Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Gelecek Hakkında Tavsiyeler

Bu durum türkiye için mi geçerli yoksa dünya geneli mi? İngilizcem c1. Serisinden üniversite okumaya başlayayım durum buysa.
Şöyle benim senior bir arkadaşım 5 ay iş aradı, sen ne kadar ararsın kendin düşün ki adamın doktorası falan var :) Ama biraz da şansa bağlı bir şey. Hemen işte bulabilirsin ama asgariye çalışırsın.

Şöyle benim senior bir arkadaşım 5 ay iş aradı, sen ne kadar ararsın kendin düşün ki adamın doktorası falan var :) Ama biraz da şansa bağlı bir şey. Hemen işte bulabilirsin ama asgariye çalışırsın.
Ya en azından bi 3 yıl falan tecrübe edinmeden yüksek bir maaş beklentim yok zaten. Yine de doktorası olan adamın iş bulamamış olması gözümü korkutmadı değil. Ben yine işimi kolaylaştıracağı için bir üniversiteye ucundan başlayayım. Tekrardan tavsiyelerin için teşekkürler abi. <3

Yönetici ama o yazılımcı değil. Bildiğin 2-3 büyük oteli düşün onlardan biri işte çok derine gitmeye gerek yok. Ortalama 5 yıldızlı otellerde 50-60k alıyor yöneticiler. Önceden piyasaya göre çok iyi kazanıyorlarmış ama pandemiden sonra bayağı bir düşmüş onların ücretleri de. Öyle demişti bir tane yönetici.
evet son yıllarda çok düştü sektörde. ben otelde yönetici falan değilim ama hem tip olarak hem maaşlar olarak artık çok bi espirisi kalmadı otelde çalınmanın. bazen de yeni mezun mimar mühendis maaşları duyuyorum insanlar oda temizleyerek o maaşı geçiyorlar. yine de her şeyde olduğu gibi göreceli. eskiye göre daha az kazanıyoruz dediğin gibi.

servis charge kültürünün biraz daha yayılması sektöre kan getirecektir. bir de 500 tl lik banknotlar çıksın artık :D

dünya sürekli değişiyor. 18 yaşında şansa bala doğru bölümü okumuş olmamız biraz düşük bi ihtimal gibi geliyor. hem kendimiz için doğru karar vermiş olmayabiliriz hemde çevresel faktörler. inşaat mühemdisliği eskiden nasıldı şimdi nasıl mesela ya da öğretmenlik falan vs. vs.

bence bu hayatta başarılı olmak için öğrenme makinesi olmak gerekiyor. ve bunun için 18 yaşında doğru bir tercih yapmanıza gerek yok. benim kuzenim ingilizce tercümanlık okudu. okudu dediğim okulu 7-8 senede falan vermiştir.

gitti thy de host oldu iyi kazanıyordu oradan kendini bilerek attırdı . gitti yurtdışında pilotluk okulu okudu. bu bana göre değilmiş dedi. dövüş sanatlarına yöneldi orada hoca oldu . ondan sonra mezun olup tercümanlık işi yapmaya başladı ve tercümanlık işini kendisinin bile yapmadığını söyledi. yurtdışındaki oyun şirketlerinden iş alıp burada başka insanlara yaptırıyormuş falan. sonra bunu da bıraktı. günlük trader oldu. amerikan borsalarında işlem yapıp döviz kazanıyor. ve bunu yapmaktan çok keyif alıyor. para için yapmıyor . alım ve satımları insan psikolojisinin hareketleri olarak görüp bunları yorumlamanın keyifli olduğundan bahsediyor. belki yaptığı farklı şeylerde vardır bilmediğim ama hayatta böyle olan insanların kazandığını düşünüyorum.

evet son yıllarda çok düştü sektörde. ben otelde yönetici falan değilim ama hem tip olarak hem maaşlar olarak artık çok bi espirisi kalmadı otelde çalınmanın. bazen de yeni mezun mimar mühendis maaşları duyuyorum insanlar oda temizleyerek o maaşı geçiyorlar. yine de her şeyde olduğu gibi göreceli. eskiye göre daha az kazanıyoruz dediğin gibi.

servis charge kültürünün biraz daha yayılması sektöre kan getirecektir. bir de 500 tl lik banknotlar çıksın artık :D
Konu döndü yine bize geldi. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık