarashi'nin aksine Nekomamushi agresif ve acımasız biridir. Inuarashi, onu Jack ile karşılaştırarak onun "inatçı bir embesil" olduğunu söylemiştir. Nekomamushi savaşırken tarihi Mokomo Dükalığı'nın zarar görüyor olmasının "küçük bir ayrıntı" olduğunu belirtmiştir. Sırf eğlenmek için Tony Tony Chopper'ın ona iyileşmesi için verdiği emirleri görmezden gelmiş, kızgın olmadığında bile inatçı olabileceğini göstermiştir. Tedavi edilirken Chopper'ın emriyle değil, kendi isteğiyle hasta yatağına yattığını iddia etmiştir. Kendisine emir verilmesinden hoşlanmaz ve kendisini "özgürlüğü seven bir adam" olarak tanımlar. Tüm bu özelliklerine rağmen iğneden korkar.

İnatçı, bazen yıpratıcı davranışlarına rağmen Nekomamushi, arkadaşlarına ve diğer minklere gerçekten çok büyük değer verir. Zo'ya geldiklerinde Bepo ve diğer Kupa Korsanları ile ilgilenmiş ve bunu yaparken onların Mokomo Dükalığı'nın Canavar Korsanlarına karşı savunulmasında yardım etmelerini beklememiştir, ancak yine de yardım etmeye karar vermelerinden etkilenmiştir. Ek olarak, Jack ve adamları tarafından işkence görürken, Canavar Korsanları'nı, mızraklarını aciz minklerine değil ona doğrultmaları için ikna etmiştir. Bununla birlikte, dostlarına son derece sadıktır ve inanılmaz derecede güçlü bir iradeye sahiptir. Elini kaybettiğinde bile Raizo'nun Zo'daki varlığını itiraf etmemiş ve arkadaşını korumak için bütün ülkesinin yok edilecek olmasını göze almıştır. Arkadaşlarına olan sadakati nedeniyle bulduğu davetsiz misafirleri yiyeceğini iddia etmiş, onlara zarar vermeye çalışan herkese acımasızca davranacağını belirtmiştir.

Nekomamushi, bazen onu kendinden geçirebilen birçok kedi davranışına sahiptir. Patilerini yalamayı, toplarla ve kedi oyuncaklarıyla oynamayı ve kedi otu yemeyi sever. Çoğu kedinin aksine banyo yapmaktan hoşlanır. En sevdiği yemek lazanyadır.

Diğer birçok One Piece karakterinde olduğu gibi Nekomamushi'nin de kendine özgü bir gülüşü tarzı vardır: "Goronyanya!".

Yetenek ve Güçleri

Mokomo Dükalığı'nın iki yöneticisinden biri olan Nekomamushi, Mink Kabilesi üzerinde önemli ölçüde büyük bir etkiye sahiptir. Nekomamushi, Balina Ormanı Muhafızları'nın lideri olduğundan muhafızlar ve ormanda yaşayanlar üzerinde tam yetkiye sahiptir.

Nekomamushi, Gündüz Yöneticisi ve eski arkadaşı olan Inuarashi ile eşit güce sahiptir ve bugüne kadar girdikleri tüm dövüşler berabere bitmiştir. Bir İmparator olan Kaido'nun en güçlü üç adamından biri olan 1.000.000.000 Beri ödüllü Jack'le denk bir şekilde savaşmıştır. Nekomamushi ağır yaralı bir haldeyken bile Sanji onun, arkadaşlarını Ateş Tankı Korsanları'ndan koruyabileceğine tereddütsüz güvenmiştir. Capone Bege de onunla yüzleşmekten çekinmiş ve onun bir canavar olduğunu söylemiştir.

Eskiden korsanlarla yolculuk yapmış olan Nekomamushi, muhafızlarından oluşan bir mürettebata Yeni Dünya'da liderlik etmek için yeterli rotacılık becerilerine sahip yetenekli bir denizcidir.

Fiziksel Yetenekleri
Mokomo Dükalığı'nın en güçlü iki minkinden biri olarak kabul edilen Nekomamushi, Jack'in devasa sayılabilecek mamut forumu kolayca ters çevirip yere çarpabilecek kadar muazzam derecede bir fiziksel güce sahiptir. İri cüssesine rağmen son derece hızlıdır. Birkaç saniyede Balina Ormanı'ndan Kurau Şehri'ne gelebilmiştir. Diğer tüm minkler Koro gazı nedeniyle hemen zayıflayıp hareket edemez hale gelirken, Nekomamushi gücünün çoğunu korumuş ve onu çarmıha geren zincirleri neredeyse parçalayarak muazzam bir dayanıklılığa da sahip olduğunu göstermiştir. Tüm minkler gibi o da Elektro kullanabilir.

Elini kaybetmesinin Nekomamushi'nin genel savaş yeteneklerini ne kadar etkilediği bilinmemektedir, ancak tek bacaklı Inuarashi ile eşit bir şekilde çarpışmayı başarabilmiştir. İkilinin çarpışmaları sırasında ortaya çıkan şok dalgası, çevredeki minkleri uçuracak güçlüdür. Ayrıca Kaido'nun elinden Kanabo'sunu düşürüp onu silahsızlandırabilmiş ve misilleme yapmasını önlemek için sol kolunu tutabilmiştir.

Ay Aslanı Formu
Bir Mink olan Nekomamushi, diğer tüm minkler gibi dolunayı gördüğü zaman Ay Aslanı formunu uyandırabilir. Bu formda gücü, hızı, çevikliği, Elektro'su ve dövüş yetenekleri önemli ölçüde artar. Bu forma girdiğinde Inuarashi ile birlikte, Canavar Korsanları'nın birden fazla adamını ortadan kaldırabilmiş ve Jack'i tamamen alt edebilmiştir. Hatta Kaido müdahale etmeseydi onu öldürebilirdi. Yine de bu formun uzun süre kullanılması kullanıcıyı tükettiğinden riskli bir güçtür. Ancak gözlerini kapatarak kendini dolunay ışığından sakınırsa normal formuna geri dönebilir.

Kılıç Ustalığı
Nekomamushi kılıç kullanımı konusunda hatırı sayılır becerilere sahiptir, gençliklerinde yaptığı dövüşlerde Inuarashi ile eşit şekilde savaşabilmiştir.

Silahları
Nekomamushi silah olarak her iki ucunda da Elektro'yu yönlendirebileceği ateş şeklinde bıçakları olan ve jumonji yariye benzeyen bir asa kullanır.

Elini kaybettikten sonra onun yerine çift namlulu bir silah monte etmiştir.

Haki
Nekomamushi, Silahlanma Hakisi ve Gözlem Hakisi kullanabilir.

Ek Bilgiler

- "Neko Mamushi", kanji ile yazılmamış olmasına rağmen, VIZ çevirisinin kullanılan "Cat Viper" yani "Kedi Engerek" anlamına gelir. "Master" yani "Efendi" unvanı bu isme sonradan eklenmiştir.
  • Brook'un seslendirme sanatçısı Chō, "Cat Viper ile buluşmaya gidelim" diye bir şarkı yapmıştır. Şarkı, Oda'yı o kadar etkilemiştir ki, Oda bunun anısına Cat Viper'ı ve şarkıyı mangaya dahil etmiştir.
- Nekomamushi'nin tasarımı ve lazanya sevgisi bir çizgi roman kedisi Garfield'a benzer.
- Nekomamushi'nin tasarımı ayrıca Lewis Carroll'un Alice's Adventures in Wonderland isimli romanında Cheshire Kedisi'ne de benzer.
- Nekomamushi'nin animede yemek yerken mırıldandığı şarkı, Ludwig van Beethoven'ın Do minör 5. Senfonisi'ni andırır.
- Nekomamushi'nin lazanyadan sonra en sevdiği yiyecek balık ezmesidir. Balık ezmesi, oden çorbasının ana malzemelerinden biridir. Nekomamushi'nin en sevdiği ikinci yiyecek, Dokuz Kızıl Kın ve Oden arasındaki bağlantı ile uyumludur.
- Vivre Card isimli One Piece karakter tanıtım kartlarında Nekomamushi'nin boyu 318 cm olarak yazılmıştır, ancak kartlar çıktıktan sonra yayınlanan bir SBS'de Oda, Nekomamushi'nin boyunun 522 cm olduğunu açıklamıştır.

Künye

Adı: Nekomamushi
Okunuşu: Nekomamushi
İngilizce Adı: Cat Viper
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 809, Anime 756
Bağlantıları: Mokomo Dükalığı, Muhafızlar, Kozuki Hanesi, Ninja-Korsan-Mink-Samuray İttifakı, Dokuz Kızıl Kın, Beyazbıyık Korsanları (Eski), Roger Korsanları (Eski)
Unvanları: Mokomo Dükalığı Yöneticisi, Balina Ormanı Muhafızı, Uşak, Samuray
Doğduğu Yer: Büyük Hat (Mokomo Dükalığı)
Yaşadığı Yer: Zo (Kurau Şehri), Wano Ülkesi (Eski)
Lakapları: Efendi Nekomamushi (Jap. Nekomamushi no Dan'na, İng. Master Cat Viper), Gece Yöneticisi (Jap. Yoru no Ō, İng. Ruler of Night)
Durumu: Canlı
Yaşı: 40
Doğum Günü: 22 Kasım
Boyu: 522 cm
Kan Grubu: S

Hak Sahibi

Kaynak: https://onepiece.fandom.com/wiki/Nekomamushi
Çeviren: Smoker
Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2021.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık