Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Hikaye Böyle Başladı

İyi günler ahali. Bir anket daha. :S

Anketim dizi, film, anime, manga, çizgi film gibi yapımlarda olayları başlatan efsane sahneleri paylaşmanızı istiyorum.

Öncelikle belirteyim, en güzel sahneleri sormuyorum! İzleyip okuduğumuz şeylerde hikayeyi başlatan olay, tanışma, haber ölüm gibi şeyleri soruyorum. Video ve ya sahnenin resmini atabilirsiniz.

Mesela One Piece için bence bunlar

Dediğim gibi güzel sahne aramıyorum. Burada Shanks'ın şapkayı vermesi Hasır Şapkalı Luffy ismini ortaya çıkarmıştır. Zoro ile tanışması da Hasır Şapkalılar tayfasını doğurmuştur. Aynı zamanda sağ kolu ile tanışmıştır Luffy.

Demek istediğimi daha da açayım. Luffy'nin Sabaody'de tayfasını kaybetmesini güçlenmek istemesini doğurması gibi bir şeyi kastetmiyorum. Bu yolun başlangıcı değil virajıdır. Ben en temelde her şeyi başlatan sahneyi arıyorum.

Bir diğer örnek Breaking Bad'den gelsin:

Sanırım ne istediğim net olarak anlaşılmıştır. :)

Sevdiğiniz herhangi bir seride (Roman, dizi, film, anime/manga, çizgi dizi, çizgi roman vs. Türü hiç farketmez.) olayları başlatan şey (tanışma, ölüm, haber) nedir?

İlk benden gelsin:

"O yine doğuyor!" diye haykırdı Gitara. "Onu hissediyorum! Ejderdağı'nın yamacında Ejder ilk nefesini alıyor! O geliyor! O geliyor! Işık üzerimizde parlasın! Işık dünyaya yardım etsin! Karda yatıyor ve gök gürültüsü gibi haykırıyor! Güneş gibi parlıyor!"

Son düzenleme:
Bu aralar takip ettigim seriden bir olay baslangici diyelim. Pek sayilmaz ama ortalara dogru tam olarak bir amac dogurdu.

"Biz sizin yarattiginiz canavarlariz"

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık