Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Law Neden Savaşa Geldi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bildiğiniz gibi Law'ın geçmişinde bir Luffy kurtarma operasyonu var. Ancak bu adamın neden Marineford'a geldiği hala bir sır. Plancı ve zeki bir adam olduğunu biliyoruz. Sizce savaşa neden gelmiş olabilir?

Devrimcidir.Eğer devrimci değilsede dikkat çekmesi gerekiyordur bunun için fırsat kolluyordur bence.Luffy olayıda tam buna göre olmuştur eğer devrimci değilse başka bir organizasyona girebilmek yada BB gibi karanlık planlarını uygulayabilmek adına basamak olarak kullanmıştır Luffy'i.

İhtimalleri sıralıyorum.Çoğumuzun tahmin edebileceği şeyler ama olsun.

1 - Devrimci kişiliğinden Dragonla bağlantısı sebebiyle
2 - Shanksın bir şekilde iletişime geçmesiyle onun isteği üzerine.Yonkou göreceğim diye baya bakakaldı bana pek şaşırmamış gibi geldi.
3 - Luffynin D olduğunu biliyor, D'yi az çok biliyor,potansiyelini biliyor ilerde üzerinden rant sağlamak istiyor.
4 - Ameliyat sırasında ilerde koz olarak kullanacağı birşeyler yaptı.Bu kozu çıkar amaçlı kullanabilir luffyi hükümete bile satabilir KK olduktan sonra.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar bir çırpıda.Üzerine çok düşünmek lazım.

Şunu unutmamak gerek.Lawda Smoker gibi gerçek Luffyi görebilen birisi,luffynin yapacağı hiçbirşey onu şaşırtamaz bence.Smoker idam edileceği zaman şok oldu,bundan sonra asla şaşırmaz.Bence lawda şaşırmaz luffy hakkında çok şey biliyor gibi görünüyor.

Law'ın Luffy üzerinden bir rant sağlama imkanı yoktu. Çünkü Law yola çıktığında Beyazsakal daha yeni bıçaklanmıştı. Luffy'nin olayı tamamen şansına denk geldi.

Law'ın Luffy üzerinden bir rant sağlama imkanı yoktu. Çünkü Law yola çıktığında Beyazsakal daha yeni bıçaklanmıştı. Luffy'nin olayı tamamen şansına denk geldi.
O zaman oraya Luffy için gitmemiş olabilir.Ama bence Luffy'nin zor durumda kalacağını tahmin etti ve yardım etmek amacıyla gitti.Sonuçta en iyilerin savaşına gitmiş bir çaylaktı Luffy.Ağır yaralanması kaçınılmazdı.

O zaman oraya Luffy için gitmemiş olabilir.Ama bence Luffy'nin zor durumda kalacağını tahmin etti ve yardım etmek amacıyla gitti.Sonuçta en iyilerin savaşına gitmiş bir çaylaktı Luffy.Ağır yaralanması kaçınılmazdı.
Zor bir tahmin. Bence kendini göstermeye gitti. Şansı tuttu.

Zor bir tahmin. Bence kendini göstermeye gitti. Şansı tuttu.
Kendini gösterme konusuna katılıyorum bende bu yüzden gitmiş olabilir.Birde Luffy'i orda Law'dan başka kurtarabilecek biri yoktur diye düşünmüştür belki doktorluk yetenekleri,gemesindeki teknoloji falan hakketen iyi niyetle gitmiş de olabilir.

Savaşa o kadar geç gelmesi garip ama.Eğer ün için yada başka bir çıkar için olmuş olsa daha erken gelmesi gerekirdi.Birisi için gelmiş gibiydi luffy şansa denk gelse bile.

Neden gittiği üzerinde bir çok teori yazılabilir ama şöyle bir gerçek var ki ; bu herif MF savaşında Korsanların tarafında olsaydı,savaşın gidişatı büyük ölçüde değişirdi.

Bence Law'ın kendi dediği gibi oldu. Sadece Luffy'nın orada ölmemesi gerektiğini düşündüğü için gitti. Ben altında başka bir şey olacağını düşünmüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık