Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Im'in Büyük Planı ve Durduruluşu

Teori Nasıl?

• Tutar.

Kullanılan: 2 4.3%
  • Tutmaz.

Kullanılan: 42 91.3%
  • Az bir ihtimal tutar.

Kullanılan: 2 4.3%

• Kullanılan toplam oy
    46
Merhaba KorsanFan üyeleri.Bu teorim Im-sama üzerine dayanıyor.Keyifli okumalar diliyorum.Görüşlerinizi yazmayı unutmayın.

Dinlemeniz için benim çok sevdiğim bir parça koyuyorum.Umarım beğenirsiniz.:sapkali:

Öyleyse geçelim teoriye...Biraz değişik bir şekilde anlatacağım.Karakter tanıtımı sanmayın sakın.

Im-sama'nın Geçmiş

Im-sama kayıp yüzyılda dünyaya gelmiş bir varlıktır.Minkler ile insanlar arasında süren 10 yıllık savaştan sonra Minklerin soyunu kurutup savaşı bitirmek için meydana getirilmiş yapay bir canlıdır.Kendisine o kadar çok güç bahşedilmiştir ki 1 günde Minklerin tamamını katlederek savaşı sonra erdimiştir.Ama tabi ki böyle bir canavarı kontrol altında tutmak kolay olmamıştır.Im kendisini yaratan insanları bile ayırt etmemiş ve önüne gelen her türlü varlığı yok etmeye başlamıştır.Im-sama Dünya çapında duyulmaya başlayınca Wano'nun efsane savaşçıları Im-sama'yı durdurmuş ve onu büyü ile mühürlemişlerdir.(Evet biraz Naruto...Yapacak bir şey yok:bilmem:)

Ama Im-sama tabiki kaçmayı başarmıştır.Ama Wano'nun savaçılarının kendisinin çok üstünde olduğu anlamış ve yüzyıllar boyunca gizlenmiştir.Ve kendisine bunu yaşatan dünyayı yok edeceğine dair yemin etmiştir.

Teori'nin biraz daha ana hatlarına geçelim.

Im-sama Dünya Hükümeti'ni kurar ve başa geçer.Altında kendisinin varlığından bile haberdar olmayan güçlü insanlar çalışır.Im-sama planını sürdürmektedir.Gizli ada Raftel'e gidip planını gerçekleştirmek için gereken gücü bulacaktır.Ama kendisinin varlığından haberdar olan gizli düşmanları vardır.

Luffy sabah uyandığında nerede olduğunu bilmemektedir.Karşısında duran kişiyi görünce şaşırır.Önünde duran kişi bizzat babası olan Monkey D. Dragon'dur.Ona Im-sama'nın planını anlatır ve onu ekibine katmak istediğini söyler.Luffy kesinlikle buna katılacağını söyler.Kapıdan dışarı çıktığında ise Kızıl Saç ve Canavar Korsanlarını,Rayleigh,Mihawk,Doflamingo,Eski Beyazsakal Korsanları,Süpernovalar ve daha birçok ünlü ismi görür.Dragon oldukça hızlı davranmıştır.

Bu kadar güçlü bir ittifak Raftel'e varma konusunda çok zorlanmamıştır.Ama adaya ayak bastıklarında birini görürler.Ve bu kişi Im-sama'nın ta kendisidir.Bir anda büyük bir patlama yaşanır.Patlama bittikten sonra Luffy bir anda çığlık atmaya başlar.Çünkü babasının cesedi tam üzerindedir.Hayatta kalanlardan Kaido,Shanks,Doflamingo ve Luffy Im-sama'ya saldırmaya başlar.Arkalarından destek gelmektedir.Ama önlerini Gorosei kapatır.Gorosei ile geçen mücadele zorlu olmuştur ve çok fazla kayıp verilmiştir.Bu arada Im-sama Raftel adasındaki gizeme yaklaşmaktadır.Luffy hayatta kalan son kişidir(Main Character Boost).Im-sama'ya saldırır ve onu yener.(Detaya gerek yok.Yenceğini hepimiz biliyoruz).Ve dünyayı kurtarırken yaşamı son bulur.

Luffy Dünya tarafından saygıyla anılan bir insan olur.Ve son...

Farkındayım biraz seri sonu nasıl olur teorilerine benzedi ve Luffy sonlara doğru biraz daha ön plana geçti ama Im-sama'nın üzerine kurulu bir teori olduğu için böyle açtım konuyu.Umarım beğenirsiniz.

Teoriden ziyade bir senaryo yazmışsın. Şahsi fikrim böyle bir olayın yaşanamayacağı yönünde ki umarım yaşanmaz. Korsanların ve Devrimcilerin amacı birbirlerinden tamamen farklı. Dragon'un derdi Dünya Hükümeti'ni yıkmak ve devrim yapmak iken Luffy sadece özgür olmak isteyen ve bu özgürlüğün peşinden koşan birisi. Yani tutup aa babam gelmiş hadi peşine takılayım diyecek bi adam değil. "Kızıl Saç ve Canavar Korsanlarını,Rayleigh,Mihawk,Doflamingo,Eski Beyazsakal Korsanları,Süpernovalar ve daha birçok ünlü ismi görür" demişsin ama bilmiyorum aynı seriyi mi izliyoruz seninle. Saydığın isimlerin yan yana gelip ittifak kurmalarının imkanı yok. Im dediğimiz karakter neden Raftel'e gitmek istesin konusunu bi mantığa oturtamamışsın kaldı ki diğerleri de ha deyince oraya gidemezler. Üzgünüm ama olmamış.

Senaryoya benzemiş. O isimlerin ittifat kurması imkansız duruyor. Im-sama bence insan çıkacak, Kayıp Yüzyıl'dan gelme ihtimali var. Bence de çok güçlü olacak ama senin teorin biraz uçuk kaçmış.

Arkadaşın hevesini kırmayın katılmadığınızı söyleyin yeter.
Sana tavsiyem uçuk teoriler üretme.Ne kadar az hype o kadar gerçekçi senaryo :D Bende katılmıyorum olacağına bu arada.

Arkadaşın hevesini kırmayın katılmadığınızı söyleyin yeter.
Sana tavsiyem uçuk teoriler üretme.Ne kadar az hype o kadar gerçekçi senaryo :D Bende katılmıyorum olacağına bu arada.
Valla yazdıktan sonra ne kadar uçuk olduğunu bende farkettim. Yorumlarda kırılmıyorum onu da belirteyim

Eline sağlık ama biraz uçuk geldi bana İm sama teorisinden ziyade bu adam kayıp yüzyıldan kalmaysa yaşlanmasını engelleyen bir meyve yemiş olabilir. Ölümsüzlük diyenlerde oluyor ama Ölümsüzlük One Piece için çok uçuk. Ope Ope'ninde değerini de düşürür ayrıca.

Üye silindi 5781

Eline sağlık ama biraz uçuk geldi bana İm sama teorisinden ziyade bu adam kayıp yüzyıldan kalmaysa yaşlanmasını engelleyen bir meyve yemiş olabilir. Ölümsüzlük diyenlerde oluyor ama Ölümsüzlük One Piece için çok uçuk. Ope Ope'ninde değerini de düşürür ayrıca.
Belki de Bonney bu yüzden bu kadar önemlidir Hükümet için :/

Belki de Bonney bu yüzden bu kadar önemlidir Hükümet için :/
Şimdi bonney'in meyvesi nasıl işliyor bilmiyorum. Yaşını küçültüp büyütebiliyor ama eş zamanlı olarak kendi yaşıda ilerliyor yaşını değiştirdiğinde o formda bence belirli bir durma süresi bile olabilir. Birbirine benzer meyvelerde görüyoruz seride; İm'inki yaşı sabit tutuyor olabilir. Tabi sadece dayanaksız sallıyorum ben

Ope Ope kullanılıp ölümsüz yapılmış olma ihtimali yüksek. Bu durum Doflamingo'nun bahsettiği ve Dünya Hükümeti'nin ortaya çıkmasından çekindiği hazineye ve Ope Ope'nin nihai tekniğini bilmesine de güzel bir açıklama getiriyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık