Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En İyi 11'iniz

Merhaba arkadaşlar hemen hemen hepimiz öğrencilik yıllarımızda dersten sıkıldığımız anlarda defterimizin arka sayfasını hayalimizdeki 11'lerle doldurmuşuzdur herhalde. Bu konuda da herhangi bir kısıtlama olmaksızın istediğiniz kategoriyi belirleyip 11'inizi sunacaksınız. Mesela güncel dünyanın en iyi 11'i , tarihin en iyi 11'i, süper ligde forma giymiş futbolcuların kariyerleri baz alınarak 11, süper ligde gösterdiği performansa göre 11, x takımın alt yapısından çıkan 11,Güney Amerika'nın tarihin en iyi 11'i veya en sevdiğiniz 11 şeklinde istediğiniz şekilde 11'leri sunabilirsiniz.
Ama bence yıldız isimleri doldurmaktan ziyade belli bir taktik etrafında oluşturursak daha iyi ve sağlıklı olur diye düşünüyorum. Mesela Maradona,Messi,Ronaldo, Zidane,Ronaldinho, CR7, Henry'i aynı anda 11'de olmasından ziyade Kante,Modric gibi kişileri eklemek daha doğru olur bence ama tabi

Dünyanın en iyi 11'i ;
Benzema
Mbappe Salah
De Bruyne Modric
KANTE
Robertson Ruben Dias Van Dijk Arnold
Neuer

Bu listeyi sezon başlamadan yapsaydım Modric yerine Kimmich, Benzema yerine Kane ve Lewa'yı koyardım ama ikisi de son zamanlarda aşırı formda.

Ben kendi çocukluğumda (ortaokul zamanlarım) her oyuncuya ayrı tarzda çizilmiş forma numarasıyla en iyi 11 çizmiştim benim için en iyi 11 o dönemler oydu tabiki bir arada en iyi oynayacak 11 falan değil bu.. sevdiğim oyunculardan daha fazla kişi yığabilmek için 3-4-3 düzenindeydi. Normalde dünya futbolunda pek verimli bir dizilim değil :)

Ön üçlü sağda messi solda Ronaldo, Santraforda da İbrahimoviç vardı.

Ortadaha Sağda Robben, Solda Ribery. Göbekte Modriç ve Iniesta vardı.

Üç stoperde de Ramos, Pique'yi hatırlıyorum üç numara aklımda yok.

Kaleci de Neuer'di.

Ben kendi çocukluğumda (ortaokul zamanlarım) her oyuncuya ayrı tarzda çizilmiş forma numarasıyla en iyi 11 çizmiştim benim için en iyi 11 o dönemler oydu tabiki bir arada en iyi oynayacak 11 falan değil bu.. sevdiğim oyunculardan daha fazla kişi yığabilmek için 3-4-3 düzenindeydi. Normalde dünya futbolunda pek verimli bir dizilim değil :)

Ön üçlü sağda messi solda Ronaldo, Santraforda da İbrahimoviç vardı.

Ortadaha Sağda Robben, Solda Ribery. Göbekte Modriç ve Iniesta vardı.

Üç stoperde de Ramos, Pique'yi hatırlıyorum üç numara aklımda yok.

Kaleci de Neuer'di.
Modric-Iniesta dan biri yerine defansif bir orta saha lazım gibi.

Güncel en iyi 11 hmmm..

4-3-3 yapıştıralım.

Kalede bak çok sivrilen yok biraz zorlandım. Donnaruma daha eksikleri çok. Neuer diyeyim yine ben. Oblak da yazılabilir.

Stoperlere Van Dijk ve Dias'ı koyalım. Sağ bek Cancelo. Bu kişisel bir tercih Arnold çok iyi bir bek ama ben bütün olarak Cancelo'yu çok daha beğeniyorum. Solda net Robertson.

Geldik ortasahaya De Bruyne'ü gözüm kapalı yazarım. Kante'yi de ekle defansif olarak. Verattiyi de eklersem sanki Kanteyle birbirlerinden rol çalarlar birebir aynı tip ortasaha değiller ama benzer işlevlerdeler. Kante kalsın yanına böyle heh tamam oldu diyecek biri aklıma gelmiyor birini mi unutuyorum Pogba bayadır yoklara oynuyor geç onu. Kimmich olsun.

Ön üçlüye geldik... Benzema, Mbappe ve elbette Mo Salah.

Bir araya çaplarsak.

1 Meuer
2 Cancelo
3 Dias
4 Van Dijk
5 Robertson
6 Kante
7 Mbappe
8 Kimmich
9 Benzema
10 De Bruyne
11 Salah

4-4-2

Casillas
Roberto Carlos - David Beckham - Thiery Henry - Pele
Zidane - Maradona - Ronaldinho - Messi
Şişman Ronaldo - Zayıf Ronaldo

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık