Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Enma vs Gen Uyanışı

Hangi Power-Up Daha Sağlam?

• Kullanılan toplam oy
    73
Merhaba arkadaşlar. Konudan anlaşılacağı gibi sizce hangi güç artışı daha iyi?

Enma Oden'in Kaido'ya hasar verebilen kılıcı. Gen uyanışı ise kişiye dayanıklılık, iyileşme vb. şeyler sağlıyor.

Enma

Gen Uyanışı

Enma en iyi 21lik bir kılıç. Verdiği kılıçta en iyi 21lik yani inanılmaz bir power up almıyor. Hatta zamanla hakisi ile onu karartıp kılıcın etkisi hakisinin gerisinde kalacak. Sanji ise tamamiyle 4 iken 10 oluyor. Babam sağolsun.

Enma sayesinde tüm gücünü tek bir saldırıya yükleyebiliyorsun. Saldırı gücü anlamında inanılmaz p.up.
Gen uyanışı ise şimdilik üstün savunma sağlıyor gibi ama ben sadece bununla kalacağını düşünmüyorum. O yüzden gen uyanışı diyorum.

Enma’nın karşılığı suittir bence. Zoro gen uyanışı yerine başka bi güçlenme daha alır kılıç karartma gibi.

Gen uyanışıyla karşılaştırırsam ikisi çok farklı olduğundan karşılaştırmak zor. Ben hakimi bi anda harcatan yüksek riskli bişey yerine suit veya gen uyanışı gibi kalıcı, tüm dövüş boyunca beni daha güçlü yapacak bişeyi tercih ederim.

Zoro tek alanda (hasar) çok üste çıktı. Onun da sınırı var hakisi çok gidiyor. Sanji ise hemen hemen her şeyini iyi seviyede arttırdı. Genel olarak her şeyi daha üst bi seviyeye çıktı.

One piece’teki düz çarpışmaya dayalı dövüş mantığında Zoro’nun enmayla yaptığı şey çok değerli. O bence daha iyi bu yüzden. Ama sanjinin güçlenmesi benim daha çok hoşuma gitti.

Enma'nın sağladı tek şey saldırı gücü o da zoro'nun hakisıne bakıyor yani yine olay zoro da.
Sanji sadece gen uyanışı değil üzerine suiti var bunun enma ile kıyaslanamaz bile.

Red suit+gen>lastik meyvesi>>enma

Suit olayına karşı verilen bir güçlendirme Enma bence. Daha almadı Zoro gen uyanışına karşı bir güçlendirme tahmini. Ama 2,3 bölüm sonra alır gibi.

Bu ikisi arasından ise gen uyanışı daha iyi gibi duruyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık