Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Logoların Basitleştirilmesi

İyi günler. Bugün son zamanlarda her yerde karşıma çıkan bir konu hakkında konuşmak istiyorum. Oda logoların basitleştirilmesi. Bu konuyu illa bir yerlerde görenleriniz vardır. Bilmeyenleriniz için açıklamak gerekirse: Şirketlerin logoları atık eskisi gibi detaylı değil. Olabildiğince sade ve basit hale getiriliyor logolar. Birkaç örnek vermek gerekirse:

Bu konuya tepki gösterenler de var.

Peki sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir? Sizce şirketler logolarına neden bunu yapıyor? Buna cidden gerek var mı? Yada sizce bu kötü bir şey mi? Yoksa iyi bir şey mi?

Malesef bu her sektörde olmaya başladı. Sinema sektöründen tut oyun sektörüne kadar. Basitlik artık günün modası oldu. Bunun sebebi içeriklerin çok çabuk tüketilmesi ve eskisi gibi detaylı uğraşmak yerine yenisini çabucak nasıl piyasa sürebilirim derdine düştüklerinden ister istemez bu basitliğe kaçıyorlar diye düşünüyorum. Tabi bunun logonun basitliği ile ne ilgisi var diyebilirsin. Logolarda artık eskimeye başladı çünkü. İnsanlar yenilik istiyor ve sürekli göz önünde olan şey de bir süre sonra eskiyor. O yüzden her alanda basitliğe giden dünya tasarım olarak da günün modasına uyarak basit logolar tasarlıyor diye düşünüyorum. Bu tüketim çılgınlığı her şeyi kalitesizleştirdiği gibi üretilen şeyleri de kalitesizleştiriyor. Tabi bunun tek bir sebebi olduğunu söylemek doğru olmaz ama ben tüketim çılgınlığının bir yansıması olarak görüyorum bu durumu.

Leş mevzu. Koskoca Juventus'un arması boktan bir kanji çakması sembol oldu. Paylaştığın görselde orijinalinden daha iyi olan bir güncel logo yok. Dikkat çekmek için fantezi arıyor insanlar, şirketler, kurumlar vs. Bir 30 yıla bu sembollere de el atarlar o günün trendi ne olursa artık

Leş mevzu. Koskoca Juventus'un arması boktan bir kanji çakması sembol oldu. Paylaştığın görselde orijinalinden daha iyi olan bir güncel logo yok. Dikkat çekmek için fantezi arıyor insanlar, şirketler, kurumlar vs. Bir 30 yıla bu sembollere de el atarlar o günün trendi ne olursa artık
Konuya girerken tam olarak aklımda Juventusun dandik logosu vardı. Marka değeri nasıl düşer özet.

Tek bir nesneye odaklanıldığı için olabildiğince sade olmak estetik görünüm ve akılda kalıcılık sağlıyor. Kısaca insan gözü ile bir noktaya odaklandığı zaman sağa, sola (fazla gereksiz detaylara) kayma gibi bir durum yaşamamaları için kullanıyorlar daha çok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık