Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Mavi Hap mı, Kırmızı Hap mı?

Mavi Hap mı? Kırmızı Hap mı?

• Kullanılan toplam oy
    38
Böyle düşünmenin bir sonu yok ki bence, ya onun ötesinde de bir gerçeklik varsa ve asla farkına varamayacaksan. Bence elimize istediğimiz gibi yaşabileceğimiz bir fırsat geçmişken geri tepmek olmaz.
Bizi tükendiğimiz yerden tekrar tekrar üretip aynı hayatı tükenme anımıza kadar sürekli yaşatıyorlarsa eğer ve algılayabildiğimizin ötesinde bir gerçekliğin varsa, algıladığımız gerçekliğin algımızla sınırlı simüle edilmiş bir gerçeklik olduğu kanıtlabilirse ve bize sunulan kırmızı bir hapı alarak ona ulaşabilme iknamız varsa onu tercih edeceğimi söyledim. Senin dediğin şekilde onun ötesinde de bir gerçeklik varsa ve bu sefer de yeşil bir hap sunulursa onu da alırım. Tavrım değişmez. Ama bahsettiğim kurguda iki gerçeklik var birisi algıladığımız diğeri ise algımızın ötesindeki esas gerçeklik. Benim bahsettiğim arkadaşın sorusundan biraz farklı daha çok the matrix'e yakın (zaten soruyu soran arkadaşın kurgusundaki kırmızı hapın bir işlevi yok.) O yüzden benim bahsettiğim kurguda dilediğin gibi yaşamak diye bir şey yok şu an yaşadığın bildiğin dünya var. Hadi illa olacaksa bile gerçekliği tercih ederim. Video oyunu karakteri falan mıyım kardeşim ben :D İnanılmaz zengin, inanılmaz çekici, inanılmaz şöhretli, inanılmaz güç sahibi vs olmak hiç umrumda değil. Ben bunlar için yaşamıyorum ki? İnsanım ben, insan. Duck the system :a:
-
Arkadaşın sorduğu soru daha çok "Hayatınızdan memnun musunuz? Garibanlıktan ve bu bktan hayattan kurtulup birileri tarafından size özel tasarlanmış bir simülasyonda yaşamak ister misiniz?" Ona da cevap vereyim. İstemem.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık