Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy Yüzünden Hakkının Yendiğini Düşündüğünüz Karakterler

Bu ve benzeri karakterin işlenmesinde seri sizce nasıl?

• Tüm karakterler kusursuz işlenmiş.

• Bazı karakterlerin daha iyi işlenmesini isterdim.

• Tüm karakterlerin daha iyi işlenmesini isterdim.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Bu konu Luffy'nin seride sürekli ilerlemesi ve göz önünde olması gereği hakkı yenen karakterlerden bahsettim. Güç seviyelerini o an oldukları haliyle değerlendirdim.
Luffy' e herhangi bir antipatim olmadığını ve gayet sevdiğimi de söyleyeyim. Herkes seriyi takip ettiği için olay ve bilgileri çok detaylı yazmadığımı da belirteyim. Eklemek istediğiniz başka bilgi ve karakterler olursa yorumlarda bahsedebilirsiniz.
İyi okumalar.

Buggy:
Karakteri gereği ciddiyetsiz olmasının yanı sıra seride para dışında ilgisini çeken hiçbir şey yoktur. Fakat kendisi ilk gördüğümüz meyve kullanıcılarından biridir. Seride oldukça saçma meyveler olmasına rağmen Buggy’nin meyvesi bunlara nazaran yine işe yarar bir meyvedir. Çaylaklığını Roger’ın gemisinde geçirmiş ve yıllardır korsan olmasına rağmen Luffy’e serinin başında yenilmiştir.

Sir Crocodile: Kendisi Logia Meyvesine sahip, seride cidden korsan diyebileceğimiz nadir karakterlerdendir. Kötü bir şöhrete ve uzun vadeli planlara sahiptir. Tecrübe, zeka ve güç açısından kendisi beni gözümde rahat bir 500m ödüle sahip olmalıdır. Ama Luffy’nin güçlenmesi adına tüm bunlar bir fıçı suyla görmezden gelinmiş ve serinin ilk büyük kötüsü vasfıyla(talihsizliğiyle) kaybetmiştir.

Enel: Yine Logia türü bir meyveye sahip kişi ve birçok tayfaya ve güçlü karaktere tek atacak güçte olmasına rağmen Luffy’nin lastik meyvesine kaybetmiştir. Serideki sıralama açısından kötü bir zaman ve büyük bir şanssızlık. Ödülü yine en az 500-600m olmalıdır.

Trafalgar D. Water Law: Dresrosa Arc’ında kendi baş düşmanı Doflamingo’yu indirmeye gitmiştir. Strateji ve planlama açısından serideki en zeki karakterlerden biridir. Oldukça kullanışlı bir meyveye sahip olsa da bu meyve kullanıcısının enerjisini emer. Planları dahilinde gittiği Dresrosa’da Doflamingo’nun yanında bir de amiral Fujitaro ile karşılaşır ve kendini savunarak uzaklaşmaya çalışır. Üstüne Luffy’nin tayfasını Doflamingo’dan korur. En sonunda Doffy ile köprüde bitap bir halde karşılaşır ve kolayca kaybeder. Üstüne birkaç kurşun yer ve kolu bile kopar. Bunların hepsi Luffy’nin en baştaki düşmanla savaşma gereğinden başka bir şey değildir. Kendi düşmanına karşı sadece Luffy’e support olmakla yetinmiştir.

Donquixote Doflamingo: Kendisi meyvesini en üst seviyede kullanan güçlü bir korsandır. Aynı anda bir adayı karşısına almıştır. Kral hakisine sahip nadir karakterlerden biri olmasına karşın aldığı handikaplardan dolayı ve Luffy'nin o ana kadarki aldığı en büyük power up a karşı yine bir şekilde Luffy’e kaybetmiştir.

Charlotte Katakuri: Serideki diğer düşmanlardan farklı olarak Luffy’nin kendi gelişimi için savaştığı tek rakiptir. Diğer bütün düşmanlarla karşılaşmasında onlarca haklı nedenleri olan Luffy, bu kez sadece Sanji’yi almak için geldiği adada ailesi ve topraklarını koruyan Katakuri ile karşılaşır. Luffy ayna dünyasından çıkmasına rağmen dönüp sadece dövüşmek istediği için dövüşür. Katakuri her şeyde Luffy’den daha üstündür ve Luffy birkaç kez dövüş esnasında Katakuri’ye kaybetmiştir. Ama uzun süreli yediği dayakların sonunda Luffy yine kazanmıştır. Katakuri kendisini bilerek yere bırakmıştır çünkü dövüşü karakteristik olarak kazanmıştır. Psikolojik olarak bakıldığında zafer Katakuri’nindir ama bu bile Luffy’e kaybetmesi için yeterli değildir. Bu savaş Luffy’nin yonkoulara yaklaşmasını sağlamıştır.

çoğu karakterin özelikleri, gelişimi ve davranışının eksik gösterildiğini düşünüyorum ama bunu yapamamak bile bir başarı 1k sayı var ama bunu açıklayamamış tat vermemiş anlamıyorum eichironun bunu yapması bir başarı mı yoksa bir evren katilliği mi sonu olmayan bir soru gibi.
Bir yandan başarı çünkü izliyoruz
Bir yandan başarısız çünkü 50 bölümden 5şi kaliteli ve bilgilendirici oluyor
Acaba ben mi yanlış şeyi izleyip anlam yüklüyorum yoksa anlamsız boş bir serimi?

çoğu karakterin özelikleri, gelişimi ve davranışının eksik gösterildiğini düşünüyorum ama bunu yapamamak bile bir başarı 1k sayı var ama bunu açıklayamamış tat vermemiş anlamıyorum eichironun bunu yapması bir başarı mı yoksa bir evren katilliği mi sonu olmayan bir soru gibi.
Bir yandan başarı çünkü izliyoruz
Bir yandan başarısız çünkü 50 bölümden 5şi kaliteli ve bilgilendirici oluyor
Acaba ben mi yanlış şeyi izleyip anlam yüklüyorum yoksa anlamsız boş bir serimi?
Başarılı başarısız olduğu konular var tabi ama güzel ve anlamlı yapan senin düşüncelerin sanırım.

Hala...Şu miti ilk kim çıkardıysa ıslak sopayla dövmek lazım.
Klişe bir cümle ben de sıkça duydum daha önce ama dövüşü sadece güç karşılaşması olarak incelemediğinde durum gerçekten bu.
Dövüşten önceki Katakuri ile sonrasındaki Katakuri aynı kişi değil, karakteri değişiyor. Bu sadece OP evreninde değil okuyucunun kafasında da böyle.
Kız kardeşinin ağzından duyuyoruz bunu, neden kendini bilerek bıraktığını dövüş sonrası soruyor. Bu kendini yere bırakma aslında şu anlama geliyor, "Ben böyleyim"
İlk gördüğümüzde yüzünü saklayan, güçlü, karizmatik, yalnız, duygusuz ve lider bir adam. Dikkatini çektiğimi bilmiyorum donetları çok seviyor ama bunu bile gizli yiyor. Çünkü ağzı ve donet sevgisi onun zaafı.
Dövüşünde ilk kez sinirlendiği an Luffy'nin kız kardeşine elini uzatması. En çok değer verdiği kişinin bu olduğunu öğreniyoruz.
Sonra ağzının farklı olduğunu öğreniyoruz.
Sonra flash back izliyoruz ve çocukluğundan beri aslında kendi karakterinin dışında olan bir adam izliyoruz. Hiç hasar almayan adam kendini yaralıyor. Luffy'e sempati duyuyor ve Luffy onun tüm tabularını yıkıyor.
Luffy normalde psikolojik olarak savaşlarında her zaman avantajlıdır. Her zaman haklı nedenleri vardır. Bu kez durum dengeli. Bakarsan eğer Luffy'nin tek derdi tayfasını korumak. Katakuri'nin de tek derdi kız kardeşi aslında. Bu iki durumda sağlanıyor dövüşün sonunda. Adadan gideceğini ve Luffy'e buraya tekrar gelip gelmeyeceğini soruyor ve rahatlayarak kendini bırakıyor. Bu yüzden Luffy onca dayağı yemesine ve her konuda kendinden üstün bir adam olmasına rağmen onu yeniyor Çünkü aslında savaşın kazananı karakter gelişimi açısından Katakuri. Luffy ise eskisinden daha güçlü biri olarak yoluna devam ediyor.

Son düzenleme:
Mit değil, kanlı canlı gerçek. Orada dövüşecek gücü var ama "sonra dövüşürüz hacı" deyip salıyor kendini. Tam düşerken "sonra dövüşürüü" - düşme efekti- gerçekleşmiyor yani.
Mangayı ben de okudum dostum. Kan kusup düştükten sonra bilincini kaybetmiş bir şekilde yerde iki seksen uzandığı panelleri görmesem tamam diyeceğim de...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık