Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Meyve Uyanışının Seride Nasıl Gerçekleşebileceği ve Luffy nin Sudan Nasıl Çıkacağı ile İlgili Teori

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy nin denize düşmesi ve şu an ki içinde bulundukları çaresiz durum aklıma bu teoriyi getirdi.

Herkes hem fikirdir herhalde Luffy nin yeni bir güce ihtiyacı olduğuna, önümüzde ki gücün uyanış olması ise çok muhtemel, bildiğimiz üzere en çok ihtiyaç duyulan anda güç açığa çıkar.
Ve de şöyle bir şey vardır ki, bu genelde en çok kısıtlandığımız andır. Meyve uyanışı yapmış güçlü karakterler gördük seride ama nasıl uyandırdıkları muamma.

Sonrasın da bir kaç sahne ile de desteklemek istiyorum teoriyi ama şimdilik sadece aklımda ki fikri söylüyeceğim.

- Şeytan meyvelerini en çok kısıtlayan şey ney deniz suyu, Luffy şu anda nerede denizin içinde, Luffy i denizin içinden kimlerin kurtarabileceği az çok belli ama hangisi kurtarırsa kurtarsın tekrar dövüşe katıldığında çoğu kişi tatmin olmayacak ve bu sefer dövüşü kazandığında odanın sıvaması olacak.

Burada okuyucu tatmin olması için epik bir sahneye ihtiyaç var. Bu epik sahne ise Luffy nin meyvesini uyandırarak kendi başına sudan dışarı çıkması olacak. Sahne ve teorim ise şöyle gerçekleşecek;

Luffy hızlı ve bilinci kapalı bir şekilde suyun tabanına doğru yol alırken, meyvesi bu ihtiyaç durumunu da gözünde bulundurularak kendini açığa çıkartacak deniz tabanını lastiğe dönüştürecek, bir trambolin misali, Luffy yi adaya doğru fırlatacak. Denizin içinde nasıl meyve gücünü kullanacak diye kafasına takılanlar için de Luffy nin Krakene attığı yumruk var kısa süreliğine de olsa gücünü kulla bilmişti hatırlarsanız.

------------------

Sahnenin devamı da şöyle olabilir;

Adaya ayak basan Luffy az önce ne oldu öyle diye şaşırır, en son denize düştüğünü hatırlar. Sonra birden ayak bastığı yerin içeriye doğru göçtüğünü ve lastiğe dönüştüğünü fark eder. Aklına Doflamingo ya da Katakuri ile olan dövüşü gelir. İşte bu tam da ihtiyacım olan güçtü der. Yüzünde gülümseme ile şu sözleri söyler; '' İşte şimdi gerçekten bu dövüşün kazananı belli oldu der. '' ve bölüm biter. (- Haftaya ara var. -) :sapkali:

Luffy'nin meyve üretim yapmadığı için uyanışını merak ediyorum, sadece trambolin olursa çok bir şey katmaz gibi. Şundan ileri gitmez.
Cidden uyanışın Luffy e ne katacağı muamma ama Trambolin belki şöyle olabilir. Durduğu veya önünde ki zemini trambolin yaparak normalden daha hızlı saldırılar yapabilir.

Veya düşmanının altında ki zemini yaparak, oyun zar zor ayakta durmasını sağlar falan. Ve bu olursa komik sahne çıkar bir sürü, Oda sever böyle şeyleri .

Deniz zemini lastiğe dönüşse bile, Luffy'nin Onigashima'ya tekrar dönmesi için en başta mermi gibi hızlı olup o deniz zeminine çarpması gerek. Gördüğümüz kadarı ile Luffy, Onigashima'dan serbest bir şekilde düşüyor. Bu serbest düşme ile dediğim hıza yaklaşamaz zaten.

Deniz zemini lastiğe dönüşse bile, Luffy'nin Onigashima'ya tekrar dönmesi için en başta mermi gibi hızlı olup o deniz zeminine çarpması gerek. Gördüğümüz kadarı ile Luffy, Onigashima'dan serbest bir şekilde düşüyor. Bu serbest düşme ile dediğim hıza yaklaşamaz zaten.
O konuda benimde şüphelerim var ama, Onigashima Wano ya vardığına göre, Luffy nin düştüğü yer o kadar derin değil diye düşünüyorum, kendini bilinçli bir şekilde dışarıya da atabilir.

Bu kadar düşüncenin hiçbir yere çıkmayacağını ve olabilecek en basit şekilde kurtulacağını düşünüyorum. Uyanış da burda açılsa bile dışarı çıkmasını sağlamasının gereğinden fazla bir power up olacaktır.

Luffy'nin açacağı meyve uyanışının çevresini bükme minvalinde olacağını az çok tahmin etmek zor değil, ki zaten zamanında Karasakal'ın başlığına başka bir teorimde de yazmıştım bunu. Onun haricinde denizin dibinden böyle bir power up la çıkması gerçekten de görmeye değer olurdu.

Söz konusu teori için tık

Karasakal'ın nasıl yenilebileceği üzerine bir süredir kafa yoruyordum. Sanıyorum ki Karasakal'ı gerçekten yenebilecek tek meyve var tüm evrende. O da gomu gomu no mi.

Şimdi Karasakal'ın meyvesi karanlık meyvesi bildiğiniz gibi. Ve dokunduğu her şeyi karanlığa çeviriyor. Ama karanlık yapısı gereği kısmen soyut bir kavram, elle tutabildiğiniz bir şey değil. O yüzden karanlığın asıl doğasının ne olabileceğine kafa yordum ve aklıma gelen şey uzaydaki karanlık maddelerle -ya da karadeliklerle- bir çeşit benzerlik gösterdiği oldu. Ki bildiğimiz üzere karanlık meyvesi de bir çeşit karadelik gibi çalıştığından ötürü her şeyi içine çekiyor, buna Karasakal'ın aldığı hasarlar da dahil. Fakat bu, aynı zamanda meyvenin doğal olarak bir handikapı da. Nasıl mı? Şimdi düşünelim ki Karasakal etrafındaki her şeyi komple karanlığa çevirecek olduğunda ne olur? Etrafındaki bütün maddeler kendine çekilir. Doğal olarak Luffy'nin kendisi de bu karadeliğin içine girmiş olur ve kaybetmesi kaçınılmaz hale gelir.

Fakat ya öncesinde Luffy uyanış açmış olursa ne olur? Daha önce Doflamingo'da gördüğümüz uyanışta Doffy etrafındaki her şeyi ipe çevirebiliyordu. O halde benzer bir paramecia kullanıcısı olan Luffy'nin de uyanış açmasıyla birlikte etrafındaki her şeyi lastik gibi eğip bükebileceğini varsaymak çok da absürt olmazdı.

Bu durumda Luffy, karadeliğin içindeyken o karanlığı bükerse ne olur?

Uzay-zaman bükülmesi dediğimiz şey gerçekleşir ve Karasakal'ın kendi meyvesini kullanması dezavantajı haline gelir. Belki de finalde Luffy'nin Karasakal'ı kendi yarattığı uzaya fırlattığını göreceğiz, tıpkı ilk bölümlerde gökyüzüne fırlattığı düşmanları gibi.

Bu arc kral hakiyi öğrendi, Wano için bu kadarı yeterli. Meyvesini uyandıracaksa bile sonraki arclarda olur bu.

Luffy'i bir deniz kralı kurtaracak.

Ben lastiğe dönüşmek yerine bulunduğu ortamdaki denizi esneterrk kendine bir alan yaratmasini ve kaidonun dahi hakisine kendi hakisini esneterej daha az yük bindirerek saldirilarda bulunmasi gibi birşey düşünmüştüm yads istediği herşeyi eğip bükme gibi hatta zamani bile büker e biraz abartıyım dedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık