Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Momonosuke - Antik Silah Uranus

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Selam Dostlar ,

Uzun zamandır teori yazmıyordum can sıkıntısı biraz da baskı ile bir tane yazalım dedim. Uzun teorileri sevmediğinizi bildiğim için hızlıca üzerinden geçeceğim. Son teorilerde oluşan bir gelenek müzik eşliği ile teoriler okutuluyor bende güzel bir Türk eserini konuya geçmeden bırakayım şuraya. Umarım keyif alırsınız başka amacımız yok.

Daha önce Uranüs ve Roger ile ilgili bir teorim olmuştu isteyenler buradan ulaşabilirler :

Uranüs'ün hala bir ejderha olabileceğini düşünüyorum. Şu extra bilgiyi de buraya ekleyelim.

Ejderhaların uzun hayatları yaşlarına göre dönemlere ayrılır. Yaş ilerledikçe boy ve kuyruk uzar, kütle artar kanatlar genişler. İnsanlardan farklı olarak Ejderhalar yaşlandıkça büyür ve gelişirler fakat insanlar bir döneme kadar büyür ondan sonra duraklar. İhtiyarlayıp ölmek ejderhalar için kullanılan kavram değildir.Ve hatta tam tersi yaşlı bir ejderhayı öldürmek çok daha zordur.Ejderhaların genizlerinden gelen özel yeteneklerinin(Kızıl Ejderhalarda Ateş,Kara Ejderhalarda zehir, beyaz ejderhalarda dondurucu hava püskürmek gibi) geliştiği dönem Ergenlik dönemidir.Kontrol edebildikleri dönem ise yetişkinlik dönemi olup ilerleyen her yaşında bu gücü de gelişir.

0-5 Yaş Arası Bebek
6-15 Yaş Arası Yavru
16-25 Yaş Arası Küçük
25-50 Yaş Arası Çocuk
50-100 Yaş Arası Ergen
100-200 Yaş Arası Yetişkin
200-400 Yaş Arası Olgun
400-600 Yaş Arası İhtiyar
600-800 Yaş Arası Çok Yaşlı
800-1000 Yaş Arası Antika
1000-1200 Yaş Arası Wyrm(çeviremedim anlamını bilen lütfen yardım etsin)
1200 Yaş Üstü Efsanevi

Bu bilgilerden almamız gereken Ejderhalar çok yavaş yaşlanıyorlarmış 25-50 yaş aralığı onlar için henüz çocuk demek. Eğer One Piece de bu kritere göre bir ejderha varsa o da Momonosuke olabilir.

Momonosuke bir kaç yerde hep sanki yaşından daha eski zamanlardaki olayları birebir yaşamış gibi anlatıyor. Bunlardan en ilginci roger ve tayfası ile ilgili olan..

Önceki teorimi okuyanlara Roger'ın bir yumurta taşıdığını ve bunun bir ejderha yumurtası olabileceğini ve muhtemelen bu ejderhanın antik silah uranüs olabilme ihtimalinden bahsetmiştim. Muhtemelen Shirahoshi ve Momonosuke henüz doğmadığı veya çok küçük olabileceklerinden dolayı Roger nihai amacını gerçekleştiremedi ve bunu bir başka D. nin yerine getirmesini umarak başka amacı kalmadığından teslim oldu.

Peki Roger teslim olmadan önce Uranüs'e ne yaptı ? Scopper Gaban'a emanet etmiş olması gayet mantıklı geliyor bana peki kim bu Scopper Gaban ? Ben Gaban'ın Lord Oden Kouzuki olduğuna inanıyorum. Rogerın tayfasına katıldığında ismini Scopper Gaban olarak değiştirerek esas kimliğini gizlemiş olabilir.. Peki ama neden kimliğini değiştirme gereksinimi duydu ? Bildiğimiz gibi poneglyphleri yazanlar Kozuki clanı mensuplarıdır Oden'in Rogerın tayfasının tarih konusunda Robini gibi olduğunu düşünüyorum. Bildiğimiz gibi Roger her şeyin sesini duyabiliyor ama poneglyph yazısını okuyup yazamıyor Skypia ark'da hatırlarsanız altın çanda Roger'ın adı kazılıydı bunu muhtemelen Oden namı değer Gaban yazmış olması da her şeyi daha mantıklı kılıyor. Roger muhtemelen uranüsü kayıp yüzyıl hakkında her şeyi bilen Oden'e teslim etti.

Momonosuke'ye geri dönecek olursak o da Shirahoshi'nin gücüne benzer bir güç taşıyor.. Luffy gibiler deniz krallarını duyabilirken sadece Shirahoshi bunlara söz geçirebiliyordu Momonosuke de Zunisha ya tam da bunu yaptı. Muhtemelen Momonosuke'de henüz gücünü bilmeyen antik bir silah ve Oden'in gözetimi altında. Bu güç tıpkı Shirahoside olduğu gibi fark edilmeyen sonradan yavaş yavaş ortaya çıkan bir güç.

Şimdiden Momonosuke'nin meyve yediği için ejderha olduğunu düşünenlerin seslerini duyar gibiyim. Hatırlarsanız Momonosuke 10 gündür açtı ve ölümün eşiğinde çaresizce yiyecek birşeyler ararken Vegapunk'ın yaptığı yapay meyveyi yemişti. Yine o bölümde Caesar'ın adamları Vegapunk'ın şeytan meyvesi deneyi başarısız olmamışmıydı diye kendi aralarında konuşmuşlardı.. Evet Vegapunk başarısız olmuştu.. Momonosuke zaten bir ejderhaydı ve aşırı açlık onu ölüme yakınlaştırınca Ejderha ortaya çıkarak onun dayanıklılık seviyesini arttırarak yaşamını daha da çok uzamasını sağladı.

Konuyu kısa ve öz tutarak genel düşüncelerimi sizler ile paylaşmak istedim umarım sıkılmamışsınızdır.

Extra bilgiler :

- Punk Hazard'da sürekli ejderha üretilmeye çalışılmasının bir nedeni de ejderhanın antik silah olduğunu biliyor olduklarından bu meyveye ulaşabilme çabaları ile bir ihtimal planların tutması sonucu raftel'i bulmaktır.

- Marijosun kutsal emaneti daha önce ki ölen Uranüs yani ejder'in cesedi olabilir.. Bunu ellerinde tutma nedenleri ope ope gücünü kullanarak antik silahı tekrardan hayata geçirmek olabilir. :D

- Momonosuke'nin Kaido konuşmasını hatırlarsınız.. Kaido bir canavar olarak tanımlanıyor kim bilir belki momonosuke içindeki gücü çıkardığı zaman belki Kaidoyada hakimiyet kurabilir. Buna belki başka bir teoride değiniriz..

Bu konuda tek sorun Momonosuke Yumurtadan ejderha gibi çıkıp da insan formuna nasıl geçti ? ondan emin değilim ama küçük olduğu için bu gücü daha yeni yeni uyandırabildiğine inanıyorum ve ölüme yakınlaştığı için gücü ortaya çıktı..

Her ne kadar Momonosuke'yi sevmese de Teoride katkısı olan @kuroashi.no.sanji1993 'ye teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlginçmiş. Yalnız bu Uranus'u durdurmak için tasarlanan silah bir gemi idi. Bir ejderhayı durdurabilir mi bilemedim.
Eline sağlık...

Logon güzelmiş bu arada. :)

Momo nun zaten ejder olma olayı çok iyi olmuş , yapay meyvelerin başarısız olması ile de desteklenmiş. Ancak momo ' nun yumurtadan ve ejder şeklinde doğdunu sanmıyorum. Eline sağlık.

İlginçmiş. Yalnız bu Uranus'u durdurmak için tasarlanan silah bir gemi idi. Bir ejderhayı durdurabilir mi bilemedim.
Eline sağlık...

Logon güzelmiş bu arada. :)
Teşekkürler, gemi bilgisi nerede geçiyor hatırlayamadım ?

Wyrm kesilmesi çok zor olan bir ejderha türü. Kanatsız ve bacaksız olurlar genelde.
Momonosuke tarzı diyorsun yani.. O yazıyı copy paste yapmştm. İyiki silmemişim orayı denk gelmiş

Momo nun zaten ejder olma olayı çok iyi olmuş , yapay meyvelerin başarısız olması ile de desteklenmiş. Ancak momo ' nun yumurtadan ve ejder şeklinde doğdunu sanmıyorum. Eline sağlık.
Orayı bende netleştiremiyorm yumurtadan insan çıkmamalıydı annesi ejder babası insan demekki hahahaha

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık