Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Karakter Bulma Etkinliği

Konu

• Devam etsin

Kullanılan: 49 52.1%
  • Kilit yesin

Kullanılan: 8 8.5%
  • Umrumda değil

Kullanılan: 22 23.4%
  • Hangi konu?

Kullanılan: 15 16.0%

• Kullanılan toplam oy
    94
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Saygıdeğer KF ahalisine karakter bulma etkinliği düzenliyorum :at:

Şöyle ki; Bir şahıs(örn; ben) seçilen seri içerisinde canon(ana hikayeye dahil) bir karakter seçiyor ve sizlerin de bulabilmesi adına ortaya atıyor. Siz de bir takım sorular sormak suretiyle o karakteri tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Seçilen karakteri bulan kişi, aynı seriden yeni karakteri seçip etkinliğe devam ediyor.

Kurallar;

1- Sorular, cevapları Evet veya Hayır olacak şekilde sorulmalı. Haliyle hangi bölümde gözüküyor, saç rengi nedir gibi soruları soramıyoruz. Filan bölümde gözüktü mü, saç rengi mavi mi gibi sorular sorulmalıdır.

2- Seçeceğimiz karakterler seçilen seri içerisinden olmalı; filler veya film içerisinden olmamalıdır. Kısacası canon olacak. Bunun haricinde ismi bilindik bir karakter olmalı.

3- Her mesajda sadece bir soru sorulabilir, cevap verildiği taktirde ikinci bir soru sorabilirsiniz. Sorulan soruya cevap gelmemiş ama sorunun akabinde bir kaç soru daha sorulmuşsa 5 dakika beklenmez. Eğer sorulan sorunun akabinde ne cevap ne de soru gelmemişse, o zaman 5 dakika geçtikten sonra 2. bir soru sorulabilir. Cevap verecek kişi de birden fazla kişiyi alıntılamak suretiyle cevap verirse, etkinliğimiz daha düzenli olacaktır.

4- Herkesin bir karakter için bir adet tahmin hakkı vardır, doğru çıkarsa yeni karakteri o seçer, yalnış ise o karaktere dair soru sorma ve tahmin etme haklarını kaybetmiş olur.

5- Doğru cevabı veren kişi, karakter seçme hakkını başka bir kullanıcıya devredebilir. Eğer bir kişi, karakteri doğru tahmin ediyor ama gelen soruya da cevap vermiyorsa-ve yerine de başkasını tayin etmediyse- karakter seçme hakkı bir önceki karakteri seçen kişinin seçmiş olduğu kullanıcıya geçer.

6- Eğer karakteri bilen tarafından devama yönelik bir mesaj 1 saat içerisinde gelmezse isteyen sırayı devralabilir.

Kurallar bu kadar, kendi aramızdaki muhabbeti saygı çerçevesinde yapmaya dikkat edelim ve etkinliği sadece eğlenmek adına yaptığımızı da unutmayalım. İlk karakteri ben seçiyorum, iyi eğlenceler :gamyon:

900. sayfadan sonraki puan durumu:

1. @Kaidou 3 galibiyet, 9 puan.
2. @Basil Hawkins 3 galibiyet, 9 puan.

3. @Sir Crocodile 2 galibiyet, 6 puan.
@Kaizokou Gari 2 galibiyet, 6 puan.
@Berkay 2 galibiyet, 6 puan.
@Rakat4s 1 galibiyet, 3 puan.
@shinjin no chi 1 galibiyet, 3 puan.
@Tiksav Lee 1 galibiyet, 3 puan.
@Kenshiro 1 galibiyet, 3 puan.
@Aiden 1 galibiyet, 3 puan.
@Calgara 1 galibiyet, 3 puan.
@Euron Greyjoy 1 galibiyet, 3 puan.
@Jazz Lambası 1 galibiyet, 3 puan.
@prokiritya 1 galibiyet, 3 puan.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık