Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kral Haki'den Beklentileriz

Beklentileriniz nelerdir?

Son düzenleme:
sen verdigim örnekleri kendi mantıgınla bosa cıkarmısın ama kafanda bir kurgu olusturmusun onu kabul etmemek için diretiyorsun :D ben verdigim örneklerde hepsi aynı demişmiyim ? temel aynı.chakrayı herkez kullanamıyor,herkez ögrenebilir ama basit köylüler kullanamıyor.onlardada var, ama shinobiler gibi kullanamıyorlar.reiatsu rukongaideki herkezde var. cünkü herkez reishiden olusuyor ama sadece belli bir kesim acıkabiliyor ve reiatsuları daha güclü.bu acıkma olayına dikkat et... saiyanların oburluguyla aynı. çünkü normal insanlara göre, devasa enerji harcıyorlar.aynısı dbde kidede öyle.ki artırılırsa gücün artıyor.ama teknik yapıcagın zaman sınırını sahip oldugun ki leveli belirliyor.dünyadakiler gibi saldırı esnasında normal kinin üstüne cıksan bile yine sınırlı.

benim burda bahsettigim sey su; dahada yazmıyacagım zamanı geldiginde hersey ortaya cıkar.herkezde haki var.normal insanda caydanlık dolusu iken,bazılarında havuz dolusu var, houshoku kullanıcılarında ise okyanus kadar var.o yüzden hakileri o kadar fazlaki diger 2 rengi kullanabildikleri aynı anda bile hakilerini etrafa salarak,istedikleri rakipleri bayıltabiliyorlar.anlam karmasası yaratmısın.güce sahip olmak farklı bir sey kontrol etmek farklı birsey.

houshoku kullanıcıları diger herkezden cok daha fazla hakiye sahip.ben söylemiyorum bak bunu mangada geciyor.sandersonia direk söyledi.aslında dogru ifade haki... houshoku haki,kenbunshoku haki ve busoshoku haki 3 ayrı tür bu konuda haklısın, ama dogru ifadeyle hepsi tek bir havuzdan besleniyor kullanıcının ruhundan... ve diger 2 renk kullanıcının haki kapasitesini tam betimlemezken,cünkü kullanım egitimle geliştirilebilirken...houshoku kapasitesini belli ediyor en üst limit ;)

houshokuyu bilen adam busoshokuda direk nasıl usta olsun,ben öyle bir sey demişmiyim ? hayır.calısarak geliştiricek kendini ama diger herkezden daha fazla haki gücü ve potansiyeli var. o yüzden ondan korkuluyor.beni bayıltmayan adamdan neden korkayım ? niye adamlar luffyi anlatırken ileride cok güclü bir düsman olucak diyor.geldi marinefordu bastı 50000 kişi bayılttı,akainu 2 atar öldürür.denizcileri öldürmüyor bile bayıltıyor sadece ya :D o kadar basitleştiriyorsun kendi kurgunda...ileride korkuyorlar cünkü adam sahip oldugu devasa hakide,3 renkdede ustalasırsa haki kullanmada,altını çiziyorum haki kullanmada,herkezden daha iyi olur.shanks yonko demişin ama, wb tek kolu ve gura gura no mi gibi gücü olmayan o adamı dengi görüyor.hatta gücünden tayfası bile o kadar eminki acaba babalıga shanks bir seymi yaptı diyolar,marco ise shanks öyle cılgınlık yapıcak bir adam degil diyor.adam bisentosunu sallıyor tek kolu ve cırpı kılıcıyla shanks karsılıyor... bu adamın tüm esprisi haki ama diger herkezden daha üst düzey yetenegi ve hakisi var cünkü houshoku kullanıcısı anlatmaya calıstıgım bu.

orda tam ifade edemedim ama houshoku hakide aslında kişinin haki gücünü belirten ve içinde yer alan bir güc.eger bu 3ünü senin dedigin gibi ayrı ayrı ama ruhtaki haki gücüyle bir tutarsak zaten makul oluyor.ama temeli ruh degil yada hakinin devasa olusu diger 2 rengi alakadar etmiyor diyorsan valla kusura bakma ama buna katılamam ;)

H.Haki = Fear

kısa ve öz bende bekliyordum özel bir şey Hunter X Hunter'deki gibi her H.Haki kullanıcıya göre değişik bir özellik verir felan gibi ama sanırım bir tek bayıltma ve yaptırım gücü sağlıyor :flaugh:

Dediğim gibi bende isterim etsin ama halen hiç bir şey söylenmemesi çok garip. Ben Rayleigh bunları 3 kategoriye ayırınca işkillenmeye başlamıştım.
Luffy h.haki kullanmasına rağmen b.hakim yetersiz diyince bunların alakası olmadığı düşüncesi bana iyice oturmuş durumda.
Birde Hancock örneği var ki k.haki kullanmadığı çok yüksek ihtimal gemi örneği sebebi ile.
Ace ve Luffy'nin istemdışı kullanmaları, aura, chakra ve ki'nin güçlü olması sebebi ile yapılan salınım teorilerini çürütüyor bence.
rayleigh 3 kategoriye ayırdı ama sana hakiyi anlatıcam dedikten sonra ayırdı.yani 3üde haki gücü.bende onu anlatmaya calısıyorum cürütmüyor aksine kanıtlıyor.eger ichigoya zampaktou vermezsen reiatsusu bir işe yaramaz.normal reiatsusu olan bir adam onu öldürür zampaktouyla.naruto rasengan ögrenmeden önce sadece cok fazla chakrası olan ezik bir veletti.raditz dünyaya ilk geldiginde goku ve piccolonun kilerine dayanarak onları ezik gördü,ama teknikleriyle kilerini yogunlastırıp artırabiliyorlardı.kenbunshoku ve busoshokuda böyle hakin ne kadar olursa olsun onları geliştirmen lazım,rayleigh acıkca söyledi cok calısman lazım.houshoku ise sana dogustan verilen bir hediye,aynı brolynin efsanevi gücü gibi.zaten tam db gibi olsa cakma olurdu.chakra ve reiatsudada kubo ve kishi farklılıklar olusturmuslar ama temel aynı db.

üstelik e.oda salakmı daha serinin yarısı bile tam gelmemişken acıklasın herseyi.adam dragonun luffynin babası oldugunu kac yüz bölüm sonra söyledi.hakinin ana dogasının hepsini acıklasaydı bize,bir esprisi kalmazdı.ama luffy biliyor bizede göstericek.aa rayleigh bundan bahsetmişti diyecek,pat zoronun ustasından ögrendigi gibi zorda kalıcak hatırlıyacak aa celigi kesmek varmıs diyebilecek.ama malzemeyi hemen ortaya dökmez adamın stili bu.

hancockun kenbunshokuya yetenegi az olabilir o yüzden busoshokuda kendini geliştirmiş olabilir.yinede bu hakisinin devasa oldugu gercegini degiştirmiyor.ciddi söylüyorum ben garpın kenbunshokuyla ugrasmak yerine devasa hakisinin hepsini busoshokuya yönlendirdigini düsünüyorum.adam vurdumu farklı vuruyor.rogerı bile ölümün kıyısına götürmüş.ne meyve gücü var ne birsey,bedenide öyle wb ayarında degil.yani tüm esprisi o cok övdügü hiç bir sey savunamaz dedigi sevgi yumrukları ;) adamın lakabı bile garp the fist.zephry kolu siyah oluyor diye almıs lakabı,vergoda zenciye dönüyor diye,garp ise renginden seklinde degil,vurdumu inletmesinden almıs o kadar fark var demekki vurus gücleri ve hakileri arasında.

luffy hala toy,hakisi devasa ama jiraiyanın bir zamanlar naruto için söyledigi gibi büyük chakrasını kullanabilecegi az sey var ve rasengan tam ona göre,aynısını kisukede ichigoya dedi,reaitsuna ragmen teknigini geliştirmessen yani getsuga tenshoyu sınırsız kullanamazsan 3. asistan seviyesinde kalırsın dedi.rayleigh bizimkine herseyi ögretti ama rayleigh 60 küsür yasında, o zamana kadar haki türlerini kendi basına geliştirmiş,onca savasın içinde bulunup,yeni dünyayı fethetmişler.luffy tüm temelleri ögrendiyse bile tabiki busoshoku hakim zayıf diyecek,rayleighinkini gördü cünkü.sadece busoshokusu degil,kenbunshokusuda daha zayıf,zaten houshokusu yarısı gücünde rayleighin bizzat e.oda söyledi.o yüzden bu 3 renk tek bir havuzdan, yani kişinin ruh gücünden, yani opdeki tanımıylan hakiden besleniyorlar.sadece houshoku kullanıcıları daha imtiyazlı.ama bu kadar korkulduguna göre dedigim gibi digerlerinden cok daha yüksek seviyelere cıkma sansları var bence ;)

Marco zaten h.haki sahibi adama direk en üst hakiye sahiptir demiyoruz,hakisini diğer herkesten üste taşıyacak potansiyele sahiptir diyoruz.Zaten H.haki sahibi adamların bile haki sevyesi birbirinden farklı.çünkü kimsenin temel ruh gücü aynı değildir.Wb gibi 3tür hakiye sahip(bunların hepsinide mükemmel düzeyde kullanan biri,uykuda jinbei sevyesi ace tek atıyordu k.haki sayesinde)+hayvani bir fiziksel güç+dayanıklılık(bildiğin tank o kadar saldırı bile etki etmedi)+gura gura(dünyayı bile yok edebilecek güç).wb bu özelliklere rağmen Roger onla denk dövüşüyorsa ve forumdaki çoğu arkadaşın düşüncesine göre daha güçlü(azıcıkta olsa).Rogerın Wb den üstün olabileceği bir hakisi olmalı ki Wb gibi adama denk yada azıcık üstün olsun.çünkü wb den fazla fiziksel güç,dayanaklılığa bir insanın sahip olması imkansız (anca denk olunabilir).Wb de dünyayı yokedebilecek güç varken bile roger ona denkse rogerın hakisini kimseyle karşılaştırmam.Kralın iradesi diye geçiyor zaten anlam olarak,her kralın iradesi bir değildir.

-Gel gelelim Luffy nin şuana kadar yaptıklarına.ilk önce daha düzgün h.haki bilmeden ani duygusal patlama nedeniyle ortaya çıkardı.bu onun için ilk basamaktı.ikinci basamağı zaten balık adam adasında gördük.deniz krallarının bile sesini duyma
-burda ise deniz kralları 2 nedenden dolayı geldiklerini belirtiyor ve ikinci neden çok ilginç(bizim luffy nin yardım etme hissi)
-diğer kısımda ise deniz kralları luffy onların sesini duyunca rogerı hatırlıyorlar.ve farkettiyseniz raysan sesleri duyamıyor ama roger duyuyor
-Başta da dediğim gibi herkesin iradesi farklı.kralın iradesine sahip olanların bile sevyesi farklı.luffy;
*ilk başta kral haki patlaması yaptı.
*balık adam adasında deniz krallarının sesini duydu(raysanın roger için dediği herşeyin sesini duyabiliyor muhabbetini destekleyen olay)(k.hakinin tavan yaptığı yer olarak görüyorum.devamını yavaşca getirecektir ve tam anlamıyla roger gibi kullanabilecektir luffy)
*sonda ise luffy nin b.haki de kimsenin sahip olamadığı kadar haki(belki sadece rogerın başarabildiği) gücü açığa çıkaracak(beklentim bu yönde).

Houshoku daha çok rakibe dişlerini göstermek gibi bir şey.Rakibin sana saldırırken korkmasını,çekinmesini,tüm gücünü kullanmasını engelliyorsun.Senden zayıf olanları ise direkt olarak kovuyorsun bayıltıyorsun.

Houshoku insanın içinde olması gerekiyor herkes bunu kullanamıyor veya öğrenemiyor.Güçlü bir ruha sahip insanlar bunu yapabiliyor buda bu insanların diğer hakileride kolay öğrenmesini sağlıyor.Yani zaten houshokun varsa güçlü bir iraden olduğu için normal insanların yıllarca çalışarak gelebileceği bir seviyeye 2 yılda geldi Luffy.

Shanks Moby Dick'i çatlatabilmişti ama bu çatlak daha çok rakibi geri çekilmesi için ittirirmesi sonucu oluşuyor gibiydi.Bence houshoku ile rakibi korkutup ruhsal bir baskı uygularken B.haki ile de fiziksel bir baskı uyguluyor.Hatta bu B.haki o kadar güçlü ki Wb'nin B.hakisi ile çarpışınca iki tarafında hakisi birbirine üstünlük kuramadığı için haki dalgası düz bir duvarda ilerlercesine gökyüzüne ulaşıp bulutlar kesiyor.

Bu arada Rayleigh haki ile ilgili her şeyi bilicek diye bir kural varda biz mi bilmiyoruz.

@melih zaman gösterecek bekleyip görmek lazım senin dediğin gibide olabilir tabi, ancak Hancock'ın b.hakisinin, amiral seviyesinde ki adamlar kadar olmasını beklemiyorum.

@isko gösterdiğin şeyin h.haki ile alakası yok bence. Bu yüzden Rayleigh duyamıyor Roger duyuyor. Fark D. olmasındadır. Her şeyin sesini duyabilmek, Rayleigh Roger'ın bu gücü olduğundan bahsetti. Luffy'de D. olmasından ötürü KK olabilecek potansiyele sahip.
Ayrıca Wb'de ki kral hakisi çok üstün değildir bence. Savaşta bayıltmak için kullanmaması enteresan. Hancock ayarı olabilir seviyesi ikisinide kullanırken görmedik
Enelinde K.hakisi vardı ve meyve yeteneği sayesinde koskoca adadaki herhangi bir adamın varlığını düşüncesini nerde olduğunu saptayım nokta atışı yapıyordu.şuana kadar böyle etkili k.haki görmedik,bende dünyaya hakim olabilecek kralın heralanda en iyisini olmasını bekliyorum.o yüzden roger ın ve luffy nin ses duyma olayını k.hakinin en üst sınırı olarak görüyorum.
-wb nin h.haki kullanmaması na bende anlam veremedim.çaylak luffy bile daha h.hakiyi kontrol edemezken o kadar adam bayılttı.2 yıl sonra bile shanks ve raysanın yarısı kadar etkili kullanabildiğini öğrendik.yani wb kullansaydı en azından luffy nin şuanki bıraktığı etki kadar h.haki ortaya çıkarması lazımdı.sanki sol alt karede h.haki girişiminde bulunmuş ama sağlığı yüzünden yapamamış gibi

Wb'nin H.haki'si belkide lafta vardır sadece.Yani 1 tane ne idüğü belirsiz birinin söylediği sözden başka hiç birşey bilmiyoruz.

Enelin onu yapabilmesinin sebebi meyvesi ile k.hakiyi birleştirmesi yalnız.
Luffy b.hakim yetersiz diyorken k.hakide o kadar aşmış olamaz. Buradan tek bir sonuç çıkıyor gibi, D. olmasının farkı.
Roger ve Rayleigh arasındada D. olma farkı sebebiyle aralarında güç farkı olmuştur muhtemelen. Garp'ın da aynı şekilde meyveyi geçtik, çıplak ellerle dövüşmesi aynı şekilde D. olma farkıdır.
Marco ben zaten diyorumya enel meyve ile kombine ediyor diye.anlatmak istediğim kısım şu;
-luffy ilk h.haki patlattı.bu birinci adımdı
-luffy raysan sayesinde haki üzerine çalıştı ve h.hakiyi geliştirdi.BAA da birden deniz krallarının sesini duydu roger gibi.bu k.hakinin en üst sınırı(bence).bu ikinci adımdı
-3adımıda b.haki üzerine yapacağını düşünüyorum.öyleki deprem yumruğu etkisini bile kolaylıkla b.haki zırhıyla durdurabilecek kadar(vs atarken karşısındakinin meyve yeteneğini ve meyve yeteneği sayesinde ki saldırılarını hiçe sayar gibi)

diğer birşey ise zaten senin dediğin gibi D. olmaları.yani bunlarda ki kralın tabiatıyla başka birinin ki bir olamaz(sahip olduğu potansiyel olarak)

@Ridi
Wb tümen komutanları ne dediği belirsiz adamlar mı?

h. hakinin insanları bayıltmakla sınırlandırlımayacağını düşünüyorum... bunu garpla rogerın konuşmasında görebiliriz... çocuğumu sen koruyacaksın gibi birşey dediği yerde meşalede ki ateş rogerin ruh durumuna göre sönüp yanıyor... daha sonra daha 50 bölüm civarlarında mihawkla shanksın adada karşılaşmasında shanks o gün keyfinin pek yerinde olmadığını gösterdiğinde hava kararmış gibi gözüküyor ama sonradan luffyle ilgili sevindirici bi haber getirdiğini söylediğinde aniden hava günlük güneşlik oluyor... daha sonra shirohige ile shanksın kalrşılaşmalarında gökyüzünün ikiye bölünmesi ve shiki ile rogerın karşılaşmasında aniden havaının değişmesi... açıkcası ben tüm bu olayların h.haki ile açıklanmasını bekliyorum. h. hakinin büyüklüğüne oranla diğer haki türlerini de isteğine bağlı alarak daha kolay gelişitirebilir... elimizde h. haki kullanan reyligh shanks shirohige dragon garp roger hancock luffy ve ace var... ace hariç hepsinin diğer hakileri kullandığını gördük.. boa ve luffy haricindekilerin ise ustaca kullandıklarını gördük...rogarın herşeyi duyması... garp(demek sende de var gibi bişey diyordu luffye) ın super güçlü yumrukları veya gülle atması...shanksın gemisinden önce gelmesi akainu yu rahatça durdurması...dragon un luffy nin yakalanmasını engelllemesi... shirohige nin bazı saldırılara karşı hiç bir engelllemede bulunmaan kaptanlarınca engellenmsei vs.. bu h. haki kullanan adamların diğer haki türlerinide ustaca kullanabildiklerini göstermiyor mu... benim bundan anladığım h. haki kullanıcıları diğer haki türlerinide kullanabiliyorlar... bu kadar ustaca kullanmaları h.ka kullanma kapasitesine sahip oldukları içindir diye düşünüyorum...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık