Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hayat Tecrübelerimiz

Dostum ben insanların birbirinden soğumasında bir sakınca olduğunu görmüyorum. Arkadaşlığınız falan sonsuz sürecek değil. Ben de insanım ben de sıkılınca başka insanlarla konuşuyorum. O kişi senle ille de samimi olmak zorunda değil ki sen onu savunsan bile. Ha yine bir olay olur seni savunur orası ayrı ama zorlarsan bu sefer sahte samimiliğe dönüşüyor daha da kötü oluyor. Seni nasıl görmezden geliyor onu da söyler misin ? Merhabana merhaba mı demiyor :( ?
Benimle vakit geçirmeyi bırakıp kavgalı denebileceğim birinin ortamına dahil oldu.

Şu video benim için çok anlamlı:

Özellikle şu sözler:
Niye kendimi bu yalnızlığa mahkum ettim.. Niye hayatımı boş hayaller için mahvettim bilmiyorum, bilmiyorum. Üstelik sonunda eline geçen ne biliyor musun? Koskoca bir hiç...Tuhaf bir durum. Acı çekmeye gönüllü olmak. Ruhunu o işten alamamak. Bu bana hem keder verdi hem mutluluk... Hepimiz hayallerimizin kurbanıyız.

Yıllarca belli amaçlar neticesinde bir hayalimin peşinden gittim ve yakın zamanda bunun batık maliyet olduğunu öğrendim. Bu hayalimi kimi mecburi sebeplerle kimi duygusal sebeplerle istemiştim. Olmadı. Sanırım 8 yıl peşinden koşturduktan sonra daha fazla uğraşmanın anlamı yok. Harcadığı zamana ve fırsat maliyetini hatırladıkça üzülüyorum.

Şurada da açıkladığı gibi Batık Emek'i.

Şimdi bunu neden dışa vurmaya değil de buraya yazdığımı anlatayım.
1- Batık maliyet şüphesiyle devam ettirmemeliydim.
2- Babam gibi davranıp büyük hayaller kurdum, hiçbir şeyi o kadar büyük düşlememeliydim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık