Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hangi Evren ve Karakterler?

Arkadaşlar 2 büyük manga karşılaştırması yapmak istedim aslında bunun aklımdaki çıkış noktası zamanında açılan Luffy vs Naruto konusuydu.
Olaya şöyle başlamak istiyorum Naruto evreni ile One piece evrenini kıyaslarsak hangisi daha über ve daha korkutucu.
Naruto evreni:

Naruto ninjalar ön planda olan bir seri seride işlenen konular genelde Göz teknikleri ve Bijuu(kuyruklu canavalar) üzerine.
Uchiha Madara'nın tekniği ile inen bir meteor fazlasıyla über bir teknik ve buna benzer bazı teknikler var.
Harita değiştiren saldırı Perfect Susanoo rakibe korku salan bir saldırı gerçekten
Kyuubi adlı 9 kuyruklu bijuu Konaha'yı yıkabilecek kadar güçlü bir yaratık devasa boyutu ve gücü ile.
Karakter Shinra Tensei ile bir köyü yok edebiliyor.

Naruto evreninde daha birçok örnek verilebilir karakterler ve kuyruklu canavarlar ile her açıdan güçlü bir seri ve yıkıcılığı ile de bir o kadar görkemli

One piece evreni:

One piece'de malumunuz şeytan meyveleriyle ünlü ve bu meyvelerle dehşet güçler ortaya çıkmakta.
İşte serinin en güçlüsü WB ve onun bir adayı sallayacak kadar güçlü şeytan meyvesi Gura Gura.
Benzer bir örnekte ana karakter Luffy'den bir ada büyüklüğünde gemiyi parçalayacak saldırı.
Bir örnekte ada iklimi değiştiren savaşın sahipler Aokiji ve Akainu
Enel'in muhteşem saldırısı:

One piece evreninde karakterler yedikleri şeytan meyvesiyle iklim bile değiştirebiliyorlar üstelik bazılarının mevcut gücü de ortada.

Sizce bu 2 evren arasında hem karakter hem genel yıkıcılık bakımdan hangisi daha üstündür .
Son kısmı editledim.

Naruto bence sonuna yaklaşıyor.
Ama One Piece'te Yeni Dünya daha yeni başladı.
Yani hangisi yener dememiz için 2 evrenin de tüm karakterlerini görmemiz lazım görüşündeyim.
Ayrıca Logia ve dokunup dokunamama konusu var.

Bahsettim aslında 2 evrenden hangisi daha über geliyor manasında hani karşılaştırma daha korkutucu ve güçlü yoksa Akiji vs Itachi anlamında değil.:D

Bahsettim aslında 2 evrenden hangisi daha über geliyor manasında hani karşılaştırma daha korkutucu ve güçlü yoksa Akiji vs Itachi anlamında değil.:D
Thor serileri hiç bilmesek bile koyduğun fotolara baktıkmı arada bariz bi fark var:D Naruto evreni daha güçlü,daha korkutucu,meteor indirmek Ay yapmak mühürler ışınlanma teknikleri kuyruklu canavarlar Hashirama,Madara falan bayağı bi güçlü evren:D

Whitebeard Dünyayı yıkabilecek kadar güçlü bir karakterdi.
Akainunun bence yenemeyeceği kişi sayısı çok az.
Blackbeard'in meyvesi başlı başına bir bela. Gördüğümüz gibi herşeyi içine çekiyor, evleri ağaçları vs..
Diğer Yonkouların ne kadar güçlü olduğunu bilmiyoruz.
Madara Naruto dünyasında über bir karakter, adam 5 kage ye karşı dalga geçiyor resmen.
Madara'yı yenen Hashirama var ne kadar güçlü bilmiyoruz.
Naruto über güçlendi.
Dağları, adaları falan yok edebilecek kadar güçlenmiştir.
Dayanıklılığı Kurama + Sage mod sayesinde hayvani düzeye ulaştı.
Sasuke'de EMS diye bir şey var artık..Yeni gücünü daha tam anlamıyla göstermedi.
Ama evrenler farklı olunca hangisi daha güçlüdür bence burada biraz kişisel düşünceye kalıyor.

Thor serileri hiç bilmesek bile koyduğun fotolara baktıkmı arada bariz bi fark var:D Naruto evreni daha güçlü,daha korkutucu,meteor indirmek Ay yapmak mühürler ışınlanma teknikleri kuyruklu canavarlar Hashirama,Madara falan bayağı bi güçlü evren:D
Bana nedense OP daha üstün geldi hani WB tutar adayı sallar Marinefordda deprem olur dünyanın çoğu tarafında hissedilir Aokiji gider 10 gün savaşır adanın iklimi değişir Enel gider gökyüzünde yıldırımla Skypie'i yok eder adamlar daha über geldi bana.:D

@Suraz

Zaten kişisel merak ettim site ne düşünüyor diye acaba hangi evren daha üstün.

Yok anladım thor ona bişey demiyorum zaten de ortak bir noktada buluşamayız onu demek istedim.

,
Bana nedense OP daha üstün geldi hani WB tutar adayı sallar Marinefordda deprem olur dünyanın çoğu tarafında hissedilir Aokiji gider 10 gün savaşır adanın iklimi değişir Enel gider gökyüzünde yıldırımla Skypie'i yok eder adamlar daha über geldi bana.:D
Ya hocam bu adamların hepsi bi ameterasuya gider:D Naruto'da çok teknik var mühürler,genjutsular,enteresan klan teknikleri falan garip. Evren olarak daha bi über geldi bana 10 yaşında veletler bile uçuyor kaçıyor şıçrıyor mini mini hikenler sallıyor,adam öldürüyor,biri çıkıp mini ay yapıyor kyuubi dağları taşları yokediyor şimdiki Naruto malum Madara,Hashirama,Rikudouu falan ohoooo:D Genel anlamda daha güçlü bi evren Naruto ama iki evreni birleştirirsek işler değişir sonuçta hiçbi teknikle piskürtülemeyen amaterasu bi hakili darbeye bakar belki. O yüzden arkadaşlara tavsiyem Rayleigh vs Itachi falan gibi olaylara girmeden,seninde dediğin gibi sadece genel anlamda bi kıyas yapmalarıdır.

son olaylarla tavana vuran anti fanlıkla hiç tereddüt etmeden OP evreni diyorum ama objektif bakmaya uğraşıp durunca narutodaki en güçlü saldırılardan biri olan Perfect Susanoo dağı 2 ye ayırıyor yani wb bunu normal bir yumruğuyla yapabilir gibi geliyor yada akaınu yumruğuyla, kizaru o güneş gibi gözüktüğü saldırıda yada mihawk kılıcını sallıyıp çok rahat bölüyor, evet üstün körü baktığımızda narutoda daha fazla gibi geliyor ama kesinlikle OP de fiziksel güç olarak karakterler narutodakileri katlıyor.
örn: naruto sage mode geçmeden önce kurbağa heykelini kaldırmaya çalışıyor ama yapamıyor OP nin daha başında bizim 3 lü o büyüklükteki kayalarla futbol oynuyolar yani örnek daha çok ama karşı örnekte.

Evet. Naruto mühürler, ninjutsu, genjutsu falan var daha bi baskın gibi. Adamlar ayı yapmış daha ne olsun dedirtiyor.
Diğer tarafta ise, Normal Sharinganın OP versiyonu olan gözlem hakisi var.

Neyse zoro OP'ta diye Op diyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık