Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Kozuki Momonosuke

Bu karakter hakkında ne düşünüyorsunuz?

  • Severim

    Kullanılan: 28 31.8%
  • Sevmem

    Kullanılan: 60 68.2%

  • Kullanılan toplam oy
    88


Kozuki Momonosuke
(Kōzuki Momonosuke), Wano Ülkesi'nde doğmuş küçük bir çocuk ve Kozuki Hanesi'nin eski lideri olan Kozuki Oden'in oğludur. Kendisinden ilk kez Punk Hazard'a gelen Kin'emon bahsetmiştir. Adı ve görüntüsü Bisküvi Odası'nda gösterilmiş, son olarak da Momonosuke'nin gerçekte kim olduğu Kin'emon tarafından anlatılmıştır.

Momonosuke, Kaido ve Wano Ülkesi'nin Şogun'u iş birliği yaparak Wano Ülkesi'ni ele geçirmeye başlayınca Kozuki Hanesi'nin uşakları Kin'emon, Kanjuro ve Raizo tarafından ülkeden kaçırılmıştır. Yolculuk esnasında uşaklardan Raizo yolda kaybolmuştur. Kalan iki uşak, Momonosukeile birlikte Dressrosa'ya çıkmış, fakat burada Donquixote Doflamingo'nun adamları tarafından yakalanmışlardır. Momonosuke, Kin'emon tarafından limandaki bir gemiye bindirilmiş, ancak gemi Punk Hazard'a yelken açmıştır. Uşaklardan Kanjuro kendini feda ederek Kin'emon'un Momonosuke'nin peşinden gitmesine yardım etmiştir. Punk Hazard'a ulaşan Momonosuke, adada Caesar Clown tarafından deneye maruz bırakılan çocukların arasına konulmuştur. Daha sonra peşinden adaya gelen Kin'emon ve Hasır Şapka Korsanları'nın yardımı ile kurtulmuştur. Momonosuke, Kin'emon'un gözetiminde Hasır Şapka Korsanları ile birlikte önce Dressrosa, ardından Zo'ya gitmiştir. Yolda uşaklarını tekrardan bulan Momonosuke, şu anda Hasır Şapka Korsanları'nın geride kalan üyeleri ile birlikte Wano Ülkesi'ne gitmektedir.

Görünümü

Momonosuke ilk olarak Doğu tarzında bir ejderha olarak görünmüştür. Bu formunda yılana benzeyen pembe renkli bir ejderha şeklindedir. Gözleri sarıdır, boynuzları vardır ve sırtının üzerinden kuyruğuna kadar inen sırt çıkıntısına sahiptir.

İnsan formu ise kısa boylu küçük bir çocuktur. Tip olarak antik dönemdeki Japon samuraylarına benzer. Kafasının tepesi tıraş edilmiş haldedir. Kin'emon Şeytan Meyvesi güçlerini kullanarak ona pembe renkte bir kimono giydirmiştir. Boynunda kırmızı renkte bir eşarp, belinde ise mor renkte bir obi bağlıdır. Ayaklarında ise ahşap geta terlikleri vardır.

Kişiliği

Momonosuke son derece gururlu ve inatçı bir çocuktur. Bir samuray olduğu için kaçırılan diğer çocuklarla mecbur kalmadıkça hiç konuşmamıştır. Ayrıca kendisine verilen yemekleri ya da şekerleri de yememiştir. Aslında bunu yaparak farkında olmadan kendisini NHC10 zehrinden korumuştur. Gururlu olmasına rağmen Kin'emon'un öldüğünü sandığında ağlamıştır. Bir gün Wano Ülkesi'nin Şogun'u olacağına inanmaktadır. Ayrıca Monkey D. Luffy ona yüksekten korkup korkmadığını sorduğunda, hiçbir şeyden korkmadığını söylemiştir. Ancak Doflamingo'nun zalimliğini gördüğü zaman epey korkmuştur. Gururuna ve inadına rağmen Doflamingo'dan korktuğunu kendisi de kabul etmiştir.

Momonosuke ailesini çok severdi, bu yüzden onları öldürdüğü için Kaido'dan nefret etmektedir. Ayrıca Kaido'yu yenemeyecek ve uşaklarını koruyamayacak kadar güçsüz olduğu için de kendisine kızmaktadır. Saf bir çocuk olması ve duygusal gelgitleri yüzünden sahip olduğu otoriteyi tam yansıtamasa da, Luffy'nin de yardımları ile Kozuki Hanesi'nin lideri olarak az da olsa kontrol yeteneği kazanabilmiştir.

Küçük yaşına rağmen kendinden büyük kadınlardan hoşlanıyor gibi görünmektedir. Masumiyetini ve saflığını kullanarak normalde yetişkinlerin yaptığı zaman sapıklık olarak görüleceği şeyleri Nami ve Nico Robin gibi kendisinden yaşça büyük kadınlara yapmıştır. Her ne kadar Kin'emon, Brook ve Sanji onu tehdit ettiği zaman masum ayağına yatsa da, ne yaptığını gayet iyi bilmektedir. Bu yüzden kişiliğinde biraz sapıklık olduğu söylenebilir.

Yetenek ve Güçleri

Kozuki Hanesi'nin lideri olan Momonosuke, ailenin sahip olduğu beş uşak üzerinde mutlak bir söz hakkına sahiptir. Bu yüzden Ninja-Korsan-Mink-Samuray İttifakı'nın üç liderinden biri sayılmaktadır. Kendisi ile eşit oldukları için Luffy ve Trafalgar D. Water Law'a emir veremez. Minklerin liderleri olan Inuarashi ve Nekomamushi de onun uşakları olduğu için, dolaylı yoldan tüm Mink Kabilesi de kendisine hizmet etmekle yükümlüdür. Mink Kabilesi, Kozuki Hanesi'ne çok sadıktır ve onların bir aile üyesini korumak için hiç düşünmeden canlarından vazgeçebilirler.

Nasıl yaptığı henüz açıklanmamakla birlikte dev fil Zunisha'nın sesini duyabilir, ona emir verebilir ve onun gözlerinden dünyayı görebilir. Her ne kadar Zunisha sadece yürüyen bir fil olsa da, Momonosuke'nin vereceği bir emir ile güçlü bir gemi filosunu tek bir hareket ile yok edebilecek kadar güçlü bir silaha dönüşebilir.

Şeytan Meyvesi
Momonosuke, Vegapunk tarafından yapılan ve başarısız bir deney olduğu söylenen Zoan türü yapay bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Meyvesinin gücü etkin hale geldiğinde yılan benzeri bir ejderhaya dönüşür. Gücü sayesinde bulut yaratabilir ve bu bulutlara tırmanarak uçabilir.

Şeytan Meyvesini kısa bir süre önce yediği için üzerinde tam bir kontrol sahibi değildir. Meyveyi yedikten kısa süre sonra istemsiz olarak ejderhaya dönüşmüş ve tekrardan kendisini insan formuna sokamamıştır. Ayrıca bulut yaratarak uçabileceğini bilmemektedir. Çünkü Luffy ile ilk tanıştığında çöplükte kaldığını ve çıkamadığını söylemiştir. Oysa daha sonra bulut yaratma gücü ile farkında olmadan kendisini ve Luffy'yi oradan çıkarmıştır.

Ayrıca Luffy söyleyene dek tekrardan insan haline dönebileceğini bilmemekteydi. Ancak meyve başarısız sayıldığı için üzerinde bilinçli bir kontrol kurulamayacağı da ihtimal dahilindedir. Momonosuke, Kin'emon'u görene dek hep ejderha formunda kalmıştır. Yine de sürekli form değiştirip durmaktadır.

Silahı
Momonosuke insan formundayken boyutuna uygun şekilde kısa bir kılıç taşıyordu. Bu kılıç üzerinde ne kadar hakim olduğu bilinmemektedir.

Ek Bilgiler

- Momonosuke'nin adındaki momo kelimesi Japonca'da şeftali anlamına gelir. Jora onu sanat eserine dönüştürdüğü zaman kafası şeftaliye benzemiştir. Ayrıca "momo-iro" kelimesi şeftali rengi anlamına gelir. Bu renk onun giydiği pembe kimonoya ve ejderha formunun rengine bir atıf sayılabilir.

- Momonosuke ve Kin'emon'un adı Japon aktör Nakamura Kinnosuke'den gelmektedir.

- Momonosuke ilk tanıtıldığı zaman tanıtım kutucuğu standart olanlardandı. Ancak gerçekte kim olduğu ortaya çıktığı zaman tanıtım kutucuğu diğer samuray uşakları gibi Japon parşömeni şeklide çizilmiştir.

Künye

Adı: Kozuki Momonosuke
Okunuşu: Kōzuki Momonosuke
İngilizce Adı: Kozuki Momonosuke
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 684, Anime 609
Bağlantısı: Kozuki Hanesi
Unvanı: Kozuki Hanesi'nin Varisi
Yaşadığı Yer: Wano Ülkesi
Yaşı: 8
Durumu: Canlı

Şeytan Meyvesi
Adı:
Vegapunk'ın Yapay Şeytan Meyvesi
İngilizce Adı: Yok
Anlamı: Yok
Türü: Yapay Zoan

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Kozuki_Momonosuke
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Dof için falan önemliydi değişik şeyler çıkacaktı altından ama es geçildi.

Ellerine sağlık, tam sapık velet.
 
Sen yazinca aklima geldi harbi bunun olayi neydi,Dofa karsi bir kozmuydu yoksa Dofun bir kozumuydu ?
Dofy bunu görünce Momo falan diyordu, hayır ailesi bilince çöp gibi atılmazdı ama gemide görünce direkt buna tepki veriyordu. Momo'da Dof'un silüetini falan hatırlayıp ejdere dönüşüyordu ama bir şey çıkmadı. Vegapunk ne ara meyve yapıp buna yedirmiş çok değişik işler. Vega meyve yaptı ve Dof'un elinde diyelim Momo niye nasıl yiyor, hadi yedi, Ceaser çocuğu nasıl elden kaçırıyor.
 
Dofy bunu görünce Momo falan diyordu, hayır ailesi bilince çöp gibi atılmazdı ama gemide görünce direkt buna tepki veriyordu. Momo'da Dof'un silüetini falan hatırlayıp ejdere dönüşüyordu ama bir şey çıkmadı. Vegapunk ne ara meyve yapıp buna yedirmiş çok değişik işler. Vega meyve yaptı ve Dof'un elinde diyelim Momo niye nasıl yiyor, hadi yedi, Ceaser çocuğu nasıl elden kaçırıyor.
Seriyi sen bir daha oku.
 
Bu veledin altından çok büyük sırlar çıkacak diye düşünüyorum. Duyma olayını kral haki ile bağdaştırıyorum dolayısıyla bu velet 0 haki bilen haliyle zunisha reisi duyuyor birde üstüne yönetiyor ? Büyük soru işareti var bu kısım olduktan beri kafamda bunla ilgili.

Seri sonunda vadedilen kişinin bu çıkma ihtimali bile var gözümde luffy'nin kaderi buna yardım etmek vesaire gibi gibi...

İlk mesajda yazmayı unutmuşum eline sağlık.
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2021.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık