Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Nami Kano Kuni'den mi?

Teori tutar mı?

• Evet

Kullanılan: 6 35.3%
  • Hayır

Kullanılan: 11 64.7%

• Kullanılan toplam oy
    17
Aslında bu fikre dün gece okuduğum Kapak Teorileri başlıklı teoriyle sahip oldum. Linkini bırakayım şöyle

Kapak 416

Kapakta gergedanin 'boynuzunda' kayıp çocuk yazıyor.

Kapaktaki gergedan bana şu aileyi hatırlattı.

Kano Kuni'den ve gelin ve damadın kıyafetlerine bakın sivri uçlar ve kapaktaki gergedanin boynuzları ile chinjao'ydu sanırım onun kafasını simgeliyor olabilir. Ve tabi chinjao'nun yeleği ve gergedanin yeleği. Ayrica diğer resimde küçük kardeşin saç rengi ve Nami'nin saç rengi de benzer. Üstelik Nami Dressrosa arc da yoktu kimbilir belki de anne ya da babasına birebir benziyordu ve karşılaşmaları için erken olduğundan Nami Dressrosa'da yani en azından savaş bölümünde yoktu. Gerci araniyor posteri var. Yine de Nami Kano ülkesinden olabilir. Bana mantıklı geldi.

Şu kapağa bakın bir de

Happo lideri ile alakalı ve bir sürü sivri uç.

Kapak 31

Bu kapakta Nami Çin kıyafeti ile. Ki Kano ülkesi Çin'den esinlenilmiş. Zoro ise Cinjao'nun üzerindeki yeleği anımsatır bir yelekle. Luffy ise tamamen Sai'yi anımsatıyor. Üstteki resimlere tekrar bakarsanız anlaşılır olur. Ejderha ile Kano da tekrar karşılaşacağımızi düşünüyorum. Hatta Kaido da Kano ülkesinden olabilir.

Kapak 582 baya ilginç!

İki takım var. Siyah üzerine sarı (ve evet kayıp çocuk kapağı ve Kano ülkesi ya da Happo simgesi sivri tepeler) ve pembe çiçekler olarak diyim ikiye ayrılmış.
Ve aslında bu kapakta iki ülkeye ayrılmış takımlar var. Wanolular (Sakura çiçekli formalar) ve Kanolular. Nami Kano formasıyla ( ve tabi ki Sanji de) Zoro Wano formasıyla. Topa dikkat edin sivri sivri uçlar var. ( Hatta Luffy'nin saçları bile )Bu görsel gelecekte ya da geçmiste Wano- Kano ilişkisine gönderme olabilir. Bir çeşit dostluk maçı ya da savaş.
Yerdeki Kano formalı fil baya Cinjao'yu andırıyor.
Ayrica bakiniz yine kapak 582'ye Sai ve maymun benzerlikleri sima aynı ve Sai'nin pantolonu ile maymunun tacı

Tavşan Carrot, ayı da Bepo olmalı.

*Bir başka konu da kiyafetlerdeki sivri uçlar dışındaki diğer simge halkalar

Öncelikle Cinjao'ya bakalim

Simdi düğün resmine tekrar bakalim sivri uçlar dışında damat Sai ve Baby 5 in elbiselerinde bir de küçük iç içe halkalar var

Ve Kanolu olduğunu düşündüğüm formalara bakalim tekrar. Formalardaki sivri uçlar dışında yine halkalar var.

Sonra da Nami'nin kıyafetlerine bakalim.

Siz de fark ettiniz değil mi? Nami'nin birçok kiyafetindeki halkalar tesadüf olamaz.

*Bir diğer tesadüf (!)
Arlong park

Ve tabi ki Kano kuni mimarisi

Kano Kuni'deki pencerelere baktığımızda halka şeklinde yuvarlak pencereler var.

İlginç olmuş.

*Bir diğer konu da Kano'nun çok mevsimli olması ve mevsimlerin çok kısa sürelerde değişmesi. Nami'nin hava durumu tahmin yeteneklerinin genlerinde olduğuna bir işaret olabilir bu durumda. Ayrica Happo korsan güçleri de çok güçlü bu güçleri rotacilik yetenekleri ile ilgili olabilir.
*Bir başka konu da hepimiz biliyoruz Nami en çok hazine sever. (Belki zorlama oluyor)
Ve bakın Chinjao kendi hazinesine ulaşamadığından ne kadar üzgün

Kanji ile Happo ( 8 hazine )şöyle yazılıyor resimde geminin üzerinde de görünüyor.

宝 = Takara kanjisi yani hazine.
Not: Ka no kuni de şöyle: 花ノ国 .
花 = çicek (hana) kanjisi ile yazılıyor.
.

* Ekstra
İsim Hachi=8 ( Happo 8 hazine )
Karakter tasarımındaki detaylar gözden kaçmasın.
Hachi'nin saçları ve kolları.

*Bu kapak adı 'Oars'un Şapkası ' şapka derken bize Nami'nin hocasının şapkasını işaret eder gibi

*Nami'nin yeni silahi (Anlatmama gerek yok görüyorsunuz. )

https://www.hizliresim.com/1h91mrr

Son düzenleme:
Yaklaşım güzel. Altyapısı var. Beğendim.

Nami Doğu Mavi - Oykot Krallığı'ndan çıkma bir savaş yetimidir.
Kano Ülkesi ise tam tersine, Batı Mavi'de yer almakta.

Coğrafi olarak imkanı yok yani.

Yaklaşım güzel. Altyapısı var. Beğendim.

Nami Doğu Mavi - Oykot Krallığı'ndan çıkma bir savaş yetimidir.
Kano Ülkesi ise tam tersine, Batı Mavi'de yer almakta.

Coğrafi olarak imkanı yok yani.
Sanji'nin aslında kuzey mavi doğumlu olması gibi olabilir. Ya da Zoro'nun durumu gibi.

Sanji'nin aslında kuzey mavi doğumlu olması gibi olabilir. Ya da Zoro'nun durumu gibi.
Kano Ülkesi Batı Mavi'den Red Line'ı bir şekilde aşsa Güney Mavi'ye, Grand Line'ı bir şekilde aşsa Kuzey Mavi'ye varır. Tam çaprazda kalıyor yani Doğu Mavi. Savaşmak için tam çapraza gitmezsin herhalde ya.

He, mümkün müdür? Mümkündür. Happo Navy bir şekilde Yeni Dünya'daki Jewel Ice Sheet adlı hazinenin olduğu lokasyona ulaşmış 30 yıl önce. Belki Oykot Krallığı'nda da bir hazine vardı ve 20 yıl önce orada savaş verdi Happo Navy. Bebek Nami de o ara oradaydı vs, olabilir yani mümkün.

Ama 30 yıl önce Garp ile olan savaşta Don Chinjao'nun tayfası gözüküyor, öyle pek kadın taşımak gibi bir adetleri yok yani gemilerinde.

Bunun yanı sıra, Oykot Krallığı'ndaki savaşta da Dünya Hükümeti ve Denizciler'in gönderdiği Bell-mere gibi subaylar ve askerleri yeniliyor. Saldıran taraf/korsanlar kazanıyor yani o savaşı.
Happo Navy ise o vakit saldıran, kendi kızlarını bebeklerini neden bıraksın savaş meydanında.

Kano Ülkesi Batı Mavi'den Red Line'ı bir şekilde aşsa Güney Mavi'ye, Grand Line'ı bir şekilde aşsa Kuzey Mavi'ye varır. Tam çaprazda kalıyor yani Doğu Mavi. Savaşmak için tam çapraza gitmezsin herhalde ya.

He, mümkün müdür? Mümkündür. Happo Navy bir şekilde Yeni Dünya'daki Jewel Ice Sheet adlı hazinenin olduğu lokasyona ulaşmış 30 yıl önce. Belki Oykot Krallığı'nda da bir hazine vardı ve 20 yıl önce orada savaş verdi Happo Navy. Bebek Nami de o ara oradaydı vs, olabilir yani mümkün.

Ama 30 yıl önce Garp ile olan savaşta Don Chinjao'nun tayfası gözüküyor, öyle pek kadın taşımak gibi bir adetleri yok yani gemilerinde.

Bunun yanı sıra, Oykot Krallığı'ndaki savaşta da Dünya Hükümeti ve Denizciler'in gönderdiği Bell-mere gibi subaylar ve askerleri yeniliyor. Saldıran taraf/korsanlar kazanıyor yani o savaşı.
Happo Navy ise o vakit saldıran, kendi kızlarını bebeklerini neden bıraksın savaş meydanında.
Yazdıklarına bir itirazım yok. Ekleme yapabilirim. Happo'nun Oykot'a gelme sebebi belki de Nami'dir. Kaçırılmış olabilir ve peşine düşülmüştür. Himm kaçıran kim dersen kimbilir belki de denizcilerden biri.
Nami'yi ilk defa ablasının kucaginda Oykot'ta görüyoruz. Onun kucağına nasıl geldi henüz bilmiyoruz.
Tam çapraza neden gitmesinler? Hazine için de savaş için de herhangibir şey için de olabilir.

Son düzenleme:
Konuyu düzenledim. Resimleri görünür hale getirdim.

Teoriye gelecek olursak, bence fazlasıyla zorlama olmuş. Örneğin Arlong Park'ın aslında Sabaody Park temel alınarak yapıldığını bizzat Nami söylüyor. Ayrıca mangadaki Arlong Park ve animedeki Arlong Park tasarım olarak biraz farklı.

Konuyu düzenledim. Resimleri görünür hale getirdim.

Teoriye gelecek olursak, bence fazlasıyla zorlama olmuş. Örneğin Arlong Park'ın aslında Sabaody Park temel alınarak yapıldığını bizzat Nami söylüyor. Ayrıca mangadaki Arlong Park ve animedeki Arlong Park tasarım olarak biraz farklı.

Çok teşekkür ederim emeğiniz ve yorumunuz için

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık