Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Manga/Çizgi Roman Arşivleriniz Paylaşım Bölümü

Merhabalar.
Çocukluktan beri çizgi romanlara büyük ilgim var, son bir-iki senedir de mangalara ilgim büyük ölçüde arttı. Hatta öyle arttı ki, 50 kitaplık çizgi roman arşivimin çoğunu satarak manga almaya başladım. Daha önceleri mangaları internetten okuyordum ancak ben koleksiyon yapmayı seven birisiyim. Yani elimde somut bir şey olmadan tam keyif alamıyorum, bu yüzden mangaları özellikle Kadıköy'de ki "gerekliseyler" dükkanı başta olmak üzere internetten ve çeşitli yerlerden almaya başladım. Ve zamanla kendimce bir arşiv oluşturmaya başladım.

İşin aslına gelirsek; eminim ki forumda benim gibi koleksiyoncu kişilikler ve ya koleksiyon yapmaya hevesli arkadaşlar vardır. Bu konu sayesinde birbirimizle arşivlerimizi paylaşabilir, birbirimize önerilerde bulunabiliriz diye düşündüm. Üstelik bu konu sayesinde aslında çizgi roman/manga koleksiyonu yapmanın çokta zor olmadığını, maddi olarak zorluk çıkarmadığı anlaşılır diye umuyorum. Ve arşiv yapamaya başlarsanız mangakaların günlerce uğraşıp çizdiği mangaları bu sayede sadece internet ortamından değil, parasal olarakta desteklemiş olacaksınızdır.

Kendi arşivimden fotoğrafları atıyorum, henüz istediğim gibi bir "arşiv" değil gerçi. Sadece 6 aydır topluyorum ve şimdiden bu kadar oldu, düzenli olarakta yenilerini ekliyorum. Daha iki gün önce One Piece 57-61 bölümlerini ekledim :)

Bu fotoğrafta Death Note 1-12 tüm seri türkçe, One Piece 51-57-58-59-61-62 İngilizce, Naruto 43-56 ingilizce, Slam Dunk 7 ingilizce olarak var.

Bu fotoğrafta ise Naruto 1-2-3 türkçe ve şu ana kadar basılmış tüm türkçe One Piece mangaları olan 1'den 18'e kadar bulunmakta (hatta 18, Ace'in ortaya çıktığı bölüm TÜYAP'ta satışa sunuldu).

Sizlerinde fotoğraflarınızı bekliyorum arkadaşlar, ben devamlı yeni manga ekliyorum. Ekledikçe güncellerim. Umarım güzel bir ortam oluşturabiliriz.

10 Şubat 2015 Güncellemesi

Death Note özel olarak çıkartılan 13. Cilt ve geçen hafta çevrilen One Piece 19. Cilt.

7 Mayıs 2015 Güncellemesi

Viz Media'nın 47-59 İngilizce Bleach ve Gereklişeyler'in Attack on Titan 1 Türkçe ciltleri eklendi.

Fiyatlarını merak eden arkadaşlar olursa diye bilgilendirme amaçlı yazayım;
Türkçe Death Note'ları tanesi 7 liradan D&R'in internet sitesinden, Türkçe Naruto ve One Piece'leri tanesi 8 liradan gittigidiyor'dan, ingilizce olan tüm mangaları ise (OP,Naruto,SlamDunk) tanesi 25 liradan aldım. Çok uçuk olduğuna bakmayın, verdiğinize değiyor kesinlikle.

Daha önce birkaç kere kitapçıda görmüştüm ama boyutları küçük gelmişti. Elbette kağıt üzerinde daha ayrıntılı basılmıştır ama sıkıntı çıkarıyor mu okurken?

Hiç sıkıntı yaşamadım ki gözlerim bozuktur. Küçük olmaları taşımak içinde ideal oluyor, özellikle Türkçe basımlar.

Güncelleme!

Dün itibariyle One Piece 19, Naruto 19, Death Note 13 ciltleri D&R üzerinden satışa sunuldu.

Bu ciltler OP'de Kohza'nın gözüktüğü bölüm, Naruto'da Jiraiya ve Naruto'nun Tsunade'yi aradığı bölüm, Death Note'da ise seri bittikten sonra dünyaya olanlar, röportajlar felan içeren ek bölüm var. Siparişlerini verdim, geldikleri zaman fotoğrafını atacağım. Fiyat olarak OP 9, Naruto 9, Death Note 10.50 lira. Bilgilerinize...

güzel konu bende One Piece nin mangasını almak isterdimde hangi birini alcam öğrenciyiz malum ondan kendim basıyorum :)

reis haklısın annem aylık 300Tl para veriyor ben böyle şeyleri hertürlü alırımda kişisel problemlerim var onlara gidiyor para hastanedir v.s :)

reis haklısın annem aylık 300Tl para veriyor ben böyle şeyleri hertürlü alırımda kişisel problemlerim var onlara gidiyor para hastanedir v.s :)
Anladım, tercih sizin. :)

Bunlarda az önce geldi, hemen atayım dedim. Death Note özel 13. cilt ve daha yeni türkçeye çevrilen One Piece 19. Cilt.

Bilgilendirme
Bu hafta One Piece 20, Naruto 20, Bleach 14. Cilt gereklişeyler tarafından yayımlanacak. Üç hafta kadar önce de Attack on Titan'ın ilk cildi yayımlanmıştı. Önümüzdeki hafta da Attack on Titan'ın ikinci cildi yayımlanacak.
Bende dün Attack on Titan'ın siparişlerini verdim. Cilt başı 10.50 TL. Basım Şekli cep boy basımdan ziyade ingilizce basımlar gibi kalın olacak gibi duruyor. Elime geldiklerinde fotoğrafları atarım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık