Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk'ı başka kim durdurabilirdi korsan tarafında bir düşün lütfen. Yoklukta iş görüyor senin adam, anla bunu artık. :D
Bu da bir kıvırma malesef. Yoklukta iş görüyormuş... :D

3 tane fazla satsın diye manga tek attırmamış işte bu kadar basit.

Mihawk tutupta Crocodile'a tek atsa kimse umursamaz dı bile çakısı ile atsa bile umursayan 2 tane adam bulamazdın.

İşte tek attırmayınca 3-5 tane fazla satarız diye umuyorlar.

Jinbei'nin tek atması ise Yeni Dünya'nın orta seviye bir karekteri ile Gl en iyisi arasındaki farkı göstermek açısından iyi bir örnekti.

Mihawk gibi zirve bir karekterin GL'ın başındaki bir adama tek atması,rüzgarı ile teklemesi,tırnağı ile yenmesi vs. onunla ilgilenen kişiler yada seri açısından gram önemli değil özetle.
Satışları Crocodile arttırıyorsa sadece onu çizsinler o zaman. Yav bu kadar alakasız yorum mu olur? Çok satsın diye ne ya? :S

Valla ağır boşluyorsun kusura bakma. Bırak çakıyla Kara kılıçla Daz Bones'a tek atamıyor adam tamamen. Kalıp devam ediyor adam, savaş sonu da çekip gidiyor.
Bunlar ağır bahaneler fanların, yok okuyucuya göstermedi, yok fazla satsın vb.
Bunlar bir tek Crocodile'a gelince mi oluyor? Ne mübarek bereketli bir adam bu Crocodile. :S

Yahu Jinbe konusunda bile kıvırmasyona geçmeyin. GL NW arası ile alakası yok durumun ilk önce bubu anlayın. Mangada bu fark net olarak gösterilmiş. Moria dediğin adam geçmite Kaido ile kapışmış, adamlarını kaybetmiş travma yaşamış. Eski haline bak, şimdiki haline göre zayıf daha fit, kendinde. Fakat adamlarını kaybedince dünyayı salmış. Luffy'nin olduğu T.B arc'a bak. Adam sadece yiyip, içip, uyuyor. 3-5 gün uykudan uyanmayan biri olarak görünüyor. Luffy geliyor yanında yatıyor, gölgesiyle falan dövüştürüyor Luffy'i...

Yani adam kendini salıyor eski gücünde kalmıyor. Bu noktada da zayıflamış, eski halinden eser olmayan Moria Jinbe karşısında o duruma düşüyor. Öyle ki savaş sonu Dof da 4-5 Pacifista ile gelip ''Zayıflamışsın, Moria'' gibisinden konuşuyor. Yani bana bunları derin derin anlattırmayın...

Yani hikaye anlatmaya gerek yok sizin gibi tırnağı, rüzgarı vb. diye. Ortada olan şeyleri konuşalım hayal gücümüzde ki durumları değil.

Yani burada amacın Mihawk'ı zayıf göstermekmi yoksa Corocodile'ı güçlü göstermek mi?

Bunu bi anlasam, daha net şeyler söyleyecem sana ama anlayamadım gitti bu olayı, yani Coroco'da imparator kulvarında bir adammı demek istiyorsun.
Arada dediğiniz gibi güç farkı olması imkansız diyorum. Fakat cidden farklı düşünüyoruz, biraz şöyle düşünün.

Şimdi Moria gördük, Crocodile gördük, Dof, Mihawk vb. hepsini gördük MF de. Birbirleriyle ya da başka karakterlerle hikayelerini, karşılaşmalarını gördük.
Bugün NW'ye gelinsin. Moria ve Jinbe tekrar karşılaşsın benzer durum olur ya da yakın olur eski olaylara benzer. Mihawk ve Crocodile karşılaşsın benzer bir durum olur. Şimdi diyeceksin ki nasıl olur? Mangaka'nın gözünde karakterler arası bir denge, tutum var. Bazı karakterlerin değeri var, seviyeleriyle istediği gibi oynar. Hele ki geçmişte WB'ye gitmiş, onun zirve haline yenilmiş. ''psikolojik olarak yaralı'' denilen Crocodile gibi bir karakterin seviyesiyle istediği gibi oynar. MF de yaptı zaten bunu...

Okuyucu bunu anlamak istemiyor, Mihawk istese tek atar. Yahu atabilse zaten atardı zemin vardı neden atamadı? Mangaka bu adamları belli noktalarda belli dengelerde tasarlamış, zayıf olanların ayağını anında kaydırmış. Örnek: Moria. Hikayesi de belli görene zaten yazdım yukarıda ki yorumlarda. Crocodile böyle tasarlansa bu seviyelerde olsa zaten Mangaka MF de ayağını kaydırırdı belli karakterlere karşı. Moria da yenildi Luffy'e peki neden geldi MF de tekrar o duruma düştü?

Moria denilen adam Luffy G2,G3 ve gölgeler ile yendiği bir karakter. Fakat MF'ye geldiğinde Jinbe'nin adama yaptığı ortada, ek olarak Crocodile'a ortaklık teklif eden Dof Moria'ya zayıfsın diyor. Aynı Dof'un ortaklık teklifini Crocodile ''Kendini benimle bir tutma'' deyip reddediyor. Sonra Crocodile idam platformuna gelip Sengoku'ya öyle sözler söyleyince tekrar gelip ''Benim teklifimi reddedip WB ile mi ortak oluyorsun? Kıskandım'' diyen biri. Bugün gelinen noktada ''Zayıf'' denilen Moria Karasakal'ın adasını basıyor, limanı yok ediyor. Kaşısına Shilev ve Devon geliyor. Gerisini siz değerlendirin...

Arada dediğiniz gibi güç farkı olması imkansız diyorum. Fakat cidden farklı düşünüyoruz, biraz şöyle düşünün.

Şimdi Moria gördük, Crocodile gördük, Dof, Mihawk vb. hepsini gördük MF de. Birbirleriyle ya da başka karakterlerle hikayelerini, karşılaşmalarını gördük.
Bugün NW'ye gelinsin. Moria ve Jinbe tekrar karşılaşsın benzer durum olur ya da yakın olur eski olaylara benzer. Mihawk ve Crocodile karşılaşsın benzer bir durum olur. Şimdi diyeceksin ki nasıl olur? Mangaka'nın gözünde karakterler arası bir denge, tutum var. Bazı karakterlerin değeri var, seviyeleriyle istediği gibi oynar. Hele ki geçmişte WB'ye gitmiş, onun zirve haline yenilmiş. ''psikolojik olarak yaralı'' denilen Crocodile gibi bir karakterin seviyesiyle istediği gibi oynar. MF de yaptı zaten bunu...

Okuyucu bunu anlamak istemiyor, Mihawk istese tek atar. Yahu atabilse zaten atardı zemin vardı neden atamadı? Mangaka bu adamları belli noktalarda belli dengelerde tasarlamış, zayıf olanların ayağını anında kaydırmış. Örnek: Moria. Hikayesi de belli görene zaten yazdım yukarıda ki yorumlarda. Crocodile böyle tasarlansa bu seviyelerde olsa zaten Mangaka MF de ayağını kaydırırdı belli karakterlere karşı. Moria da yenildi Luffy'e peki neden geldi MF de tekrar o duruma düştü?

Moria denilen adam Luffy G2,G3 ve gölgeler ile yendiği bir karakter. Fakat MF'ye geldiğinde Jinbe'nin adama yaptığı ortada, ek olarak Crocodile'a ortaklık teklif eden Dof Moria'ya zayıfsın diyor. Aynı Dof'un ortaklık teklifini Crocodile ''Kendini benimle bir tutma'' deyip reddediyor. Sonra Crocodile idam platformuna gelip Sengoku'ya öyle sözler söyleyince tekrar gelip ''Benim teklifimi reddedip WB ile mi ortak oluyorsun? Kıskandım'' diyen biri. Bugün gelinen noktada ''Zayıf'' denilen Moria Karasakal'ın adasını basıyor, limanı yok ediyor. Kaşısına Shilev ve Devon geliyor. Gerisini siz değerlendirin...
Moria ve Croco, geçmişte bu günün imparatorlarına karşı verdiği savaşta kaybetmiş iki karakterken Mihawk, kaybetmemiş ya da galip gelmiş bir karakter, aralarındaki en büyük fark bu.

Moria ve Croco, geçmişte bu günün imparatorlarına karşı verdiği savaşta kaybetmiş iki karakterken Mihawk, kaybetmemiş ya da galip gelmiş bir karakter, aralarındaki en büyük fark bu.
Moria'yı geçtim, Crocodile imparatora değil çağın zirvesine kaybetmiş karakter bunu atlamayalım. Mihawk ise gençlik hallerinde çaylak denilebilecek Shanks ile düello etmiş biri ve kazanamamış, düellolar sonuçsuz kalmış. Yani arada ki diğer fark da bu...

Bak arada şöyle bir fark var görmek istersen ben yazayım gerisi sana kalmış...

Mihawk orada Luffy peşinde gidiyor net. Bunun öncesinde Okamalar geliyor kesiyor, Daz geliyor slashı engelliyor ve özellikle ''Şefin emri, şuan düşmanımız denizciler'' diyor. Bu sıra Mihawk gelip ''Daz Bones'dı değil mi?'' deyip kesiyor. Devam etmeye kalkıyor Croc gelip kanca ile bloklayıp net olarak engel oluyor. Bak bu noktaya kadar eğer bu adam Daz Bones gelince dursa derim ki ''Eyv. alakasız biri engel olunca durdu'' fakat hiç bir şekilde öyle bir şey söz konusu değil. Adam her halükarda her noktada devam ediyorken Crocodile durdurunca tamamen vazgeçiyor. Siz diyorsunuz ki ''tek atardı'' cidden böyle bir düşünce aşırı saçma bunu kabul edin. Daz Bones'a bile tek atıp aradan çıkarmaya çalışıyor o bile yerde olmasına rağmen bilinci kendinde kalkıp devam ediyor sonra. Emin ol orada böyle bir şey yapabilse yapardı. Şimdi başka türlü eğip bükme de şu ''MF de Crocodile geçmişte yenilmişti iade-i itibar yapıldı'' ne alaka? Geçmişte yenilen her karakter bu karakterleri mi durduruyor?

Moria o zaman neden şu hale düşüyor?
Bu adam yenilmedi mi Luffy'e? Shichibukai değil mi? Yani mangaka fark koyduğu yerlerde koyması gereken yerlerde farkı koyuyor ilk önce bunu anlamak lazım.
Bu adam hakkında Sengoku WB'ye olan kini sebebiyle beklenti içine giriyor. Moria'ya zayıfsın diyen Dof geliyor ortaklık teklif ediyor, Crocodile ''Kendini benimle bir tutma'' deyip reddediyor. Herkes adam kendini yüksek görüyor herkesten diye yorumlarda. Yahu bu adam herkesten kendini yüksek görüyor da neden Dof kendini adam ile bir tutup ortaklık teklif etmeye çalışıyor hem de 2 defa geliyor alakasız yerlerden. Mihawk tek atar diyorsunuz o kadar kılıç sallayan, milleti kesen Mihawk neden Crocodile'a gelince duruyor. Eğer dediğiniz kadar fark varsa bak yukarıda Jinbe-Moria örneği ortada, görseydik böyle bir şey diyorum bende.

Sen güç dengesini tartışıyorsun. Luffy'nin olayı ile bu 1v1 olaylarını karıştırma. Luffy'i bir tekmede pert ettiler, 2 ışın ile içinden geçtiler Ivankov vb. hormon basıp durdu da yaptı bunları. Bunu yaparken aldığı yardımlar, Garp'ın vurmaması, MR3^ün kelepçe olayları gibi kaç tane ek olay gördük. Sen şimdi bu iki olayı aynı tutuyorsan bir şey tartışmak baştan mantıksız zaten.

Kimseyi rezil etmedi demişsin Moria örneği ortada, hem de 2 defa rezil etti bir karakteri. Başka eleştirilecek konular da var ama işte boşver...

Bak ''Mihawk'ın orada tekrar seriye dönmesi gereken Croc'u yenmesi mantıklı mı?'' diye sormuşsun. Neden değil? Seviye farkı varsa yenmese bile farkı gösterebilir. Size göre tek atacak seviyede Mangaka neden göstermiyor? Neyi saklıyor? Yani burada tutarsızlığınızı kabul etmeniz lazım. Bugün Moria denilen karakter Jinbe karşısında o duruma düşüyor, fakat 2 yıl sonrası Karasakal adasını basıyor limanı yok ediyor onu durdurmaya Shilev ve Devon geliyor. Sen bana ''senin attığın salt manga tutarsızlığını gösteriyorum'' diyorsun ama kendi tutarsızlıklarını görmüyorsun...
Senin anlamak istemediğin olay şu. Orada Croco Akainu'ya bulaştı, Ace'in idamını durdurdu. Senin elemanı tuzla buz edebilecek isimler vardı hemen yakınlarında. Croco'nun oradan sağ çıkmasının tek sebebi Oda'nın bunu istemesi. Hala Daz Bones örneği veriyorsun. Daz Bonez önemli bir karakter değil. Croco önemli ama, hapishaneden çıkardı ve NW'ye gönderdi Oda. Anlatabiliyor muyum? Sırf bu yüzden doğru noktada savaşa yaptığı müdahalelere rağmen oradan sağ çıktı.

Ben önemli karakterler diyorum. Moria'yı bu grupta neden görüyorsun? En son Absalom için Teach'e yem olan bir çöp. Öyle de kalacak. Keza Teach'in adasını basmış olması seri için önemli bir karakter olduğunu göstermez. Ne yaptı ki? Absalom için geldi oraya, öldüğünü öğrendi ve kesildi. Ölmüş olması muhtemel.

Croco ise belki peşinde olduğu antik silah konusunda önemli bir rol oynayacak. Oda'nın bir amaç uğruna seriye kattığı kesin.
Croco'nun önemi Luffy'ye yenilmiş olması ve Shichi olmasından gelmiyor ki, sen bana Moria da Luffy'ye yenildi ve Shichi diyorsun...

Niye Luffy'nin olaylarını karıştırmıyorum yahu. Aynı arc içinde Oda istediği karakteri ön plana çıkardı, mantıken imkansız denebilecek senaryolardan sağ çıkarmadı mı? Yani bu arc büyük ölçüde Oda için olması gerekenlerin mantıksız da olsa gerçekleştiği bir arc. Diğer arclar için de geçerli olabilir bir yere kadar, ancak MF'de bu başka bir boyuttaydı.
İki olayı aynı tutmak değil mesele, MF arcında işlenen olayların aslında arcın temel amacına hizmet eden piyonlar olduğunu göstermek. Croco'ya kimse bulaşmadı, sadece Jozu geldi vurdu o kadar. Yani ben önce bunu sorgularım. Bu nasıl bir arc ki, denizcilerin zirve güçleri Croco'yu bir böcek gibi ezmiyor. Neden ezmiyorlar acaba?
MF'den sağ kurtulması gerekenler, saçma da olsa sağ kurtuldu. Ace'in mesela, ölmesi lazımdı. Onun da kılıfı bulundu.
Bu arc Dof'un, Mihawk'ın, Marco'nun seviyesini ölçtüğün bir arc değildi. Arcın amacı bu değildi çünkü.

Ben sana başka deliller de bulurum Mihawk'ın gücü hakkında.
1033'te Meito'ların zayıflar tarafından kullanılamayacağını öğrendik. En iyi 12'lik bir kılıcı Mihawk nasıl kullanabiliyor öyleyse? Diyebilirsin ki, 12'lik kılıcı kullanmak için gereken minimum güç seviyesini bilmiyoruz. Ancak Oda'nın en üst seviyedeki kılıçları layık gördüğü diğer isimler ortada. Bu bize ipucu oluyor. Üstelik, kılıç da kararmış. Yani, kendi karartmamıştır diyorsan hikaye anlatımından hiç bir şey anlamadığın sonucunu çıkarıp, daha da cevap yazmayacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık