Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Görünmez zırh hakisi efekti her zaman çizilmiyor. Cracker'ın busoshoku haki saldırıları örneğin Luffy tarafından çok güçlü diye anlatıldı ama adamın Gear 4 Luffy ile savaştığı zaman dahil saldırılarının çoğu yine efektsiz, nadir olarak vurma anında siyah efekt çiziliyor o kadar. Yonkou kumandanı ve üstü seviyesi ya da Koramiral ve üstü seviyesi adamların saldırılarına haki efekti çizilmesi zorunluluğu göremiyorum ben. Saldırıları her türlü hakili...
Bu arada Luffy bloklayamadı zaten.
Bloklarken kalkanın önü siyah (alt sol kare):
Hemen sonraki sayfada vuran kılıçlar siyah:

bir sonraki sayfadaki saldırısında da kılıç siyah:

Siyahlık görmediğimiz sadece tek sahne var. Orda da “hard biscuit” diye isimle bloklamış ve luffy armamentini övmüş yani armament yine net:
Bunda da zaten bloklayan yer mor. Sadece öncekiler gibi siyah değil ve “hard biscuit” özelliği de bu muhtemelen.

Gerçek cracker vururken kılıç siyah:

Yani “nadiren efekt var” demişsin ama hepsinde var. Sadece “honey pretzel” isimli saplama saldırısında kullanmıyor:
Aramayacağım ama tankmana da bunu attı ve siyahlık kullanmadı. Diğer her sahnede var.
_______

İlla siyahlaştırma şart değil tabi. Ama en azından küçük yıldırım oluyor çarpışma anında. Bi şekilde belli ediliyor.

Siyahlaştırma armamentin ileri halidir. İyice doldurup sertleştirince oluyor. Luffy’nin hakili gear 2 saldırıları ile hawk saldırıları arasındaki fark da o. Bazen siyahlaştırma olmaması normaldir çünkü farklı bi haki zaten o.

Bm kullanmış mıdır kullanmamış mıdır onu uzatmak istemiyorum. Sadece lafı “canı isterse efekt çizmez” e getirdiğin için yazdım. Arada bi efekt var dediğin dövüş efekt dolu.

Seninki lafta kalıyor ben en azından 3. bir görüş koyuyorum ortaya sen onu bile yapmıyorsun. Alnının çatına yediğiyle , kendini korurkenki yediğin darbeleri eşit sayamazsın. Yakınında boksör bir arkadaşınla dene bakalım eşitmi, yoksa darbenin en az 4/1 i absorbe ediyormusun?
Lafta mı kalıyor.Sana sayısından bahsediyorum illa örnekle mi göstermek gerekiyor.Ona da kulp bulursun gerçi sen :D Kendini koruduğu darbeler adamdan kan alıyor,ağzını gözünü patlatıyor,sırtında iz bırakıyor,fizana uçuruyor ama sayamazsın değil mi :oleyo2:Kendin deneyebilirsin önerini de.Eldivenler olmadan tabii nasıl bir şeymiş haberin olabilir o zaman.

Katakuri, Black Mamba'dan kaçarken Luffy yanlışlıkla topuğuna çarpıyor, oldu olacak onuda hasardan sayalım.
Animeden bahsediyorsun sanırım mangada öyle bir şey yok.Anime de fillerdır zaten.Manga ciddiye alınır.

Ortaya koymama sebebim koyamacağımdan değildi,sırf bunun hakkında mayıs ayında bile wgde yazmışlığım var.Al ne kadar yanlış olduğunun farkına var.Sırf net darbe olarak bile 10 dan fazla darbe yemiş adam.6 falan diyorsun sen ise.Adamın base Luffy'den yediği darbe sayısı 2,kendine sapladığı da Mogura var.15 tane g4ten darbe yemiş adam.Kıyasladığın Dof'un g4ten aldığı darbe sayısı ise sadece 6.

Miyata, ben bu mangayı 8 senedir okuyorum ve tabiki de mangayı ciddiye alarak konuşuyorum. Attığım sahne animede gayet güzel gösterilmiş o sebeple sorun görmediğim için attım. Boksör arkadaşınla dene dememde senin iyiliği düşünmemden. O canını yakmayacak seviyeyi bilir. Benimle denesen ben çok ayarsızım aynı güçte vuramam. (kıyamam birde) ? Her neyse.

Attığın sahnelerin tamamını biliyorum, defalarca okuduğum izlediğim dövüş bu. Olabilir rakamlarda 1-2 kayma yapmış olabilirim sıkıntı yok.

2,4,8,9,13,14,15,16,17 (toplamda 9) Bu bölümlerde Katakuri hep gardını almış bir şekilde kendini savunuyor.Darbenin şiddeyiyle 300 metre uçuyor hepsinde de bir oranda hasar alıyor, buraya kadar sorun yok.

Bu yumrukların çarpışmasında bu bu denli ciddi bir güç farkı olmasaydı, bende Katakuri'nin savunduğu kısımları hasar aldı sayardım. Sonuçta bu silahlanma hakisi saldırıda nasıl bu kadar ciddi bir fark koyuyorsa ortaya, savunmada da aynı düzeyde aldığı hasarı azaltıyor. ( sadece 2. görselde kan kusuyor Katakuri ).

Yukardaki görsel, bu konunun esas çıkış noktası olan ''Katakuri'nin dayanıklılığı ne boyutta ?'' tarafında da beni destekliyor. Katakuri 10 vuruyorsa Luffy 7 vuruyor (Yine sallıyorum rakamları,anlarsın beni umarım) Yani bir bakıma Luffy 35 x10 , Katakuri 10x7 hasar alıyor

Bizim mevzuya dönersek bir kaç defa okuduğum Kata vs Luffy'de, harbiden Luffy 9-10 tane sağlam geçirmiş.Neden daha az olarak hatırladım bilmiyorum belkide üzerinden seneler geçince evrime uğramış kafamda kendi kendine.Ama kesinlikle 15-16 tane değil :D

Bir şeylere kulp bulmaya çalıştığım falan yok yani. Konunun buralara kadar gelmesinin tek sebebi, benim aynı yukarda ki gibi bir örnek vermem oldu. Luffy 7 değil belkide 8 vuruyordur.Bunun matematiği nasıl yapılabilir ki ? Ben yapamam, istersen sen dene.

Senin beğenmediğin redditteki eleman nokta atışı yapmış bu arada. ?Ama yinede harcadığın bu emeği takdir ediyorum. Bu kadar ciddiye alacağını tahmin etmedim, yanılttın beni bu konuda?

Lafta mı kalıyor.Sana sayısından bahsediyorum illa örnekle mi göstermek gerekiyor.Ona da kulp bulursun gerçi sen :D Kendini koruduğu darbeler adamdan kan alıyor,ağzını gözünü patlatıyor,sırtında iz bırakıyor,fizana uçuruyor ama sayamazsın değil mi :oleyo2:Kendin deneyebilirsin önerini de.Eldivenler olmadan tabii nasıl bir şeymiş haberin olabilir o zaman.

Animeden bahsediyorsun sanırım mangada öyle bir şey yok.Anime de fillerdır zaten.Manga ciddiye alınır.

Ortaya koymama sebebim koyamacağımdan değildi,sırf bunun hakkında mayıs ayında bile wgde yazmışlığım var.Al ne kadar yanlış olduğunun farkına var.Sırf net darbe olarak bile 10 dan fazla darbe yemiş adam.6 falan diyorsun sen ise.Adamın base Luffy'den yediği darbe sayısı 2,kendine sapladığı da Mogura var.15 tane g4ten darbe yemiş adam.Kıyasladığın Dof'un g4ten aldığı darbe sayısı ise sadece 6.

Sana cevaplar hazırladım düzenleyemiyorum yorumu Yukarı bakarsan bir zahmet orada. ?

İki yıl boyunca babundan başka birşey görmemiş Zoro'yu, Kaido'ya çizik attı diye yk1 yapan bu kafanın içinde kalmış bir de burada dert yanmış, ulan Dns ne adamsın:d

İki yıl boyunca babundan başka birşey görmemiş Zoro'yu, Kaido'ya çizik attı diye yk1 yapan bu kafanın içinde kalmış bir de burada dert yanmış, ulan Dns ne adamsın:d
Şimdi "kafanın içinde kalmış" muhabbetlerine gireceksek senin içinde kaldığın kafaya da girelim. Neyse bunlar hoş şeyler değil boşver. Ben seni 5-10 bölüm sonra rahatsız ederim kardeşim. O zaman Zoro'nun Yk3'e yakın güçte olup olmadığını tartışırız. Kendine iyi bak sağlıcakla kal.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık