Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Kurozumi Orochi

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Severim

    Kullanılan: 17 14.4%
  • Sevmem

    Kullanılan: 101 85.6%

  • Kullanılan toplam oy
    118

Kurozumi Orochi, Wano Ülkesi'nin şogunudur ve Kurozumi Hanesi'nin hayatta kalan son üyelerinden biridir. Aynı zamanda Kaido'nun eski ortağıdır.

Orochi, Onigashima'da yapılan Ateş Festivali kutlamaları esnasında Yeni Onigashima Projesi isimli bir proje tasarlayan ortağı Kaido tarafından ihanete uğramış ve kafası kesilmiştir. Ancak bir şekilde hayatta kalmış ve Onigashima'yı ateşe vermeye çalışmıştır. Bunu yaparken Dokuz Kızıl Kın ile karşılaşmış ve onlar tarafından da kafaları kesilmiştir.

Görünümü

Orochi kocaman bir kafası olan ve tıknaz yapılı oldukça iri bir adamdır. Kafasının üst kısmı keldir, sadece kafasının yanlarında ve arkasında görünen koyu mor renkte saçları ve yine aynı renkte yukarı doğru uzanan diken biçimli iki ince bıyığı vardır. İki üst köpek dişi diğer dişlerinden daha uzun ve küttür, bu dişleri onun Zoan dönüşümünde bile aynı şekilde kalır. Üzerine üzerinde yelpaze desenleri olan altın sarısı renkte bir kimono giyer. Sırtında üstünde çiçek desenleri olan bir pelerin vardır, kafasına da taç takar.

Orochi dönüştüğü zaman ana kafasının boynu kırmızı pullarla kaplanır, sırt pulları turuncu renkte olur ve derisi daha koyu renkte görünür, diğer kafalar ise sarı pullarla kaplanır ve derileri yeşilin daha açık bir tonuna sahip olur. Her kafada siyah renkte boynuzlar, turuncu renkte kaşlar ve açık mor renkte sırt pulları bulunur. Ayrıca yine her kafanın irisleri mavi olan kırmızı renkte gözleri ve mor renkte dilleri vardır.

Kişiliği

Kurozumi Hanesi'nin ayrıcalıkları ve gücü elinden alınmış ve tamamen itibarsızlaştırılmış son üyelerinden biri olan Orochi, doğduğu andan itibaren yoksulluk içinde yaşamaya zorlandığı için küçük yaşlardan itibaren muazzam bir şekilde güce susamış ve doyumsuz biri olmuştur. Shimotsuki Yasuie'ye hizmet ederken çekingen ve pasif bir tavır sergilemiş, ancak bunu sadece diğerlerinin sempatisini toplayarak para çalabilmek için yapmıştır. Orochi aslında son derece kalleş ve onursuzdur, yasaları ve kuralları işine geldiği gibi değiştirir ve tehdit olarak gördüğü kişilere verdiği sözleri tutmaz veya onlarla yaptığı anlaşmalarda üstüne düşeni yerine getirmez.

Çocukluğundan itibaren Kurozumi Hanesi'nin haksız yere zulme uğradığı şeklinde ağır bir propagandaya maruz kalan Orochi, hanesine yapılanların intikamı olarak halkına acı çektirmekten zevk alan, son derece zalim ve baskıcı bir tirana dönüşmüştür. Onun yönetimi altındayken Wano halkı büyük kıtlıklar yaşamıştır. Aynı şekilde adamları da onun rejimini sert bir şekilde uygular. Sırf Kaido'nun gücünü ve sağladığı korumayı elde edebilmek için Wano'nun çorak bir araziye dönüşmesine aldırmayarak ülkesini ve halkını Canavar Korsanları'nın kullanımına vermiştir. Gücü ve bağlantıları nedeniyle, Kutsal Ejderler'den veya Denizciler'den korkmadığını belirterek tamamen korkusuz ve kibirli bir imaj çizmiştir. Hatta kendisine karşı hiçbir şey yapamayacaklarından emin olduğu için bir CP-0 ajanını vurmuştur. Bu kibri yüzünden, aslında Kaido için sadece bir piyon olduğunu ve Kaido'nun onu ancak kendi çıkarlarına hizmet ettiği sürece koruduğu gerçeğini görememiştir. Orochi, Canavar Korsanları, Wano'yu çorak bir araziye çevirirken, kendisinin Çiçek Başkenti'nde rahatça yaşayacağını ummuş, ancak Kaido ona daha fazla fabrika yapmak için Çiçek Başkenti'ni de kullanma niyetini açıkladığında şok olmuştur. Yeni Onigashima Projesi'nde kendisine nankörlük edildiğini düşündüğünden bu projeye Kaido'ya meydan okurcasına karşı çıkmış, ancak bunu yaparken tamamen Kaido'nun gücüne bağlı şekilde varlığını sürdürdüğü aklına gelmemiştir.

Orochi ülkesinden nefret etmesine rağmen, mutlu bir halkla birlikte kahraman ve güçlü bir hükümdar olduğu imajını yaratmak için uğraşmıştır. Saltanatı sırasında okullarda Kozuki Oden'i kendisinin yendiğine ve ülkenin izolasyonunu sürdürebilecek tek kişi olduğuna dair propagandalar yaptırmıştır, oysa gerçekte bunları kişi Kaido'dur. CP-0 ile yaptığı toplantıda, halkının çok mutlu olduğunu iddia etmiştir, ancak bu mutluluk sadece zengin Çiçek Başkenti'nde yaşanmaktadır. Orochi, yoksul vatandaşlarının sürekli gülebilmesi için onlara dağıtılan gıda tedariklerine kusurlu GÜLÜCÜK meyveleri koydurmuş ve onları olumsuz duygularını ifade edemez hale getirmiştir.

Orochi son derece otoriter ve mantıksız davranışlar sergileyen bir adamdır. Ona karşı gelen veya onun hakkında kötü konuşan hiç kimseye, bu sıradan bir tartışmada dahi olsa, kesinlikle tolerans göstermez. Bu eylemleri yüzünden Canavar Korsanları'na bağlı Yetenekliler ülkede terör estirmiştir. Orochi, kendisini gücendiren herhangi bir erkeği, kadını veya çocuğu öldürecek kadar boş bir adamdır. Böyle bir şey yapanları ölü görmek için her yolu dener (sadece aşık olduğu kadına karşı kısa bir süre tereddüt etmiştir), kendi eylemlerinin sonuçlarının sorumluluğunu almayı reddeder ve işlediği bir suçu kabul etmek yerine, başkalarını suçlar. Orochi'nin son derece cani bir zihniyeti vardır. Hedeflediği kişi onun gazabından kaçarsa ve sayısız astını, hatta suikastçıyı onun peşinden gönderir. Onun verdiği emirleri yerine getirmeyen adamları anında görevden alınır ve cezalandırılır.

Orochi son derece abartılı hareketleri olan hedonist biridir, çünkü ziyafetleri lüks yiyecek ve içeceklerle, rafine müzikler ve danslar eşliğinde düzenlemeyi sever. Yemek konusunda seçicidir ve aşırı derecede müsriftir. Ayrıca ziyafetlerinde sadece Komurasaki gibi Wano'nun en iyi geyşalarını kullanır. Özellikle Komurasaki, Orochi'nin gerçekten sevdiği tek kişiydi ve daha sonradan Orochi'nin onunla evlenmek istediği ortaya çıkmıştır. Ancak Orochi'nin Komurasaki'ye olan hisleri, sadece onun güzelliğinden gelen sığ bir sevgiydi. Gururunun ve sahipleniciliğinin bir sonucu olarak, ona sahip olma hakkına sahip olan tek kişi olduğunu düşünmüştür.

Orochi çok kibirli bir adam olsa da, doğası gereği korkak olduğundan korkudan aşırı özgüvenli davranışlar sergilemekten kaçınır. Son derece dikkatli bir adam olarak, yönetimine yönelik her türlü tehdidi ciddiye alır. Bu kapsamda, silah kullanımını yasaklamış ve muhalifleri bir isyanı kışkırtma araçlarından mahrum bırakmak için tüm dövüş sanatlarını ve kılıç eğitimi veren dojoları kapattırmıştır. Ayrıca cesetleri hiçbir zaman bulunamadığı için Dokuz Kızıl Kın ve Kozuki Momonosuke'nin ölmediklerine olan inancını her zaman sürdürmüştür. Orochi sürekli olan Kozuki uşaklarının bir gün döneceği konusunda adamlarını uyarmış, fakat bu yüzden adamlarının çoğu onun korkak olduğunu ve Kozuki Toki'nin kehanetine aşırı inandığını düşünmüştür. Adamları genellikle bu şüpheciliği yüksek sesle dile getirmekten korksalar da, Orochi paranoyak olarak görüldüğünü fark etmiş, ancak emirlerinin ne olursa olsun yerine getirileceğini bildiğinden bunu görmezden gelmiştir. Orochi, Yasuie'nin insanları her şeyin Orochi'nin hatasının bir sonucu olduğuna ikna etmesine ve protesto etmeye kalkışırlarsa ailelerini yanlarında hapsedecek kadar ileri gitmesine rağmen Rasetsu Kasabası'ndaki mahkumları serbest bırakmamıştır. İronik olarak, Kozuki Hanesi ve isyancılara karşı son derece dikkatli olmasına rağmen, en yakın adamlarından biri olan Kyoshiro'nun Kozuki Hanesi'ne bağlı olabileceğinden şüphelenmemiş ve Kaido'nun kendisine ihanet etmesini beklememiştir.

Her zaman için ihtiyatlı davranan Orochi, Yasuie'yi halka açık bir şekilde infaz etmeye karar vermiş, Yasuie'nin halk arasındaki popülaritesi göz ardı etmiş ve onu öldürerek onların memnuniyetsizliklerini uyandırma potansiyelini hesaba katmamıştır. Acele verdiği bu karar da isyanın fitilini ateşlemiştir. Hyogoro'ya göre, Orochi devrilme olasılığını en aza indirmek için aldığı tüm önlemlere rağmen, tüm muhaliflerini Udon'da ömür boyu hapse mahkûm etme politikasındaki büyük kusuru fark etmemiştir. Çünkü kendisine muhalefet eden binlerce kişiyi aynı yerde toplayarak kendisine olan nefreti iyice arttırmıştır. Canavar Korsanları, Kyoshiro Ailesi, Mimawarigumi ve Oniwabanshu gibi sayısız grubun yardımıyla yirmi yıl güvenlik ve koruma içinde yaşayan Orochi, bu nedenle bazen tehlikede olduğunu sezemez. Roronoa Zoro ona saldırdığında, otoritesine ve gücüne rağmen birisinin onu gerçekten öldürmeye çalıştığına şahit olduğundan derin bir şok yaşamıştır. Orochi'nin beklenmedik gönül rahatlığı, isyancıların toplanmasını durdurmak için çok geç hareket etmesine yol açmıştır. Ayrıca tüm zamanını Çiçek Başkenti'nde geçirdiği için diğer Wano eyaletlerinin ve bölgelerinin mesafelerini yanlış hesaplamıştır.

Orochi, Kaido tarafından ihanete uğradıktan sonra normalde kendisine hizmet eden Mimawarigumi ve Oniwanbanshu'nun da (Fukurokuju hariç) ihanetine uğramıştır. Çünkü adamları onun intikamını almak yerine Kaido'ya sadakat sözü vermiştir. Bununla birlikte Orochi tüm o otoritesine ve ihtişamına rağmen tamamen aşağılanmıştır. Aşırı derecede küstah olduğundan kafasını kesen eski ortağına büyük öfke duymuş ve ondan intikam almaya çalışmıştır. Yine de Kaido'nun ne kadar güçlü olduğunu bildiğinden, ona saldırmanın imkansız olduğunu bilecek kadar akıllıdır. Bu yüzden Onigashima'yı kudaklayarak Canavar Korsanları'nın adadan kaçmasını engellemeye çalışmıştır, ancak bunu yaparken kendisinin de aynı adada olduğunu akıl edememiştir.

Yetenek ve Güçleri

Wano Ülkesi'nin şogunu olan Orochi, ülkesi ve halkı üzerinde tam kontrole sahipti. Onun emrinde çalışan ve onun yönetimini uygulayan devlet çalışanları vardı. Oniwabanshu olarak bilinen bir grup elit ninjanın yanı sıra ona sorgusuz sualsiz hizmet eden ve onu koruyan Mimawarigumi olarak bilinen samurayları vardı. Ayrıca Dört İmparator'dan biri olan Kaido'nun desteğine de sahipti. Kendisi ve adamları tehdit edildiği zaman, Kaido ve adamları tehditleri ortadan kaldırıyordu. Kaido, geçmişte Kozuki Hanesi'ne hizmet eden daimyolar tarafından Orochi yönetimine karşı çıkarılan devasa isyanı vahşice bastırmıştır. Orochi de buna güvenerek Kaido'nun onu her zaman koruyacağını düşünmüştür. Hatta Kaido'nun desteği sayesinde Dünya Hükümeti'nin veya Dünya Asilleri'nin bile onu deviremeyeceğine inanmıştır. Ancak Kaido'nun ona ihanet edip, onu öldürmeye teşebbüs edince, Orochi neredeyse sahip olduğu tüm gücü kaybetmiştir.

Orochi'nin üzerine konuşulmaya değecek kadar dövüş veya savaş yeteneği yoktur, çünkü dövüşme ve savaşma işini çoğunlukla adamları yapar.

Taktiksel Yetenekleri
Orochi son derece kesin bir sezgiye ve stratejik bir kurnazlığa sahiptir. Kurozumi Kanjuro'yu Dokuz Kızıl Kın'ın arasına bir köstebek olarak yerleştirmiştir. Kendini beğenmiş adamlarının aksine, Toki'nin kehanetini ciddiye almış, Oden'in oğlunun ve hizmetlilerinin hala hayatta olduğuna olan inancını sürdürmüş ve Wano Ülkesi'nde yaşanan bazı olayların Kin'emon ile bağlantılı olduğunu doğru bir şekilde yorumlamıştır. Şüphelerini destekleyecek somut bir kanıt olmamasına rağmen, düşmanlarının kendisini ve ortağı Kaido'yu devirmeyi planladıklarına yürekten inanmıştır.

Orochi, casusu aracılığıyla Kozuki Hiyori'nin yeri, Dokuz Kızıl Kın'ın yaptığı zaman yolculuğu ve düşman ittifakının toplanma yeri ve sayıları gibi konularda bilgi toplamıştır. Bu sayede Bin Güneşli'nin bulunduğu mağarayı yok etmek ve ülkenin bölgelerini birbirine bağlayan tüm köprüleri havaya uçurmak gibi stratejik ve etkili önlemler alabilmiştir. Ancak, Orochi'nin çabaları Kin'emon'un Yasuie'nin mesajını yanlış anlaması, kendisinin eyaletlerin mesafelerini yanlış hesaplaması ve onları durdurmakta çok geç kalması nedeniyle başarısız olmuştur.

Kılıç Ustalığı
Çiçek Başkenti'ndeki okullarda çocuklara Orochi'nin, Orochi'nin İki Kılıç Stili olarak bilinen bir kılıç stilini kullandığı ve oldukça güçlü bir kılıç ustası olduğu öğretilir. Yine bu propagandaya göre Orochibu stili kullanarak Oden ve uşaklarını yenmiştir. Ancak aslında Oden'i yenen kişi Kaido'ydu ve Orochi bu savaş esnasında orada bile değildi. Tüm bunlar onun halkın gözünde güçlü bir şogun imajının olması için yapılmıştır. Kendisine gülen Toko'ya kılıçla saldırmış, ancak Toko'yu isabet ettiremediği gibi sdece ince bir kağıt duvarı kesebilmiştir. Bu sahneden Orochi'nin kılıç kullanmayı neredeyse hiç bilmediği anlaşılmıştır.

Keskin Nişancılığı
Genelde çakmaklı tabanca ve tüfek kullanırken görülen Orochi'nin mükemmel nişancılık becerileri vardır. Hızlı bir şekilde tabacansını çekerek bir CP-0 ajanını kafasından vurabilmiştir. Aynı zamanda elindeki bir tüfekle Yasuie'yi çok uzak bir mesafeden vurarak öldürebilmiş ve doğrudan Toko'nun kafasına nişan alabilmiştir.

Şeytan Meyvesi
Orochi, Zoan türü bir Şeytan Meyvesi olan Yılan Meyvesi'nin mitolojik bir alt modeli olan Sekiz Başlı Yılan Meyvesi'ni yemiştir. Meyvesinin gücü ile istediği zaman kendisini tam bir sekiz başlı yılana veya bir insan-sekiz başlı yılan melezine dönüştürebilir. Gücünü genelde insanları korkutmak için kullanır.

Meyvesi Orochi'nin fiziksel yeteneklerinde bir artış sağlar, ancak Orochi'nin savaşta gelişmiş fiziksel yeteneklerini kullandığı hiç görülmemiştir. Her ne kadar sekiz başlı yılan formunda, bulunduğu odaya önemli ölçüde hasar vermeyi ve orada bulunan insanlara saldırmayı başarmış olsa da, insanların ne kadar zarar gördükleri tam olarak belli değildir. Ayrıca bir insanı sadece ağzıyla kaldırabilecek kadar güçlüdür.

Uzun boyunlu birden fazla kafasıyla, aynı anda birden fazla yöne saldırabilir ve normalde ulaşabileceğinden daha uzaktaki hedeflere ulaşabilir. Ayrıca oldukça güçlü çeneleri ile hedeflerini yakalayabilir ve onları tuzağa düşürebilir.

Orochi'nin kafası Kaido tarafından kesildikten sonra, vücudunda herhangi bir yara olmadan hayatta kaldığı gösterilmiştir. Nasıl hayatta kalabildiği bilinmiyor olsa da, Dokuz Kızıl Kın'la karşılaştığında dönüştükten sonra, öncekinden daha az kafası olduğu görülmüştür.

Ek Bilgi
- Orochi kelimesi Japoncada "büyük yılan" anlamına gelir. Bu durum Orochi'nin Şeytan Meyvesi ile uyumludur.

Künye

Adı: Kurozumi Orochi
Okunuşu: Kurozumi Orochi
İngilizce Adı: Kurozumi Orochi
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 927, Anime 921
Bağlantıları: Kurozumi Hanesi, Canavar Korsanları (Eski)
Unvanı: Wano Ülkesi'nin Şogunu
Yaşadığı Yer: Çiçek Başkenti
Durumu: Canlı

Şeytan Meyvesi
Adı:
Sekiz Başlı Yılan Meyvesi (Jap. Hebi Hebi no Mi, Model: Yamata no Orochi, Eng. Snake-Snake Fruit, Model: Eight Headed Serpent)
Anlamı: Sekiz Başlı Yılan
Türü: Mitolojik Zoan

Hak Sahibi

Kaynak: https://onepiece.fandom.com/wiki/Kurozumi_Orochi
Çeviren: Smoker
Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Kaido'nun kafasını kestiği sahneye kadar yine 1-2 tane güzel hamlesi vardı. Sonrası mürekkep israfı. Bir karakter bu kadar mı boş olur.
 
Wanodaki karakterler neden bu kadar çirkin diye düşünüyorum bazen.. Samuray, Ninja deyince insanın aklına havalı şeyler geldiği için Oda kendince farklılık mı yaptı şimdi ? Denjiro ve Kikunojo dışında hepsi maymuna benziyor.

Orochi'ye gelirsek bomboş çar.
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2021.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık