Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy ve Law'ın Gireceği Yonko?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Son bölümle kesinleşen ittifak ortaklaşa bir Yonko'ya dalacak. Yani öyle bir plan içerisindeler. Çoğu kişi en zayıf halka olarak gördükleri Koca Ana'nın peşinde olduklarını düşünüyor. Ben oyumu Shanks'ten yana kullanıyorum. Şimdi adayları tanıyoruz;

İlk adayımız, Shanks. 2 tür Haki'de usta seviyesinde ve Mihawk'la kapışacak derecede iyi kılıç kullanabiliyor. Çoğu takipçiye göre serideki en güçlü karakter konumunda. Karakter olarak umursamaz ve boş boş gezmeyi seven bir tip.

İkinci adayımız, Marshall D. Teach. Seri içerisinde birden fazla meyve kullanabilen tek karakter. en güçlü Paramecia ve muhtemelen en güçlü Logia meyvelerine sahip. Jinbe'den öğrendiğimize göre yetenekli meyve kullanıcılarını avlayıp güçlerini alıyormuş. Meyve özelliklerinin yanı sıra, aşırı derecede dayanıklı bir karakter ve D soyundan geliyor. Karakter olarak kötü ve plan yaparak hareket eden biri. Dövüşlerde boş yere konuşması ise zayıf özelliği

Üçüncü adayımız, Charlotte Linlin. Gücü hakkında henüz bir bilgimiz yok. Gösterildiği tek sahneden ileri gelerek herkes Asit Meyvesi yediğini düşünüyor. Normal bir insandan çok daha büyük, dev olma ihtimali de söz konusu. Karakter olarak da şekeri çok sevdiği ve acımasız biri olduğu dışında bir şey bilmiyoruz.

Dördüncü adayımız henüz yüzünü gösterme lütfunda bulunmamış, Kaido. Gücü hakkında hiçbir bilgi verilmedi. En sevdiği adayı Scotch isimli bir sayborg koruduğu için, Kaido'nun da sayborg olduğu düşünülüyor. Ayrıca savaşa giden Beyazsakal'ı durdurmaya cesaret edebilecek biri olduğundan en az onun kadar güçlü olduğu da kabul gören bir teori.

Serideki mantık çerçevesinde değerlendirmeye çalışınız.

Ben Shankstır diyorum ve planı kuranda Shankstır yani Law ile Shanks iş birliğinde Shanksın amacı luffynin hayaline ne kadar önem verdiği ve bu hayal için en sevdiklerinden bile vazgeçip geçmeyeceğini görmek istemesidir

Tayfanın ikinci bir yonkou'dan bahsetmemesi ve Luffy'nin şartsız biçimde gülerek kabul etmesi Bigmam'a işaret ediyor. İkinci olarak Kaido ihtimali geliyor aklıma ama yüksek ihtimal Bigmam diye düşünüyorum.

Bence law ile ortak olmasının sebebi hala luffy'nin bir yonkou yenecek seviyede olmadığına veya tecrübede olmadığına dair bir işaret de olabilir. Ayrıca bigmom geliyor direk akla karasakal olma olasılığı zaten çok uzak bir seviye diyorum, şu anki haliyle karasakal'a denk değil luffy benim gözümde. Ayrıca Shanks meselesi için de çok erken direk ilk yonkou olarak bigmam diyorum kısacası.

bende oyumu shanks'tan yana kullanıyorum.
ama smoker ( admin ) dediği gibi karşılaşıp savaşacaklarını düşünmüyorum. BB shanks'ı aradan çıkartıcak. başka bir yonko ya yöneleceklerdir.
olurda karşılaşırlarsa eğer tayfanın shanks'ı indirecek güce sahip olmadığı kanaatindeyim.

Zaten kesin olarak yonkou indirecekler gibi bir muhabbet yok ortada.Şuan için her isim olabilir ama luffy ve en çok ta nami'nin tepkileri ya shanks ya da bb olacak gibi geliyor bana.BB için ben de erken düşünüyorum o yüzden shanks dedim.

Dr.SkuLL

Bence Kaido çünkü Usopp'un tepkisine ve söyledigine bakılırsa Big Mom'a dalmayacaklar gibi duruyor geriye kalan 3 secenekten bence Kaido'dur . Hem su ana kadar bir sır gibi kalması bana biraz artık gün yüzüne cıkmasının vakti geldigini hissettirdi . Oyumu da bu nedenle Kaido'dan yana kullandım

Dr.SkuLL

Bu arada Kaido'yu tanımadıgından ötürü olamayacagını düşünen arkadaslar bu ihtimal dahilinde olsa da buradaki söz konusu kişi Luffy ve bence Kaido'yu tanımaması buna neden degil . Shanks için tayfayı tamamlaması gerek , BB de zaten son inecek yonkou gibi düşünülüyor . Yine de hiçbir sey kesin degil tabiki herkesin fikri farklı acılardan uygun gözükebilmekte

Luffy'nin ortak olmasının sebebi Big Mom'ı indirmek istemesi. Eğer Big Mom olmazsa Luffy'nin bunu pek isteyeceğini saanmıyorum. Shanks olursa eğer Luffy Law'la dövüşür. Karasakal ihtimali nerdeyse 0. Fakat Luffy'nin öncelikli hedefi Big Mom ve Shanksla teke tek dövüşmek isteyeceğini düşünüyorum. Bu yüzden Big Mom dedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık