Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Lord of The Mysteries

Seri Özeti

Buhar gücü ve makineciliğin yükselişiyle, kim bir Beyonder olmaya yaklaşabilir? Tarih ve karanlığın sisi ardında gizlenen, kulaklarımıza fısıldayan, pusudaki şeytan kim ya da ne?

Uyanıp bir dizi gizemle karşı karşıya kalan Zhou Mingrui kendisini, makinecilik, toplar, zırhlı savaş gemileri, zeplinler, farklı makineler, İksirler, Kehanet, Büyüler, Tarot Kartları ve Mühürlü Eserlerle dolu bir dünyada, alternatif bir Viktorya çağında, Klein Moretti olarak reenkarnasyon geçirmiş halde bulur...

Işık parlamaya devam ediyor ancak gizem asla uzaklaşmadı. Kendisini, dünyanın Kiliselerine -hem ortodoks hem de ortodoks olmayan- dolaşıp kalmış bir halde bulan Klein'ı, Beyonder iksirleri sayesinde yeni güçler geliştirdiği macerasında takip edin.

Tıpkı 0 numaralı -sınırsız potansiyel taşıyan bir sayı- tarot kartı olan Aptal gibi, bu "Aptal"ın efsanesi.

***​

Yukarıda Türkçe çevirisini yapan sitedeki tanıtımı bire bir aktardım. Normalde çevirisi bitmemiş bir seri için konu açmama kararı almıştım ama seri beni kendine o kadar çekti ki dayanamadım. Seri klasik bir reenkarnasyon kurgusuyla başlıyor. Başka birinin bedeninde uyanan ana karakter, diğer karakterler gibi -özellikle Japonların kurgularında olduğu gibi- 'yaşasın yeni bir dünyadayım, burada harem kurayım, buranın kralı olayım' diye havalara uçmuyor. Buraya neden geldiği gizeminin peşine düşüyor ve gerçekte mantıklı olanı yapıp bütün geçmişini barındıran arkadaşlarının olduğu eski dünyasına dönmek istiyor.

Farklı karakterlerin, farklı duygularını bir külliyat gibi olmasa da diğer novellere nazaran daha detaylı anlatıyor. Ana karaktere odaklanıp kalmıyor. Sadece ben sana vurayım, sen bana vur tarzı bir sistem yok novelde. Entrikalar, planlar, tuzaklar var. Basit bir web novel hissi vermiyor yani. Daha fazlasını anlatmak isterdim ama nereden anlatmaya başlasam spoiler oluyor, o yüzden bu kadar kısa bir tanıtım yeter diye umuyorum.

Türkçe çevirisinin bulunduğu sitenin linki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık