Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Horriblesubs 1080p Paylaşımları Croplu!

Evet arkadaşlar malumunuz üzere Horriblesubs yıllar önce One Piece 1080p ilk sezonlarda dahil olmak üzere sunum yapmıştı. Birçogumuz indirip arşivimize ekledik. Hatta bende ilk bölümden başlayarak tamamına uygun altyazı senkronize edip altyazı sitelerine speedus nickimle eklemiştim. O zamanlar gerçekten farketmedim ancak yakın zamanda farkettiğim bir olay var. Horriblesubs 1080p ilk sezonlarda sahnelerde alttan üstten yandan ciddi anlamda izlemeyi etkileyecek derece croplama yapmışlar bölümlerde. Kaçınçı bölüme kadar böyle bilmiyorum ancak tahminim 300 lü bölümlere kadar böyle olduğu yönünde. Tek tek inceleyeceğim. Arşivleyen arkadaşlarında bilgisi olmasını istediğim için konuyu açtım. Aşağıya örnek olarak resimde bırakıyorum. Arşivleyen arkadaşlar kendileride kontrol edebilirler. Sevindirici haber ise horriblesubs dışında serinin tamamını 1080p olarak kaynak buldum. Şimdi onları arşivliyorum. Yakın zamanda paylaşmayıda düşünüyorum. Horriblesubs arşivleyen arkadaşlar arşivlerini kontrol etsinler.

İlgili resim:

1080p değil zaten orjinali de, encode etmişler. Çıkarttılar mı 1080p sürümünü şirket haberim yok, 207'nci bölümden sonra başlıyordu sanki HD bölümler

Piyasa da death note 1080p de var yersen

Çünkü hiçbiri 1080p değil de ondan.Yalan dolan yani.

Eski animeler o dönemler 720p olarak sunuluyor piyasaya ekran oranı o zaten.Bunu alır ratio değişikliği yapıp genişletmeye kalkarsan böyle bir görüntü çıkar ortaya.Sakızı uzatmak gibi birşey.

One piece için ilk 50 bölüm böyleydi diye hatırlıyorum.

Ben geçmişte bir one piece bölümü indirmiştim Ts formatında.Görüntü cam gibiydi ama 5 gb falandı en az tek bölüm.Ama oranın yine aynı olduğunu hatırlıyorum 1080 olmaması lazım.

One piece i belirli bir yere kadar en azından fansublardan izlemek yeterli. Animeou falan gibi. Horriblesubs'ta görüntüler değişmez 720 indirmek yeterli. Boşuna boyut büyütüyorlar anca. Bunun dışında one piece özelinde olmasa da grup tavsiyeleri yapılabilir. Benim bu anlamda gördüğüm en iyisi philosophyraws idi. Boyutlar gerçekten büyük ama görüntüler şahane idi. HorribleSubs çok fazla seri çeviren tabiri caizse sürümden kazanan bir takım o yüzden çoğu zaman seed sorunu yaşanmıyor ama tavsiye edilmez.

horriblesub en iyisini yapmıs encoder kişilerin crop yapması gerekiyor cünkü cropsuz anime göz bozar animeyi tam ekranda izlerken zaten cropsuz izliyorsun ama yarım ekrana aldıgında crop gözükür buda göz zevkini bozar. encoderler bilir isini :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık