Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Karasakal Korsanları vs. Hasır Şapka Korsanları Eşleştirmeleri

Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar. Bugün başlıktan anlayacağınız gibi Karasakal Korsanları vs Hasır Şapka Korsanları 1v1 eşleştirmelerine bakacağız.

Bu konu benim şahsi düşüncelerim değildir alıntı yapıyorum. Yabancı bir sayfada bir başka arkadaş paylaşmış ben sadece bunu çeviriyorum kendi görüşlerimi de sonda paylaşacağım.
Asıl postun linkini atayım https://www.opfanpage.com/2019/04/12/blackbeard-pirates-vs-straw-hat-pirates-1v1-matchups/

Direkt çeviriyi buraya yazacağım daha önceden belirttiğim gibi kendi düşüncelerimi de konunun sonunda paylaşacağım. Baya uzun bir konu olacak şimdiden keyifli okumalar. Hadi başlayalım.

Çoğu OP fanının inandığı gibi, Hasır Şapka Korsanları ve Karasakal Korsanları, Korsan Kral ve Korsan Kral'ın mürettebatı unvanı için savaşacak.

Bu dövüşün Hasır Şapkaları tam potansiyeline çıkaran savaş olacağına inandığım için, bu dövüşler Hasır Şapkaların zayıflıklarına hitap edecek ve içinde muhtemelen power-up alacaklar ve daha kapsamlı savaşçılar olacaklar. Bu dövüşler, belirli Karasakal Korsanlarına karşı sahip olabilecekleri kan davalarını (bazı durumlarda) halletmelerine de olanak tanıyacak.

Son olaylara ve Manga'daki gelecekteki olası olaylara dayanan Teach'in yeni ekip arkadaşları hakkında bazı tahminler olacak. Ayrıca, Karasakal Korsanlarının hepsinin Şeytan Meyveleri yoksa, Şeytan Meyvesi almaya çalıştıklarının farkında olduğumuzu da hatırlamalısınız - bu nedenle, çoğu üyenin Şeytan Meyvesi güçlerini kazanmamış olması muhtemeldir. Bu sadece mantıklı bir sonuç, çünkü onların meyve aldıklarını gördük.

Daha fazla uzatmadan teoriye girelim!

# 1- Yüzbaşı Marshall D. Teach
Bilinen yetenekler: Gura Gura no Mi, Yami Yami no Mi, Busoshoku Haki ve Kenbunshoku Haki, çılgın dayanıklılık.
Rakip: Monkey D.Luffy - Kaptanlar / İntikam
Gelişmeler: Teach söz konusu olduğunda, Marco'yu rahatça yenebileceğini sadece Şeytan Meyveleri ile gördük. Ancak, delice dayanıklılığına rağmen, Impel Down'da Luffy'ye karşı savunamadığını biliyoruz, bu da Haki'nin diğer Yonkou'lara kıyasla çok zayıf olduğunu ima ediyor. Bu nedenle, şeytan meyvelerinde ustalaşmanın yanı sıra, Luffy'nin şu anda yaptığı gibi inanılmaz derecede güçlü Gözlem Hakisine ve Silahlanma Haki'ye sahip olması muhtemeldir. Karasakal, bu hesaplaşma gerçekleştiğinde, en yıkıcı iki şeytan meyvesine ve potansiyel olarak en üst seviye Gözlem Haki ve Silahlanma Haki'ye sahip olacağından, neredeyse hiç zayıf noktası olmayacak. Teach bir "kral" niteliğinden yoksun olduğundan ve nihayetinde Korsan Kral unvanını elde edemeyeceğinden, şahsen Fatih'in Haki'sini açacağından şüpheliyim.

# 2- İlk Filo Komutanı Jesus Burgess
Yetenekler: Silahlanma Haki, muhtemelen Haki Gözlem kullanımı, Şeytan Meyvesi yok.
Rakip: Roronoa Zoro - Kaptanın ilk arkadaşı / Sağ Kollar
Gelişmeler: Shiliew'un, Zoro'nun rakibi olarak kurulduğu ve Mihawk'ın Jozu'yu kesemediği gerçeği nedeniyle Kira Kira no Mi alacağı bir süredir teorileştirilmişti. Daz'ın Zoro ile mücadelesinde sonunda elması keseceği ima edildi. Artık Shiliew'de Suke Suke no Mi'nin olduğu anlaşıldı. Bu muhtemelen Alabasta'dan gelen bu habercinin tamamen farklı bir karaktere uygulanması gerektiğine neden oluyor. Karasakal Korsanlarının eski Beyazsakal Korsanlarının peşinde olması, yeni yeteneklerinin büyük kısmının mürettebatında zaten bulunabileceğine inanmamı sağlıyor.
Bu nedenle, Karasakal Korsanları arasında en önde gelen yakın dövüşçü ve birinci gemi komutanı (esasen Marshall D. Teach’in ilk arkadaşıdır) olarak, Zoro'nun bir kılıç ustası olmamasına rağmen Burgess ile savaşacağı mantıklıdır. Kişisel olarak Zoro + Sanji ve Shiliew + Burgess arasında 2'ye 2 bir dövüş olabileceğine veya belki de bu iki çift arasında bir rakip takas olabileceğine inanıyorum.

# 3- İkinci Filo Komutanı Shiliew
Yetenekler: Suke Suke no Mi ile birlikte Kılıç Ustalığı
Rakip: Vinsmoke Sanji - Sol Kollar
Gelişmeler: Başlangıçta, Zoro'nun rakibi olacağını düşünmüştüm, ancak kendisi ile Sanji arasındaki görünmezliğe dayalı güçlerin çarpıcı benzerliği ve yukarıda Burgess’in bölümünde açıklanan şeyler, şimdi beni Sanji’nin rakibi olacağına inanmaya yöneltti. Yine de 2v2 veya rakip takas durumu olasılığından ve her iki çiftin de her iki kombinasyonda da birbirleriyle eşleşebilecekleri gibi göründüğünden bahsetmiştim. Bunun çok abartılı olmadığına inanıyorum. Impel-Down'da gördüğümüz gücünün anlık görüntüsünden gördüklerimize dayanarak, aynı zamanda hıza dayalı bir savaşçı gibi görünüyor.
Shiryu, Suke Suke no Mi'yi almadan önce bile her zaman gizli yeteneklere sahipti, gözetim salyangozları tarafından fark edilmeden Impel Down'daki kontrol odasına ulaşabildi, bu yüzden Sanji ile bir kavga tuhaf bir şekilde kaderinde görünüyor.

# 4- Üçüncü Filo Komutanı Van Augur
Yetenekler: Usta keskin nişancı
Rakip: Usopp - Keskin Nişancılar / İntikam
Gelişmeler: Bu eşleşme inanılmaz derecede açık görünüyor ve muhtemelen her iki dövüşçünün de gelişmiş Gözlemin Hakisine sahip olması muhtemeldir - bu dövüş muhtemelen uzun mesafeli olacak, ancak Augur da mermilerine Silahlanma Haki uygularsa şaşırmam. Augur adı, Roma kültüründe kuşların kullanımı yoluyla kehanet ve tahmin uygulaması olan Augury terimine atıfta bulunulduğu ve türetildiği için, uçuş temelli bir Zoan meyvesi, belki de bir SMILE olacağını tahmin ediyorum. ama burada daha büyük şeyler bekliyorum.Usopp’un Tontatta’ya yakınlığından dolayı, artık Doflamingo’nun ortadan kalkmasıyla ve yakında Kaido’nun düşüşüyle, Karasakal Korsanlarının adanın kontrolünü ele geçirmeye çalışmasının muhtemel olduğunu düşünüyorum. Augur aslında Kabu'dan Mushi Mushi no Mi Model: Kabutomushi'yi kazanabilir, çünkü Karasakal Korsanlarının yan karakterleri öldürme alışkanlığı var gibi görünüyor.
Bir Kabuto böceği Zoan kullanıcısına ve Usopp’un Kuro Kabuto keskin nişancılığına karşı bir savaş olacak.

# 5- Dördüncü Filo Komutanı Avalo Pizarro
Yetenekler: Bazı çok tuhaf silahlar kullandığı gerçeği dışında çok az şey biliniyor - onlarla donatılmış gibi görünüyor.
Rakip: Franky - Avalo pek çok farklı silah kullanıyor gibi görünüyor.
Gelişmeler: Tamamen silahlı görünümüne dayanarak, hem çok sayıda hem de çeşitli silahlar kullandığı için Franky’nin rakibi olma olasılığı çok yüksektir. Ekibin daha karanlık üyelerinden biri olduğu için gerçekten söylenecek fazla bir şey yok. Franky ile olan mücadelenin büyük ölçüde CQC olmasını bekliyorum ve bu nedenle Pizarro'nun bir Zoan veya Paramecia almasını bekliyorum. Bunun için mükemmel olanı, Blamenco’nun vücudunun içinde silah depolamasına izin veren isimsiz meyvesidir. Yine, bu meyve, zaman atlamasının başlangıcından beri Karasakal Korsanları tarafından takip edilen Beyazsakal Korsanlarından geliyor.

# 6- Beşinci Filo Komutanı Laffitte
Yetenekler: Adsız Şeytan Meyvesi yeteneği ile birlikte Hipnoz yeteneği
Rakip: Nami - Rotacı
Gelişmeler: Laffitte'nin mantıklı bir Melek veya Kuğu Zoan'a sahip olduğu teorize edildi. Hipnotize etme yeteneği Nami için büyük bir engel olabilir.
Kanatları göz önüne alındığında, güçlerinin Nami’nin bulutlarını dağıtmakta faydalı olabileceğini düşünüyorum. Bu, onu Nami'nin yüzleşmesi için inanılmaz derecede zor bir rakip haline getirecek. Ne yazık ki, burada anlatılacak çok fazla malzeme yok, ama bir Zoan için en ikna edici fikir Hito Hito no Mi Model: Harpy, çünkü Nami'nin paraya kafayı taktığı gibi Harpiler de öyledir.

# 7- Altıncı Filo Catarina Devon
Yetenekler: Suikast ve sabotaj becerileri ve Inu Inu no Mi Modeli: Kitsune
Rakip: Kin'emon
Gelişmeler: Devon'un sabotaj ve kılık değiştirmedeki belirgin çifte ustalığından dolayı Kin'emon ile savaşmasını bekliyorum. Kin'emon'un Catarina'nın gerçekten sahip olduğu meyveye sahip olduğu çok uzun bir süre teorileştirildi. Bunun yerine, meyvesinin Fuku Fuku no Mi olduğu doğrulandı. Inu Inu no Mi Model Kitsune, gizlilik ve sabotaj söz konusu olduğunda inanılmaz derecede faydalı bir meyvedir.
Kin'emon'un neden son Hasır Şapka olacağını açıklamayacak olsam da (bence), onun Brook ve Zoro'nun ikili bir kullanıcı olarak orta noktası ve şu anda bir hayran kitlesi olarak son hasır şapka üyesi olacağı gerçeğine inanıyorum. Karaktere inanılmaz derecede aşina olduk ve adamı seviyorum. Çok daha ikna edici kanıtlar var, ama konuyu ele alıyorum: Catarina da bir tür mızrak kullanıyor gibi görünüyor ve bunun muhtemelen yetenekli olduğu (Kitsune olduğu gibi) ateşle birlikte nasıl kullanıldığını ve bunun nasıl eşleştiğini görmek istiyorum. Kin'emon'un ateşi kullanmasına karşı.
Tilki teması burada öne çıkıyor. Bu çok mantıklı bir eşleşme: Tilki ateşi ve gerçek Tilki.

# 8- Yedinci Filo Komutanı Sanjuan Wolf
Yetenekler: İsimsiz bir Paramecia Devil Fruit tarafından kendisine verilen muazzam büyüklük
Rakip: Jinbe - sadece bir önsezi gerçekten
Gelişmeler: Jinbe'nin büyük bedenleri dezavantajlı kılan tekniklere sahip olması nedeniyle, Jinbe'nin başa çıkmakta uzman gibi göründüğü bir dövüşçü olduğu için Jinbe ile savaşacak. Wolf'un meyvesinin, bedenini istediği zaman ayarlamasına izin vermesinin mümkün olduğuna inanıyorum, bu da onu zor bir rakip haline getirecek ve Impel Down'da bir hücreye nasıl sığdığını ve bir hücreden nasıl çıktığını açıklayacak. Bu sadece mantıklı bir yetenektir.

9- Sekizinci Filo Komutanı Vasco Shot
Yetenekler: Büyük ölçüde bilinmiyor
Rakip: Nico Robin
Gelişmeler: Vasco Shot'ı büyük ölçüde eleme süreciyle ve Robin ve Vasco'nun eşleşmeden kalan son iki kişi olması gerçeğiyle Robin'e karşı çektim. Vasco'nun hangi yeteneği kazanacağına gelince, bunu yargılamak çok zor.
Şahsen bunu bir kriz olarak görmesem de, vücudunun Hana Hana no Mi gibi bir güç tarafından kolayca kırılmayacağı / zarar görmeyeceği anlamına gelen bir güce sahip olacağını önerebilirsiniz. Bu beni, ya Marco'nun Tori Tori no Mi Modeli: Phoenix gibi efsanevi bir Zoan'a ya da Logia türü bir meyveye sahip olacağına inandırıyor. Çok zor olsa da, bu, genellikle rakibine aksi halde olmaması gerekecek şekilde bükerek bedensel zarar vermeye bağlı olan Robin için savaşı inanılmaz derecede zorlaştırabilir. Bunu aşmanın bir başka yolu da Vasco'ya dokunmasını zorlaştıran bir meyve vermektir, bu da Logia'nın işe yarayacağı anlamına gelir.
Marco’nun meyvesiyle ilgili ikna olmadığım için: Robin’in gelecekteki rakibi olacak bir adam için çok güçlü olduğuna inanıyorum, yetenek açısından biraz daha zayıf bir meyve olmasına karar vereceğim. Bu nedenle, belirli bir Logia meyvesi olsaydı, muhtemelen Gasu Gasu no Mi olurdu. Çünkü onun gülüşü zehir anlamına gelen "Dokudokudokudoku" - belki de bu zehirli gaza uyuyor. Alkol de bir tür zehirdir, bu nedenle zehir aslında bu karakter için oldukça tematiktir.

# 10- Dokuzuncu Filo Komutanı DOCQ + Stronger
Yetenekler: Tıbbi yetenekler dışında pek bilinmiyor
Rakip: Tony Tony Chopper - Doktorlar + Hayvan benzerliği
Gelişmeler: Vasco Shot'ın Doc Q'dan daha zehirli bir temaya sahip olması tuhaf görünebilir, ancak Gasu Gasu no Mi'den başka, daha zehirli bir yetenek daha var, bu da hastalıkla dolu gibi görünen Doc Q için mükemmel çalışıyor. Jaya Arc'daki hileli elma sahnesi yüzünden, kulağa tuhaf gelse de bir zehir uzmanı olabilir.
Tıbbi prestij, Doku no Mi'nin Macellan'dan belki de çok daha başarılı bir kullanıcısı olacağı anlamına geliyor ve Karasakal Korsanları bu meyveyi elde etmek için Hapishaneyi tekrar ziyaret etseler şaşırmam. Bu fikir için bir başka olumlu da Oda'nın kelimelerle oynamayı sevmesi ve "Doku" nun Japonca "Docq" ile tamamen aynı şekilde telaffuz edilmesi.
Her mürettebatın tamamı olmasa da çoğunun Haki'lerini de elde edeceğini / geliştireceğini / güçlendireceğini söylemeye gerek yok.

# 11- Onuncu Filo / Zombi Filo Komutanı Gekko Moria
Yetenekler: Kage Kage no Mi
Rakip: Brook - İntikam
Ancak Brook'la savaşacak başka bir adam var. 925. bölümden itibaren, artık Teach'in Moriah'ı mürettebatına davet ettiğini biliyoruz, ki bu muhtemelen karşılıklı yarar sağlayan bir ilişki. Mürettebatın oldukça karanlık ve ürkütücü bir teması olduğundan Moria, tematik olarak mürettebata uyuyor.

Gelişmeler: Bu sadece bir intikam hikayesi olarak mantıklı. Moria, önde gelen mürettebat arkadaşları kadar güçlü değil ama çok değerli bir savaş varlığı ve bence o ve Brook çok iyi bir eşleşme olacak. Brook, tanıtıldığında Gölgesini çalan adamın intikamından bahsetti ve Brook'un gölgesi Brook'un kendisi tarafından değil Zoro tarafından alındığından, skorun Thriller Bark Arc'ı takiben kararlaştırıldığından şüpheliyim. İsterseniz yarı bitmiş bir iş olsun.

Sonuç / Özet:
Basitçe söylemek gerekirse:
Teach= Yami Yami no Mi ve Gura Gura no Mi
Shiliew = Suke Suke no Mi
Burgess = Kira Kira no Mi
Auguar = Mushi Mushi no Mi Model: Kabutomushi
Pizarro = Blamenco’nun isimsiz meyvesi
Laffitte = Hito Hito no Mi Modeli: Harpy
Devon = Inu Inu no Mi Modeli: Kitsune
Sanjuan Wolf = İnanılmaz derecede boyut değiştiren Paramecia
Vasco Shot= Gasu Gasu no Mi
Doc Q = Doku Doku no Mi
Moriah mürettebata katılacak

Gelgelelim benim düşüncelerime daha doğrusu mantıklı gelen yerler ve mantıksız gelen yerler.

1-Van Augur vs Usopptaki Kabu olayı birazcık saçma bu yüzden olma ihtimali vermiyorum.
2-Kin'emon'un tayfaya katılması şahsen saçma geliyor zaten 2 tane kılıç ustamız var bir 3.ye gerek yok. Daha çok Kin'emondansa Yamato'nun tayfaya katılacağını düşünüyorum belki Yamato vs Devon olur
3-Vasco Shot vs Brook daha mantıklı geliyor Robin bana çok güçsüz bir karakter gibi geliyor hatta kendini daha çok güçlendiremez gibi geliyor. Bu yüzden en az Vasco Shot vs Robin olur diyorum Robin savaşmaktansa daha çok İşlevli bir karakter Poneglif okuduğu için. Belki Nami ile beraber 2vs1 atarlar birine karşı.
4-Gecko Moria olayı bildiğiniz gibi Teach Moriayı tayfasına davet etti bence Moria çıkar amaçlı bunu kabul edicek. Teachin otoritesi ve gücünden yararlanarak kendi zombi ordusunu tekrardan kurucak ve Kaido ile savaşmaya gelecek. Ben böyle düşünüyorum geçmişte Kaido ile savaşmıştı zaten

Bunlarda benim düşüncelerim. Korsanfandaki ilk Konum bu oldu pek çok yanlışım vardır eminim ama bunları olabildiğince az tutmaya çalıştım yanlışım varsa lütfen uyarıp beni düzeltin. Buraya kadar gelip okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Başka konularda görüşmek üzere KorsanFan.

Birde önek olarak Teori yaptım çünkü neler olacağı bilinmiyor senaryo belki de bambaşka olabilir. Eğer Teori yerine başka bir önek yapmam gerekiyorsa yorumlarda söylerseniz ben de tekrardan düzenlerim tekrardan teşekkürler.

Son düzenleme:
Luffy vs BB
Tek kesin olan karşılaşma

Zoro vs shiryu
Zoro bu sayede gözlem hakisini geliştirecek.

Sanji vs Avalo pizzaro
İkisininde ahlaksız olması olabilir. Bilemedim.

Yamato vs Catarina Devon
Catarina'nın güzel kadınların kafasını istemesi.

Jinbei vs Vasco shot
Vasco shot'ın solungaçları var gibi gözüküyordu. Buradan balıkadam vs balıkadam olabilir diye düşünüyorum.

Burgess vs Franky
İkiside deli dolu ve kas( güç) odaklı dövüşüyorlar. İkisinin sevinç naraları atması da bir başka benzerlik.

Usopp vs Van augur
Ikiside nişancı.

Lafitte vs Nami
Ikisinin de rotacı olmaları ve sopa benzeri silahları olmaları.

Doc Q vs chopper
Bu da usopp ile aynı mantık.

Sanjuan Wolf vs robin
Robin meyve özelliği sayesinde dev eller ve kollar yapabiliyor. Sanjuan wolf'un da dev olduğu düşünüldüğünde bence iyi bir karşılaşma.

Brook vs Moria
Üstte yazıldığı gibi intikam ile alakalı olduğu için.

Kin'emon değil de, Yamato diyelim biz ona. Çünkü Kin'emon, bizim sümüklü Momonosuke başa geçinceye kadar asla Wano'dan ayrılmaz. Hem ben Okiku'cuyum arkadaş! Daha onu Zoro ile evlendireceğiz. Tayfaya o katılsın. :byee:

Burgess en son Sabo'dan tek yiyordu. Sağ kol olacak adamı öyle çizmez Oda. Bu yüzden Zoro vs Burgess olması benim açımdan imkansız. Kimenon'da tayfaya gelmez. Bu ikisi dışında kalan vsler olabilir. Çeviri için sağol:sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık