Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Sevdiğiniz Kötü

Asla karşılaşmak istemiyorum bununla dediğin kim ?

• Joker

Kullanılan: 35 48.6%
  • Twisty

Kullanılan: 1 1.4%
  • Chucky

Kullanılan: 5 6.9%
  • Pennywise

Kullanılan: 7 9.7%
  • Freddy

• Jigsaw

• Diğer

Kullanılan: 4 5.6%
  • Jason Voorhees

Kullanılan: 4 5.6%
  • Michael Myers

Kullanılan: 2 2.8%

• Kullanılan toplam oy
    72
Adamın attığı birkaç tirad iyiydi cidden. Sistemden çıkıp virüs haline gelmesi falan da hoştu ama beni etkileyemedi senin kadar. Sen nesini bu kadar sevdin peki bunu söylesen olma mı ?
Favorim değil, ama Morpheus ile konuşmaları, kahinin onun düşüncesinin ebedi olduğunu söylemesi 5 daha önce kurulmuş olan evrende var olup sabretmesi insanlara olan nefretini yatıştırması, nefretinin sebebini üstü kapalı olsa da anlatması, iç dünyasını bir yazılım olmasına rağmen kendisinin yaratması, neo'nun ona yaptığı saldırıyı bütün casuslara aktarılmasına rağmen aynı daha gelişmiş versiyonların açığı bulmamasına rağmen kendisinin bulması, dövüş sahneleri ve sayısızca örnek

Pinhead
Lord Voldemort
Agent Smith
Alex DeLarge
Jack Torrance
sauron/saruman
melkor
sweeney todd
Davy Jones
bunların olmadığı bir listeye oy vermem
Açıkçası saydığın isimlerinin çoğunun konuyla alakası yok. Korku filmlerinden alınma anketteki tüm isimler. Zaten konuyu açan kişi belirtmiş ucube tipler diye.

Pinhead uyuyor denilir bir o eklenebilir. Gerisi uymuyor.

Favorim değil, ama Morpheus ile konuşmaları, kahinin onun düşüncesinin ebedi olduğunu söylemesi 5 daha önce kurulmuş olan evrende var olup sabretmesi insanlara olan nefretini yatıştırması, nefretinin sebebini üstü kapalı olsa da anlatması, iç dünyasını bir yazılım olmasına rağmen kendisinin yaratması, neo'nun ona yaptığı saldırıyı bütün casuslara aktarılmasına rağmen aynı daha gelişmiş versiyonların açığı bulmamasına rağmen kendisinin bulması, dövüş sahneleri ve sayısızca örnek
tamam ikna oldum :D

Açıkçası saydığın isimlerinin çoğunun konuyla alakası yok. Korku filmlerinden alınma anketteki tüm isimler. Zaten konuyu açan kişi belirtmiş ucube tipler diye.

Pinhead uyuyor denilir bir o eklenebilir. Gerisi uymuyor.
filmlerin işleyiş tarzına göre değişen bir terim melkor'u j.f. korku şeklinde işleseydi (ki kitaplarında işledi) bu sıralamada yine yer bulurdu.
davy jones için korku filmi yapılması düşünülmüştü ama yönetmenin itirazları ve bütçe yokluğundan çekilmedi.
jack tarence jigsaw gibi bir insan hatta daha vahşi
sweeney tood müzikal bir filmde olmasına rağmen listedeki çoğu canavardan farkı yok (yamyamlık, seri katillik ve soğuk kanlılık)
voldemort için canavar değil demek ne kadar doğru olabilir üstelik çocuklar için yazılan bir kitapta.

Nesi saçma? Bir kere bir şeyi kötü ya da iyi yapan insanın bakış açısıdır? Doğada iyi yada kötü diye bir şey yoktur. Bir aslan bir ceylanı öldürüyor diye kötü ya da bir ceylan hiçbir canlıya zarar vermiyor diye iyi olmaz. Tüm tarih boyunca dünyayı mahveden tek bir varlık vardır o da insan, yok ettiğimiz canlı türü sayısını bilsen ağzın açık kalır. O yüzden çoğu filmde kötü karakterler insanlığı yok edip yeni bir nuhun gemisi ile yeni bir hayat başlatmak isterler? Film yapımcıları da bunu biliyor, böylelikle filmleri daha ilgi çekici yapıyorlar. İşte bu da kötü, sırf zevk için insan öldüren de kötü? Ama ben ilk kötülerden her zaman hoşlanmışımdır. Eğer tanrısal bir gücüm olsa ve tüm insanları acısız bir şekilde öldürebilseydim bir an bile düşünmeden bunu yapardım. Örneğin Thanos ele alalım, kötü karakter olarak geçiyor ama asıl amacı Dünya'yı kurtarmak, Dünya ölüyor diye insanığın yarısını bir anda acısız yok etti. Oradaki süper kahraman filmlerinde bir kaç insanın ya da insanları kurtarınca iyi oluyorlar ama Thanos dünyayı insandan kurtarınca kötü mü oluyor! İşte bunları görememek ve karşı çıkmamızın sebebi insanın bakış açısı, bencilliğinden ve egosundan kaynaklanandan başka birşey değildir.
Masum insanları kendi bencillikleri için kendi keyifleri için öldüren kötüleri tabi ki sevmiyorum. Thanos'a bu hakkı kim veriyor? Öldürdüğü kişileri masum ya da zalim demeden öldürmek en hafif tabirle soykırımdır. Süper kahramanların olayı kötülere karşı mücadele etmek ve kötüleri öldürmek ama Thanos'un olayı bütün evrende yaşayanların yarısını yok etmek. O zaman Abd'nin yaptığı bütün zalimliklere göz yumulsun. İçine sindirebilecek misin? Kötü, kötüdür ve hiçbir şekilde mazereti olamaz. Hele şurada paylaşılan Joker, Pennywish, Twisty, Chucky, Freddy vs vs vs bunların hiçbiri zalimliklere karşı mücadele eden kişiler değil hepside masumları katleden kişiler. Ayrıca Thanos burada Amerikan emperyalizmini temsil ediyor. Hollywood yoluyla sana kaynakların hızlıca tükendiğini ve dünya nüfusunu 500 milyonun altına çekmek için kamuoyu oluşturuyor. Adam gelicek bütün aileni katledecek buna gönlün razı olacak mı?
Kimse, kimsenin hayatına müdahale etme hakkına sahip değildir. Eğer dünya temizlenecekse bu Allah'ın müdahalesiyle olur.

Black Panter filmindeki kötü adam da (Ana karakterin amca oğlu), Thanos da, Kurtlar Vadisi Pala da çok kral karakterlerdi. Ama ben onlarla anketteki sorunun aksine oturup konuşmak, 2 duble devirmek isterdim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık