Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Karasakal'ın Büyük Planı (Çeviri)

Evet,öncelikle iyi günler dilerim sayın okuyan,bir teoriye denk geldim ve bunu türkçeye çevirip ayrıntılı bir şekilde paylaşmak istedim ancak sitede bunu paylaşan kimseye denk gelmedim umarım kimse yazmamıştır yazan olduysa lütfen bana bildirsin hemen silerim,evet başlıyorum
Bildiğimiz gibi son sayılarda olaylar çok büyüdü,bu kargaşada yazarımız oda karasakalıda es geçmedi tabiki ve bize moriayı gösterdi,karasakal gücüyle moriayı korkuttu ve ona kendisine katılmaktan başka çare bırakmadı.Peki şöyle düşünelim,morianın gücü nedir? Bunu açıklamak için biraz eskiye gidiyoruz,thriller bark'a

Bu thriller bark arc ta hatırlarsanız ryuma adlı efsanevi samuray morianın meyve gücü sayesinde hayattaydı ve zoroyla dövüşüp temelli gitmişti ve kılıcını zoroya bırakmıştı.
Nereye varmak istiyosun acaba dediğinizi düşünüyorum bu yüzden hemen konuya dönüyorum,burdan anladığımız gibi morianın meyvesi kage kage no mi ölüleri canlandırıp kontrol edebiliyor,peki neden karasakal onu yanına aldı biraz onu konuşalım.
Bildiğimiz gibi karasakal tayfasına meyvesinin gücü sayesinde şeytan meyveleri topluyor,ama bu meyveleri tabiki rastgele seçmiyor,bu meyveler kanımca belli bir plan için seçilmiş meyveler,şimdi elimizde bildiğimiz meyvelere bakalım
Shiryu
Meyvesi suke suke no mi sayesinde görünmez olabiliyor bu da demektir ki gizlice istediği yere girebilir ancak gözlem hakisi güçlü olan kişiler bu olayı farkedebilir bu sebepten ötürü ikinci bir meyve devreye giriyor. Laffitte
Laffitte meyvesinin gücü sayesinde insanları hipnoz edebiliyor, böylece diyelim ki aşırı korunaklı bir hapishaneye girdiler örn.impel down
Bu şekilde laffitte ordaki insanları hipnoz edip oyalarken shiryu görünmez olup istediği yere girebilir,peki bu adamlar bu meyveleri napsın diye düşünüyor olabilirsiniz,tabiki mantık çerçevesinde bir açıklaması var,bu meyvelerin gücünü birleştirdiğiniz zaman istediğinizi çalabilirsiniz ancak nedir bu kadar değerli olan şey? Hemen açıklayayım,korsan kral.
Biliyorum biraz saçma gözüküyor ancak düşündüğümüz zaman denizcilerin en büyük başarısı rogerın idamıydı peki denizciler bu başarıyı öylece yok ederlermi? Tabiki hayır,mutlaka ve mutlaka rogerın cesedi bir yerde saklı ve karasakal onu bulmaya çalışıyor,şimdi aradan kaç yıl geçmiş ceset meset kalmamıştır diye düşünebilirsiniz ama aklınıza ryuma gelsin o da o kadar zaman ölü kalmıştı ve morianın meyvesi sayesinde hayata dönmeyi başarmıştı ve güçlerini,onları nasıl kullanıcağını hala hatırlıyordu.
Bunu düşünerek konumuza devam edelim,karasakal hem çok zeki hemde güçlü bir adam,nerde ne yapıcağını bilen herşeyi planlayarak yapan bir adam,bunlarla birlikte karasakalın bunu planlayıp ulaşılamaz gücü arzu etmesi gayet doğal,çocukluğundan beri beyazsakalın gemisinde olup rogerla ilgili her şeyi bildiğini de var sayarsak belli bir mantık oluşuyor.
Eğer o cesedi bulursa laffitte ve shiryunun güçleriyle cesedi çalabilir ve morianın gücüyle cesedi hayata döndürüp kendi evcil hayvanı gibi kullanabilir.peki neden ölen diğer efsanevi korsanlar değil,ulan beyazsakal dibinde git ona yap diye düşünebilirsiz ama unutmayın karasakal zeki olduğu kadar korkak da ve en çok korktuğu kişi beyazsakaldan başkası değil,ayrica rogerın beyazsakaldan daha güçlü olduğu ve raftlele giden yolu bilen kullanabileceği tek kişi olduğu için onu istiyor.
E peki bilen shanks var rayleigh var onlara neden gitmiyor,şöyle ki o ikisi ölseler yine karasakala bir şey söylemezler bu sebepten ötürü geriye bir tek roger kaldı.
Bildiğimiz gibi wano da çok büyük bir savaş patlak vermek üzere,yonkoular wanoyla meşgul bu yüzden karasakala müdahele edemezler,denizciler de bununla meşgul,devrimcilerde harekete geçti,yani kısaca herkes meşgul buda karasakal için mükemmel fırsat bu yüzden yazar oda karasakal ve moriayı bize gösterdi ve teoriler ortaya atabilmemizi sağladı.
Evet teori budur beğendiyseniz yada beğenmediyseniz veyahut eksik,yanlış birşey varsa lütfen belirtin,başka yazılarda görüşmek üzere.

Son düzenleme:
Resimlerde sıkıntı var hocam bi kontrol et istersen.

Edit görmüştüm bu teoriyi olabillitesi var ellerine sağlık:sapkali:

Teorı cok guzel. Bende kendımce bır ekleme yapayım: Roger ın yanı sıra savas gucu ıcın WB ve olmusse eger Xebec ın de cesetlerını calabılır. Bıraz edo tensei olayına doner ama.

Gayet mantıklı ve başarılı kardeşim eline sağlık. Oda’nın roger değilse bile başka birini dirilteceğini düşünüyorum ben kesinlikle.

Teori mantıklı ama Roger dirilse bile adanın yerini söyler mi? Ulan zaten seride toplasan ölen 10 kişi onlarda geri dirilecekse başlarım böyle seriye.

Eline sağlık. Teach in böyle bir planı olsa bile Roger öyle çok bi güçle dirilmez. Ryuma bile güçlü değildi dirildiği zaman. Rogerın içine çok güçlü bi ruh koymak lazım ama zor Luffy örneği gibi güçlü bi ruh bulsan bile bi zaman isyan ediyor. Raftel işi biraz mantıklı gibi ama Roger, Raftele tek başına nasıl gideceğini bildiğini sanmıyorum. Böyle bir şey olsa bile olacağını sanmıyorum ama çok bi etkisi olmaması lazım mantıken...

Edit: Ayrıca Raftele öyle denizden gemiylede gidilmiyor bence. Bi gizemi vardır illaki. Yoksa kolay bulunur.

Bence bu adam halihazırda bigmom tottoland i terk etmişken tottolanddan kitabeleri yürütecek beleşten kitabe temiz :)

Teori güzel ama odalık değil. Yani odanın tarzının bu olduğunu sanmıyorum. Rogerı çöp yapmak olur bu biraz seriye ihanet olur. Ha ama aklıma şu geldi. Belki Roger kadar olmasada eski efsanelerden uyandırıp kendine katabilir hatta asıl bunlara meyve yedirip çok efsane bişey çıkabilir ama o kadar meyveyi bulmak zor.

Emeğe saygı teori iyi hoş fakat tutar mı sanmam. Çünkü moria tamam rogeri diriltti diyelim gölge koyması lazım o gölge kimin gölgesi olacak gölgesini aldığı kişinin kişiliğine bürünüyor ya diriltse de eline pek bir şey geçmez sanmam ona gelene kadar öğreneceği çok kişi vardır. sonuçta karasakal da bir ''D'' atalarından birisi olabilir. Bununla da geçmişe dair yarım kalan planları gerçekleri gün yüzüne daha net çıkarılabilir planı gerçekleştirebilir. Hatta joy boyla bağımlı ileriye dönük bir plan ile alakalı moriayı tayafaya katar ona da derim tamam bu karasakallık bir plan diye. Çünkü bana göre karasakal çok akıllı birisi ve hedefi sadece Roğera hayat vermek gibi ufak bir şey değildir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık