Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy vs. Marshall D. Teach (Karanlık Meyveli)

Kim alır ?

• Teach

Kullanılan: 64 45.4%
  • Luffy

Kullanılan: 76 53.9%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 1 0.7%

• Kullanılan toplam oy
    141
Normal saldırılardan daha fazla acı çekiyor. Saldırıyı yiyor sonra karanlık meyvesi bu saldırıyı emdiği için tekrar acı çekmiş oluyor. Tek meyveli Teach güncel Luffy'i yenemez ama bu elemanın teke gitme ihtimali yok.
Teke gideceğini söylemiyorum zaten dediğim mesele alacağı darbe gear2 darbesi değil bu darbeler çok bariz şekilde yamultur kendini toparlayamaz kolay kolay.

öyle deme karitori şimdi alınır. Karıncanın belini daha az incitelim. Karasakal canı için luffye yalvarır diyelim ki o üzülivermesin.
Arkadaş yazmış ama o sırada gear2 luffynin karasakala ne yaptığını unutmuş herhalde... Dövüş olaylarında hep aynı sorunla karşı karşıya kalıyoruz herkes birini diğerini vurduğu sırada rakibin armut toplayacağını düşünüyor herhalde benim anladığım o bu tarz konularda.
Adam öyle bir yazmış ki Sanırsın kırık kol,bacak bu seride çok fark yaratıyor üstüne güç artışı bile yaşayanlar oluyor bilmem anlatabildim mi?

Karasakal'ın saldırı gücü olarak çok büyük avantajı var, sadece saf fiziksel saldırılar ile kıyaslarsak Kizaru'nun ışık hızı tekmeleri bile Luffy'yi yerde acı içinde kıvrandırmadı, Karasakal çok zayıf bir teknik kullandı, sadece havadayken tutup yere vurdu, ve bu bile Kizaru'nun ışık hızı tekmesinden daha fazla hasar vermişti. Peki neden buna zayıf bir teknik diyorum? Çünkü bu teknikte Zırh Haki kullanamıyorsun, Sandersonia Luffy'ye karşı dövüşürken Zırh Haki'li vuruşlarla canını yakıyor, tutup sıktığında etki ediyordu, ama ne kadar sıkarsa sıksın Luffy'nin kemikleri kırılmıyordu sadece canı yanıyor, mesela Queen'in kemik kıran tekniğide Luffy'de işe yaramaz.

Zırh Haki kullanan Sandersonia Luffy'yi tutup yere vurduğunda bu saldırı hiç işe yaramadı. Yani buradan anlayacağımız üzere tutup yere vurmak Zırh Haki farkı yapmıyor. Vivre Card Databook'ta açıklandığı üzere, Karasakal Zırh ve Gözlem Haki kullanabiliyor, yani Luffy'yi tutup yere vurmak yerine, Zırh Haki'li bir yumrukla, Ace'e yaptığı gibi bir vuruş yapsa, o saldırıdan daha bile fazla bir hasar verecekti. Bu sebepten Lastik Luffy'nin bir yerini kırabilecek yetenek sadece Karasakal'da var, Zırh Haki ile meyve iptali olmadığı için, Luffy'nin bir yerinde kırık oluşmuyor, ama Karasakal meyve iptali yapıp Lastik gücünü tamamen etkisiz hale getirdiği için Luffy'nin bir tarafını kolayca kırabilir. Luffy'nin bir yeri kırılırsa bu büyük bir dezavantaj, çünkü kırık kol veya bacak olursa yapacağı saldırılar etkisiz hale gelebilir, kırık bir kolu uzatarak saldırı yapması çok zor örneğin.

Bir diğer avantajda Luffy fiziksel olarak zapt edildiğinde G4 dönüşümü yapıp kolayca fiziksel olarak rakibini bastırabiliyor, Cracker bunu kalkanı ile hırpalarken baskı yaptığı gibi, veya Doflamingo tellerle bunu zapt ettiğinde yaptığı gibi veya Ulti'ye karşı G4 yapıp yine fiziksel olarak üstün gelecekti, ama Karasakal Luffy'yi tuttuğu zaman meyve iptali olduğu için G4 açıp üstünlük kuramaz Cracker'ın zırhına ve Doflamingo'nun tellerine yaptığı gibi, burada da çok büyük bir avantaj var.

Oda özellikle Luffy'ye çok ters gelsin diye Karasakal'ı dizayn etmiş, çok ters bir rakip Luffy için.
Bu zamanlar için haki var ya işte...
Luffynin zaten meyvesi ile yaptığı olay bu haki salınımı gear4 formu açamasa bile şuanki hakisi oldukça iyi durumda. Hatirlarsan zaten karasakal luffye hakin güçleniyor diyordu neden bunu söyleme zahmetine girsin? Hani düşünüyorum karasakal luffyi nasıl zapt edebilir diye aklıma gelen birşey yok en basitinden aceyi bile çektiği sırada direkt geçirdi mızrakları ki şuanki luffyde görüyoruz her türlü durumda geçiyor, kaidodan kanabo yiyen luffy yere düşmeden geçirebiliyor sağlam bir darbe bu durumda karasal luffynin karşısında sadece meyve ile duramaz.

Luffy G4'te hakiyle kaplandığı için teach'in luffynin meyveyi iptal edebileceğini düşünmüyorum. Luffy gömer.

Luffy güncelse, Luffy alır. Zaten ID'de Luffy vs Teach olsaydı, yine Luffy alır derdim. İlerisi için konuşacak olursak; zaten olası bir Teach vs'sinde, yine Luffy alacak :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık