Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] MAGI

Magi - Labyrinth of Magic

Yazar: OHTAKA Shinobu
Tür: Adventure, Comedy, Fantasy, Shounen

Konusu: Tüccarlara hizmet ederek geçimini sağlayan Ali Baba'nın hayali, "Zindan" olarak bilinen, canavarlarla ve hazinelerle dolu gizemli kulelerden birini temizleyerek zengin olmaktır.

Bir gün, Alaaddin adlı bir çocukla tanışan Ali Baba, Alaaddin'in "Cin" adlı gizemli güçlere sahip bir yaratığı kullanabildiğini öğrenince zindanları beraber temizlemeyi teklif eder.

Yeni tanıştıkları Morgianna adlı köle bir kızı da kölelikten kurtararak yanlarına alan ikili zindanları temizlemek üzere yola çıkacaktır.

Mangası 323. bölüme kadar geldi ama Türkçe olarak animenin bittiği yerden yani 199. bölümden itibaren var.

Manga okumak için:
http://www.manga-tr.com/manga-magi.html
http://mangapark.me/manga/magi-labyrinth-of-magic

Şimdilik 2 tane animesi var.
http://www.anizm.tv/magi-the-labyrinth-of-magic
http://www.anizm.tv/magi-2-the-kingdom-of-magic

.......................................................................................................................

Birde Sinbad'ın animesi ve ayrı mangası var hepsini tek çatı altında konuşsak yeterli olur.

Seri Sinbad'ın kral olma yolculuğuna odaklanan Magi'den 30 yıl öncesini konu alır.

http://www.anizm.tv/magi-sinbad-no-bouken-tv

MAGI - SINBAD NO BOUKEN (2013)

Konusu: Magi mangasından, Sinbad karakterinin maceralarının anlatıldığı bir mangadır. Sinbad, Sindria krallığının kralıdır. Yedi Zindan fatihi bir Kral adayıdır. Ayrıca Yedi denizlerin İttifağının lideridir. Sinbad çoktan yarım günahkardır. Sekiz generalinden özellikle, Jafar ve Masrur'la birliktedir. Magi de yan, Sİnbad'ın Maceralarında ise ana karakterdir.

Manga okumak için:
http://www.manga-tr.com/manga-magi-sinbad-no-bouken.html
http://mangapark.me/manga/magi-sinbad-no-bouken-ohtaka-shinobu

Karışık olmadı değil mi?

İlk sezonu hayattan soğutur. Bazı yerlerinde: ''Yeter! Bitsin artık!'' dedirtir. İkinci sezonu sağlamdır ama. Manga ise zaten alev alıyordu en son. Üçüncü sezonu gelirse bayağı tanınan bir seri olacaktır Magi.

Final villainin Sinbad olması... Ağzına ağzına vurmak istiyorum şerefsizin. Neyse konumuz bu değil.

İşler hiç beklenmedik boyutlara ulaştı. Sinbad'ın 7 cini onların "eski" kralları olan Süleyman'a; ne oldu ya da Sinbad bunlara ne vaadinde bulundu da ihanet edip Sinbad'ı izlemeye karar verdiler, bilinmez.
Basit bir insanın bu konuma gelmesi cezbedici dursa da Sinbad'ın aptal idealleri buna gölge düşürüyor. Ki kendisi bu serinin en şerefsiz, en ikiyüzlü, en aşağılık insanı olur. Kendisini bu kadar kolay kaybetmesini beklemezdim. Aladdin'in de dediği gibi artık kendisi insan değil. Rukh'un yeni hükümdarı ve gizli saray'ın magisi de Davud oldu. Ey gidi Davud be nereden nereye. Adam tanrı olmak istiyordu. Tanrı olmak yerine sidikli Sinbad'ın magisi oldu. Gerçi tüm bunların arkadasından çok farklı olaylar çıkabilir. De şimdilik sinir krizleri geçirerek takip etmeye devam.

Son bölümde de Aladdin ve Alibaba Sinbad'ın deliliğin bile sınırlarını aşmış, tüm rukh'u gizli sarayın gücünü kullanıp ait olduğu yere döndürmeye çalışmasına engel olacaklar kısaca herkesin ölümünü engelleyecekler ama tabi bundan emin değiller en azından Alibaba. Alibaba Morgiana ile konuşup da Morgiana'dan evet sevgilim şimdi ölelim de sonra diğer dünyada tekrar bir araya gelelim gibi deli saçması bir öneriyi duyunca emin oluyor oluyor.

Alibaba, bir kere ölümden döndüğü için rukh üzerinden dünyaya yayılan bu yüzlerce binlerce yıllık nihai barış saçmalığını bahane olarak gösterip dikta rejimi uygulayan aşağılık Sinbad'ın hain planlarını engelleyecek, Magi Aladdin ile birlikte... Tabi, inşallah.

Bazı yerlerden sonra tahmin edilebilir oluyor. Ortaya herkesin ölmesi gerekiyor diye bir tez atılıyor ama kimsenin ölmeyeceğini biliyorsun. Adamlar dünyanın tanrısı olup kaderi değiştirmek için uğraşıyor ama biri birşey dediği an biliyorsun ki fikri değişecek. Karşılıklı pas atar gibi tanrı aralarında değişiyor. Sinbadın davutla birlikte ana villian olmasıda yakışmadı. Bari dileğini yerine getirdiği bir dünyayı görseydikte öyle bitseydi. Bu evrende kimsenin dediği olmadığı garip bir evren olarak bitti. Sonuda iyi bitmedi bence. Herkesin hikayesi; mangası devam eden ama animesi tutmadığı için ilk sezon final yapan animeler gibi ortada bitti. En az 2 arc daha çıkardı bu seriden. Sinbad 1000 yıl sonrada barışı sağlamak istiyor, Alibaba ve Alaaddin herkes eşit olsun istiyor ama büyücüler seinin final aracından sonrada büyü yapıyor mesela. İlerde bu olanlar unutulduğunda onlara kim karşı koyacak acaba. Seride herkes eşit olacak diye vurguladılar ama adamlar üstün oldu herkesten. Manganın en temel anlattığı şeylerden biri, bir güç zirveye ulaştığında belli müddet sonra güçten düşer ve başka bir güç onu zirveden indirir. Büyücüleri kim indiricek acaba. Yunan magi olarak sadece alibabanın vücuduna baktı. Diğer şeyler Faso fiso hep. Şehrazad veya titus da kendini kral yapmış bir magi. Kralcukları var. Hiçbirşey yapmadı seride neredeyse oda. Hakuryuyu sevmedim ama tek gerçek o . Seride en doğru kararları verme ve uygulamada 1 numara. Hemen fikirleri değişmiyor. Ve doğru kararlar aldı hep. Seri sonlara doğru sürekli fikir çatışmalarını gösteriyor. Bir yerden sonra sokarım yapacağınız işe dedim. Ulan o dünyada ananız bacımız arkadaşlarınız vs yakınlarınız var. Ama fikirler pat değişiyor Bi anda. Oyuncak gibi oynuyorlar kaderle. Ve hepte arkadaş kalıyorlar
Sonuç olarak çok gömsemde genede okuyun. Daha iyisi olabileceği için bu kadar gömdüm. İyi seri ama eksikleri var. Değişik bir konusu var. Güncel serilerden farklı. Karakter tasarımları güzel. Hikayesi çok iyi olabilecekken orta. Çizimleri güzel. Çerezlik demek ayıp olur bu seriye.

Son düzenleme:

MuzluYulafEzmesi

1. sezonu ıkına ıkına bitirdim . 2. sezona başlayacak kadar da ikna edemedim kendimi açıkçası . Ana karakterlerimiz çok merhametli . Alibaba'nın kararsızlığı yüzünden bir sürü insan ölüyor ama hala karar veremiyor omurgasız . Demon Slayer serisinde de var bu sinir bozucu alışkanlık . Tanjiro'da sürekli merhamet duyuyor , acıyor falan ama en azından bu huyu kararlarını etkilemiyor . Yetişkinlere yönelik yapılsa manga ve anime dünyasında parıl parıl parlayacak seri çocuklarda izlesin diye Dalin Bebek Şampuanı gibi bir eser olmuş . Tecavüz ve taciz hayatta en nefret ettiğim şeylerdendir ama sen savaşların olduğu , köleliğin çok yaygın olduğu , entrikanın , iğrençliklerin olduğu eski çağları işliyorsan o konuya girmelisin arkadaşım . Aksi takdirde seri gerçekçiliğini inanılamaz derece de yitiriyor . Goblin Slayer gibi bokunu çıkartsın demiyorum ama bu kadar korkaklıkta olmaz . One Piece bile Kutsal Ejderler ile bu konuya girer gibi oldu .

Sonuyla ilgili fikirlerim değişecek mi diye; geçenlerde tekrar bu seriyi okudum. Sonuyla ilgili fikrim yine aynı. Maalesef ana kötünün kaliteli olmaması ve acele edilmesi yüzünden zayıf bir final oldu. ha, tabi çakma Sasuke, Hakuryu'ya da fazla odaklanıyor... O kısımlardan tekrar bunaldım.

Yine de hikayesi ve evrenin kendisi, karakterleri genel olarak başarılı. Hatta evren inşası açsından Naruto ve Op gibi serilerden daha başarılı. Alma Torran ve Magnostadt Arcları en öne çıkan, hikayesi en başarılı arclari, sırf bu iki arc'a göz atmak için bile okunur.

Büyü sistemi sadece çizgi romanlar değil, kurgusal eserler arasında da iyi bir yerlerdedir.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık