Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Enen no Shobotai

Konu:
Tokyo'da güneş çağının 198'nci yılında özel itfaiye ekipleri insanların kendiliğinden yanarak Infernolara dönüştüğü "Infernal” olarak adlandırılan durumla savaşmaktadır. Infernal ilk nesillerde sıradan yanma vakalarıyken ilerleyen nesiller insan formunu korurken alevleri kontrol edebilmeye başlamıştır. Ayağını istediği gibi ateşleyebilen Şeytan'ın Ayak İzi lakaplı Shinra Kusakabe karşılaştığı tüm Infernal olaylarını söndürmeye çalışmaktadır ve bu uğraşı sırasında diğer alev yönetenlerin oluşturduğu Özel İtfaiye Şirketi 8'e katılır. Infernal yaratan bir grubun ortaya çıkmasıyla, Shira 12 yıl önce ailesinin ölümüne neden olan gizemli yangının üzerindeki sır perdesini aralamaya başlar.

Tür:
Aksiyon, Komedi, Dram, Ecchi, Gizem, Bilim-Kurgu, Shounen, Trajedi

Yazar:
Atsushi Ōkubo

Atsushi Ohkubo olarak da romantize edilen Atsushi Ubkubo, her ikisi de Anime'ye uyarlanmış olan
Manga serisi Soul Eater ve Fire Force'taki çalışmaları ile bilinen bir Japon Manga yazarı ve fantezi sanatçısıdır.
Okubo, Rando Ayamine yönetiminde GetBackers manga dizisinde asistan olarak çalıştı.

Yapımcı:
Mainichi Broadcasting System, Kodansha, bilibili, DMM pictures

Stüdyo:
David Production

Not:
Serinin birinci sezeonu 24 bölümde bitmiş ve ikinci sezonu hala devam etmektedir.
Mangası'da hala devam etmektedir ve 130. küsür bölümlerlere denk Anime ile. Ancak Türkçe çevirileri güncel olan bi çeviri bulamadım.

Kişisel Olarak; (Spoiler İçermezzz) Animesi'nin gizemli ve karanlık tarafları az olsa da, dövüş ve aksiyon doyurucu. Sürekli olarak bi sonraki bölüme düşünme ve izleme hissi oluşuyor, sürekli olarak gizemini koruyan şeyler gerçekten heyecan veriyo. Bence bi şans verilip izlenmeli, 2020 senesine göre tasarım ve stüdyo yeterince iyi aynı zamanda.

İlk sezonu izlemiştim. Beğendim de ama konusunu açmaya üşenmiştim. Bu kaçıncı üşendiğim seri oldu, bilmiyorum. Neyse, eline sağlık. Aksiyonlu, çerezlik bir seri.

Şuan ikinci sezonun güncelindeyim, bence devam etmelisin izlemeye.. baya iyi geldi son zamanlarda çıkan animelere göre :good:

Türkçe Manga olarak 99. bölüme kadar çevirmişler ve seriyi durdurmuşlar, mangasından devam etmek isteyenler ingilizce okumaları gerekir. İngilizcesi olmayanlar için şuan bi türkçe mangasını çeviren grup yok sanırım..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık