Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Luffy'nin, Enel'in Saldırılarına Dayanması

Enel vs Luffy karşılaşmasında Luffy'nin Enel'in doğal düşmanı olma olayını saçma bulan arkadaşlar var. Her ne kadar lastik de olsa o kadar yüksek voltaja dayanamaz diyenler de var. Gelin hesaplayalım.

Enel'in en güçlü saldırısı 200.000.000 (2e8) volt gücünde, bu cepte.

Lastiğin yalıtkanlık sabiti inç başına 450 ile 700 kilovolt, yani 450.000 ile 700.000 volt arasındadır. Kurgusal bir karakteri konuştuğumuz için 700.000 volt üzerinden hesaplama yapacağım.

Şimdi de ortalama bir insanın hacmine bakalım (Luffy'nin iç organları da dahil her yeri lastik), 62.000 cm³.

Başta inç üzerinden hesaplamaya başladığımız için cm³ değerini inch³'e çevireceğim.
inch³ = 16,387 cm³ ediyormuş.
62.000 cm³ yaklaşık 3.800 inç³ ediyor.

Son hesaplama;
3.800 (hacim) * 700 (yalıtkanlık sabiti) * 1000 (kV'den V'ye dönüştürüyorum) = 2,66e9 volt, yani 2.660.000.000.

Sonuç: Luffy o saldırının yaklaşık 15 katı yüksek bir akıma maruz kalsa bile az hasarla atlatacaktır.

En azından dayanıklılık yönünden bir plot armor olmadığını söyleyebiliriz, belki hikâyenin gidişatı yönünde Luffy'nin lehine olduğunu söyleyebiliriz.

konuyu saçma buldum, E. Oda'nın bu tarz hesaplamalar yaptığını hiç sanmıyorum ne derse kabul etmek zorundayız son manga bölümünü okuyanlar bunu daha iyi anlamıştır.

Ben hesap kısmından pek anlamıyorum, ama o kadar büyük bir enerjiden bahsediliyorsa hadi luffy elektriği iletmedi diyelim ortaya bir ısı enerjisi çıkması gerekmiyor mu? zira akım en kısa yolu tercih edecektir ve normal şartlarda iletken olmayan bir yere yönlenmeyecektir ama enel yıldırımlarını bilinçli olarak Luffy'e yönlendirdiği için vuruyor. Neresinden vurursa vursun yıldırımı yok etmesi bana saçma geliyor iletmese bile ortaya ısı enerjisi çıkması gerekir. Oda diyorsa ki Luffy yıldırımı absorbe eder bir şey olmaz diyecek bir şeyimiz yok.

O meyve normalde magmadan çok daha ölümcül olması lazımdı ama seride öyle işlenmedi. Luffy'den önce ölmesi gereken Sanji, Zoro gibi bir sürü kişi var. Tonla volt yediler kalıcı bir hasar bile kalmadı üzerlerinde. Op evreninde yıldırım öldürücü değil. Ya da Enel kafasından sallıyor da olabilir sayıları .d

Hmmmm demek bu gizemli elektrik lastik ilişkisi(hiçbir şey anlamadı)

Neyse şaka bir yana Oda'nın böyle hesaplamalar yaptığını zannetmiyorum. Her şeyde bu kadar ayrıntılı düşünen bir adam olsa lastiğin elektriği iletmemesine gelene kadar daha bir ton fizik kurallarını katleden şey var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık