Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Karasakal'ın Yerinde Olsaydınız? Riskli Deprem mi yoksa Garanti Zehir mi?

Karasakal'ın Yerinde Olsaydınız? Riskli Deprem mi yoksa Garanti Zehir mi?

• Garanti hali hazırda Magellan'dan Zehiri çalardım, Marineforda gidip savaş riskine girmezdim

• Amirallerin yanında savaşta riske girip, Beyazsakal'ı öldürmeye çalışır, Depremi çalmayı denerdim

• Kararsız

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Karasakal ve tayfası Shiryu tarafından panzehir ile kurtarıldıktan sonra bildiğiniz üzere Magellan'ı belli olmayan bir zaman zarfında komaya sokup, kıpırdayamayacak şekilde dövüyorlar, bu Shiryu tarafından kurtarılınca mı yoksa Level 6 kafes dövüşleri sonucu, dövüşü kazanan mahkumları tayfasına aldıktan sonra mı Magellan'ı komaya sokuyorlar bunu bilmiyoruz, ancak bildiğimiz bir şey var Magellan'ı isteselerdi kolayca öldürüp meyve gücünü çalabileceklerini biliyoruz.

Hem deprem hem zehir paramecia olduğuna göre, Karasakal 2.meyveyi sadece paramecia çalabilirdi diye farz etsek bile, yine bu mümkün çünkü Zehir bir paramecia gücüydü, aynı deprem gibi.

Akla burada şu soru geliyor, peki Karasakalın yerinde olsaydınız, hali hazırda elinizde son derece güçlü bir Paramecia, magellan'ın şeytan meyvesi Doku Doku no mi varken bunu mu alırdınız, yoksa sonucu belli olmayan marineford savaşına gidip, Beyazsakal ve Amiraller ile dövüşme riskine girip, Beyazsakalın deprem meyvesini mi çalmaya çalışırdınız?

Çünkü düşününce karanlık + zehir de son derece ölümcül bir kombinasyon olabilirdi, çünkü karanlığın çekim gücü ile yakalayamayacağınız birisi yok diyebiliriz, zehirin olayıda dokunup tek hamlede işi bitirmek, zehirin olayı sadece tek bir temasta işi bitirmek, yani bana göre bu gücü alsaydı Karasakal bire bir dövüşte daha güçlü bile olabilirdi. Zehire karşı dayanıklı yetenekler tabii ki olacaktır, ancak zehir uyanışı yaparsa yine bunu aşmanın bir yolu vardı, magellan'ın zehir uyanışı o kadar kuvvetli ki betonu bile yakabiliyordu, yani uyanış kullanırsanız zehire dayanıklı olmak bile etki etmiyor.

Ancak deprem büyük bir alana etki ediyor, orduları temizliyor, Tsunami yaratıp adaya büyük bir zarar verebiliyor, isterse adayı ortadan ikiye bölüp yok edebiliyor, hatta marineford adasından Sabaody adasına kadar uzaklıkta bir mesafeye Tsunami yollayabiliyor, kendisine gelen saldırıları yine deprem yumruğu ile karşılayıp savunma yapabiliyor, yani bunun da çok farklı etki alanı var, sadece bir bir dövüş için değil.

Yani Zehir bire birde karanlık ile çok ölümcül bir kombinasyon olabilir, ancak deprem birden fazla rakiple dövüşürken daha uygun, bence Oda ve Karasakal'da bunu düşünmüş olmalı, Karasakal vs. birden fazla rakip olacağı şeklinde, Sengoku + Garp dövüşü bunun habercisiydi. Marco'nun King + Queen ile aynı anda dövüştüğü seride, Karasakal'da birden fazla Amiralle dövüşebilir, bu da deprem sayesinde olabilirdi, zehir bire birde kuvvetli ama birden fazla rakibe karşı etki etmeyebilir.

Soru şu, depremi daha üstün gördüğümüzü varsayalım, kaldı ki Oda da en güçlü paramecia deprem demişti, haliyle deprem diğer paramecialar dahil zehire karşı bile üstün diyebiliriz, karanlık kombinasyonu ile zehir daha etkili olma ihtimali var ancak burada şöyle bir denklem var;

Magellan zaten yenilmiş, garanti şekilde zehiri çalabilirsin, veya riske girip marineford'a 3 Amiralin ve Filo Amiralinin, Shichibukai'ların olduğu yere gidip, Beyazsakalı öldürsemde meyvesini çalsam diye uğraşmak var, yani bu mümkün olmayabilirdi, size göre hali hazırda alınmayı bekleyen Zehir meyvesini kendi haline bırakmak alınması gereken bir risk miydi?

Zehir - Magellan zaten yenildiği için garanti elinde.
Deprem - Riske girip marineford'a Amirallerin yanına gidip, Beyazsakal ile dövüşüp depremi çalmaya çalışmak.

Yani siz Karasakalın yerinde olsanız riske girip Marineford savaşına gidip, Beyazsakal'ı öldürmeye çalışır mısınız yoksa hali hazırda Zehir bana yeter, 2.meyveyi çalıp ölme riskini ben Impel Down'da kullanayım, Beyazsakal'ın yenileceği veya Amirallerin bana marineford'da buna müsaade edeceği garanti değil mi derdiniz?

Ben olsaydım marineford savaşı riskine girmezdim garanti zehiri alırdım diyen olur mu merak ettiğim için bu konuyu açmak istedim.

Bence zehir yüksek seviyede haki kullanıcılarına etki etmez tabi bu bir varsayım ama depremin Akainuya yaptıklarını biliyoruz. Akainu orada belki haki kullanmıştır belki kullanmamıştır bilmiyorum ama bence kullansaydı da hemen hemen aynı etki olurdu.Tabi yine de hazırda zehir varken oraya gidip depremi almak çok risklı.

Gura gurayı saldırıya ek olarak kullanabiliyor. Bisento + meyve, yumruk + haki + meyve gibi. Zehir ise sadece kendi saldırılarında var gibi gördüğümüz kadarıyla. Yumruk kombini belki. Zirve seviyelerde Magellan'ın saldırılarını haki ile savunmak daha kolay gibi. B.haki duvarı veya h.haki gibi. Bir nedeni de şey olabilir; titreşim meyvesi alansal hasar bıraktığı için hakisiz logiaların tamamına vurabilir. Bu durumda logia savunması + ileri gözlem gibi şeyler canını sıkmaz.
Veya hiç akıl etmemiştir, neticede Luffy'nin nihai düşmanı olacak. :D

Birebir dövüşte güçlü olsa bile ki olacağını sanmıyorum öyle bir meyve almak karasakalın işine yaramaz.Adam dünyaya hakim olma kafa tutma derdinde.Hükümetle mf savaşı gibi bir savaşa girdiğinde binlerce kuvvete karşı zehir değil deprem gibi alan etkili meyve etkili olur.Wb yaşlı serumlu haliyle gelirken bile o kadar adam toplamış hükümet karşısına.Özel tayfa kurup güçlendiren karasakal zehir meyvesiyle yetinmez.Zehir logia kadar güçlü değildir ama tehlikelidir.Zehir tehlikeli ama İvankov bile Magellan’a darbe vurabiliyor.Deprem olsa elinde vuramazdı İvankov.Magellan’ı dövenler de altıncı kat mahkumu diye hatırlıyorum yani o iş kesin değil.Teach ekibini seçip gittikten sonra kalan altıncı kattakiler de hep beraber dövmüş olabilir adamı.

Şey de olabilir bak; Magellan ölürse hükümet toparlanmaya izin vermeden saldırabilir. Neticede prestij zedelenmesi.

Teach'in en tepeye çıkmaktaki hırsından dolayı direkt deprem meyvesine oynaması çok mantıklı. Deprem meyvesi sadece bireysel yetenekte bir güç değil, dağı taşı yerinden oynatan büyük bir güç.

Bir de şu var, Teach şu anda da güçlü meyveli kişileri hedef alıyor. O zaman neden kendisine gümüş tepside sunulmuş Doku Doku meyvesini almadı? Kendisi için almazdı da başkası için alırdı, olmaz mıydı?

Teach meyve çalma vs olayını teorik olarak mümkün olduğunu düşünüyordu, kesin bilmiyordu. Pratikte ucu ölüme giden bir sonuç çıkabilirdi ki Marineford'da meyveyi almayı başardıktan sonra da bu tarz bir konuşma geçiyor. Ucunda ölüm olasılığı olan bu kumara girecekti her türlü, kazancını maksimum yapması daha doğru.

Ayrıca Teach Beyazsakalın durumunu da biliyordu, Ace ile konuşmalarında Beyazsakalın devri bitti dedi. Hasta olduğunu bütün tayfa biliyor. Savaşı çıkaran da Teach oldu sayılır. Ace kaçsa da infaz edilse de Beyazsakalın Marineford'dan canlı çıkamayacağını, Beyazsakalın hasta olduğunu da göz önüne alıp Ace'in kaçması için sonuna kadar zorlayıp kendini feda edeceğini hesaplamış olabilir.

Yani kısaca iki meyve ve meyve çalmanın garanti olduğunu bildiğin yerde belki Doku Dokuyu çalmak mantıklı olabilirdi ama Teach bilmiyordu o yüzden en yüksek kazanca çalıştı ve muvaffak oldu. Hatta garanti olduğunu bilse bile Teach Doku Dokuyu kendisini almaz, deprem için zorlardı. Öyle bir adam Teach.

Ben zehiri alırdım.

Zirveye oynayan bir adam için deprem meyvesi çok daha iyi bir tercih. Rakiplerin güçlendikçe zehir meyvesi işlevsiz kalmaya başlayacaktır. Zirvedeki isimlerin hepsi haki konusunda sağlam. Ayrıca panzehir kullanabiliyorsun. Deprem meyvesi ise bildiğin içten hasar veren haki görevi görebiliyor. Yıkıcılık olarak en iyisi denilebilir. Her açıdan daha iyi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık