Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kaido'nun Şeytan Meyvesi Yemiş Bir Ejderha Olması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Forumda aradığımda bulamadım. Ancak başka bir çok platform'da dile getirilen bir teori bu. Google'da aradığımda 2017 yılına kadar giden konular var. Dikkatlice bakıldığında da ayakları yere basan ve büyük ihtimalle gerçek olan bir teori olduğunu düşünüyorum.

Kaido one piece evrenindeki en güçlü yaratık olarak adlandırılması ile konumuzu açalım.
İkinci husus Big Mom'un kendisi için "o şey" diye bahsetmesi.

Wano başladığından beri daha bize meyvesinin adı verilmedi.
Bir çok kişi ejderha mevyesi yemiş bir dev olduğunu düşünüyor.
Ama kendisinin hito hito meyvesinin farklı bir formunu yediğini düşündüren şeyler var.
Hito Hito İnsan formu chopper'da olduğu için aynısından olması imkansız. Ancak dev formu, antik zoan formu gibi başka bir formunun olmaması için hiç bir neden yok. Çünkü bildiğimiz üzere Sengoku'da hito hito kullanıcısı.

Kendisine bakarsak, denizde boğulmuyor ki bir şeytan mevyesi kullanıcısı olarak bunu sadece balıkadamlarda gördük. Gökyüzü adasından atlayıp ölmedi. Giyotin'e koydular bıçaklar kırıldı, mızrak işlemiyor. Çünkü asıl formu bir ejderha. Derisini delmek mümkün değil.

Yani demem o ki, insanlar ve ejderhalar wano'da bir arada yaşıyorlardı. Ateş festivalinin de kaynağı tam olarak bu. Bu festivalde bir araya gelip eğleniyorlardı. İnsanların ihanet etmesi ile ejderhalar soykırıma uğramış olabilir. Lanetli kılıçların da kaynağının bu ejderha katliamı olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca bir kaç kez dünya hükümeti tarafından yakalandığı söyleniyor. Üzerinde deneyler yapılmış olabilir, punk hazard'da gördüğümüz ejderhalar bu deneylerin sonucu olabilir. Hatta momo'nun meyvesi bile kaido'nun üzerinde yapılan deneylerin sonucu olabilir.

Kaido bu sebeple insanlara karşı nefret doludur.

Son düzenleme:
Tutacağını düşünmüyorum. Kaido'nun ölmek isteyip de ölememesi bence tamamen kolpa. En basitinden iki Şeytan Meyvesi yiyebilir. Garanti ölüyorsun. Bu yöntemi denediğini hiç sanmıyorum. Giyotin kırılma olayı ya da gökyüzünden düşme olayı da kıstas olamaz. Burada Koca Ana'ya giyotin işleyeceğini düşünen yoktur büyük ihtimalle. Gökyüzünden düşme olayine gelirsek. Enel'in rahibi Gedatsu da düştü, kafası şişti sadece. Seride bir yerlerden düşüp de öleni bırak, ağır yaralanan kimse bile yok.

Kaido en fazla soyu tükenmiş bir ırka mensup olan Ejderha Meyvesi yemiş biridir bana göre.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık