Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En iyi 10E Seviye Kurallı

En iyi 10E Seviye Kurallıyı işaretleyin...

• Kullanılan toplam oy
    61
Konunun tekrar görünür olmasında fayda var...

Androssi/Varagarv
Reflejo/Baam(thornlu)
Anak/Ran
Beta/Baam(thorn olmadan)
Koon(+Kutsal Beyaz Ayna)
Laure/Chang
Rak/Hatsu
Cassano/Ran(hapsız)/Horyang/Novick
Yeon/Verdi
Quetra/Hwa Ryun/Prens/Akraptor
Wangnan

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Şimdi uzun uzadıya kim neden bu sırada yazmaya geldi...

---

Androssi-Varagarv kıyası ile başlayalım...

Varagarv maddoglardan biri. Diğer Maddog Elliot 35.katta Varagarv'ın oldukça güçlü olduğuna vurgu yapmıştı onunla bir geçmişi olduğunu ve Baam'ın gücünü görünce neden seni yenemediğini şimdi anladım demişti.
Buradan aşağı yukarı Varagarv ile Elliot'un denk olduğunu çıkarabiliriz.
Ama Varagarv'ın bir artısı daha var o da Kanlı Matara itemini kazanması. Bu itemle muhtemelen Elliot'u güç olarak geçti.
http://www.webtoontr.com/_/tower-of-god/229

Androssi'ye bakalım.
Androssi'nin serinin başından beri güçlü bir karakter olduğunu biliyoruz. Ama Varagarv ile kıyası biraz tamine dayanacak.
Bir kere dövüşüyorlar. Varagarv'ın yeteneği kendi yeteneği kurtlarıyla saldırıyor bu kurtlar görünürde olabiliyor yada kontraatak şeklinde biri Varagar'a saldırınca karşılık veriyor.
Androssi saldırdığında kıyafeti biraz yırtılmıştı.
Varagarv Kanlı Matara itemiyle geçici süreliğine yenilmez oluyor yani saldırılar etkilemiyor. Bu yüzden Hatsu'nun da dediği gibi Androssi'nin karşılabileceği en kötü rakip.
Darbeyle yani yumrukla bu adamı yenmen zor eğer bir kılıç ustası olsa kolunu kesse iyileştirilemeyecek bir zarar verir ama Androssi bu tip dövüşen biri değil.
Ama yapabileceği birşey yapıyor o da Bong Bong'u kullanarak Varagarv'ı adanın tepesinden yere fırlatıyor ve Varagarv'ın ayak kemiklerini kırıyor. Yenmesini sağlamıyor ama Varagarv'a etki ettiğini söyleyebiliriz.
Dövüş uzarsa ne olur sorusu kesin değil bu birazda Varagarv'ın Kanlı Tamarasının süresine de bağlı.

Denk diye düşünüyorum ama Androssi'nin 39. katta Kaizer'i kuralları bilmeyerek yenildiğini düşünerek ve 39.kattaki Baam ile denk güçte dersek. Baam'ın diğer Maddog Elliot'u teklemesinden yola çıkarak Androssi'nin Varagarv'dan daha güçlü olduğunu ama Kanlı Tamara'dan dolayı zarar veremediğini söyleyebiliriz.
Tabi o zaman Androssi güçlenmiş olamaz mı diyeceksiniz. Açıkçası Baam bile o kadar hızlı gelişen bir karakter 35. kata geldiğinde birkaç aileden karma teknikler öğrenip onu kullanmak dışında başka birşey öğrenmemiş. Kendi gücünü ortaya çıkarınca 6 Baang'tan 8 Baang kontrol etmeye başlayınca Elliot'u tekledi.
Bu kadar hızlı bir gelişmeyi Androssi'den göreceğimizi sanmam keza Ran veya diğer karakterlerden de görmedik. Birtek Hatsu'da gördük onda da Prenses'e karşı yeni item almış bir de Laure'nin shinsoo desteği verme ihtimali var.

Yani bu ikili arasında illa bir güçlü belirle derseniz ben Androssi derim.
http://www.webtoontr.com/_/tower-of-god/183

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İlk önce Baam'ın seviyesini bağlayalım. Baam thorn kontrolden çıkıp inanılmaz şekilde güçlenmesine rağmen Maddog Elliot ile anca denk dövüşebildi.
Thorn'un kontrolden çıkmadan ki hali ki bunda da belli bir süreden fazla kullanamıyor Maddog seviyesindeki adamları yenmeye yetmez.

Reflejo nasıl yeniliyor...
http://www.webtoontr.com/_/tower-of-god/184

Koon saldırısını engelliyor,Rak mızrak atarak dengesini bozuyor ve Baam'da işini bitiriyor.
Eğer Koon ve Rak olmasa yenermiydi derseniz şüpheli yense bile o kadar kolay olmayacağı açık.
Bunlarda denk diye düşünüyorum ama Reflejo yabana atılacak bir karkater değil. Varagarv'ın item almış hali ile denk olduğunu düşünmüyorum Ama itemsiz haliyle veya Elliot ile denk dövüşebilecek bir karakter bana kalırsa.

Anak-Ran ikilisine bakalım.

Anak seri boyunca Androssi ile kıyaslanmış gibi gözüksede. İncelediğimizde 2.katta Anak ve Androssi'nin dövüşünde Androssi'nin Anak ile dalga geçercesine dövüştüğünü ve Yeşil Nisan olmadan onu yenmesinin mümkün olmadığını söylemişti.
Şu anda Zaten Anak Yeşil Nisan'a sahip değil. Yine SIU'nun yaptığı stat kartlarında Anak'ın Yeşil Nisan'a sahipkenki gücü 10E iken Androssi'nin 6E idi.(Tabi bu stat kartlar doğru değil değişiklikler oldu diye kaldırıldı ama fikir vermesi açısından...)

Yani Anak'ın Androssi'nin altında olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdi Anak ve Ran dövüşünü inceleyelim.
Anak ilk Ran ve Novack ile dövüşüyor. Novack' ı kolaylıkla alt ediyor bir tekmeye bakıyor işi diyebiliriz. Ran'da ise bu kadar kolay olmuyor. Ran hem Anak'ın fiziksel gücünün farkında birebir dövüşe girmek istemiyor hem teknik bazında Novack'tan daha iyi.
Ran direk etrafı bulutla kaplayıp vur-kaç taktiğini giriyor. Böylelikle Anak ile dövüşebiliyor ama eğer vur-kaç yapmayıp direk yüzyüze mücadeleye kalkışsa Novack'tan farklı olacağını sanmam.
http://www.webtoontr.com/_/tower-of-god/142

Diğer arena dövüşüne bakalım.
Ran burada geçen dövüşte kullanmadığı shinsso yutmayı kullanıyor ve 5 dakika inanılmaz şekilde güçleniyor.
Koon zaten güzel bir şekilde açıklamış Anak eğer dövüşmek yerine Ran'ın saldırılarından 5 dakika boyunca kaçsaydı Anak kazanırdı ama Anak dövüşmeyi seçti.
http://www.webtoontr.com/_/tower-of-god/155
http://www.webtoontr.com/_/tower-of-god/156

Normalde Anak yerine başka bir kurallı olsa misal Baam olsa Ran ile dövüşmekten ziyade 5 dakika kaçmayı tercih edebilir tabiki.
Yani burada Ran'ın seviyesini bir altada indirebilirsiniz ama ben Anak ile denk yapmayı tercih ettim.

Şimdi sıra Baam'ın Thorn olmadan önceki seviyesini belirlemede.

Bunun için Anak ile Baam'ı kıyaslayacağım. Anak hatırladığınız gibi Novick'i tek tekmeyle yenmişti.
Ama Baam'ın Novick ve Ran dövüşüne baktığımızda Novick tek darbeyle yenilmiyor hala dövüşe devam ediyor. Keza son anda bile dövüşmeye istekliler.
Aynı şekilde serinin başında Baam'ın Akraptor ve Horyang ile dövüşüne baktığımızda Baam'ın bu iki karakteri o kadar kolay yenemediğini görüyoruz keza Wangnan'ın poke topu saldırısında hasar bile alıyor.
Yani Anak'ın Novick'i tek tekmeyle yenmesi gibi bir durumu hiçbir zaman görmedik. Keza Novick dediğimiz En iyi E seviye 10 içinde gösterilen oldukça güçlü bir karakter.
Buradan Baam'ın Anak'ın altında olduğu kanısına varıyorum...

Beta ne kadar güçlü...
Açıkçası kesin birşey söylemek zor.
Ama Bata vs Baam dövüşüne bakınca aralarındaki farkın çok olduğunu sanmıyorum. Baam az da olsa Thorn'un gücünü kullanıyor biraz da Koon'dan yardı alıp yeniyor. İki karakterde 5 Baang kullanıyor.
Adil bir dövüşte iki karakter thornu işin içine katmazsak denk bir dövüş olur kanısındayım. Birazda tahmin tabiki.

Koon nerdeyse hiç dövüşünü görmediğimiz bir karakter. Üzerine gidebileceğimiz nokta Chang ile dövüşüp gözünü yaralaması. Buradan ondan daha güçlü olduğunu çıkarabiliriz hadi bir alavere yaptı desekte Kutsal Beyaz Ayna itemiyle Chang'dan üstündür diye düşünüyorum.

Laure ve Chang'ı neden denk yaptım açıkçası pek bir sebebi yok. Koon stat kartlarda Laure'nin önünde olduğu için ve hedefi daha büyük olduğundan Koon'un gerisine attım.
TAbi stat kartlarında Koon'un ileride olmasının bir sebebide zekası. Ama özellikle birebir dövüşte zeka faktörü o kadar da önemli olmaktan çıkıyor. O yüzden Koon'un eğer Kutsal Beyaz Ayna olmadan ki halini Laure ile denk görüyorum.
Koon en son çıkan bölümde deniz fenerinde yeni özellikler kazandırmış bu tip şeyler ile yavaş yavaş Laure'den farkını gösterecektir ama 30. kat için değerlendirdiğimizden bu önemsiz.

Chang bire bir dövüşte 5 Baang kullanmasına rağmen Baam'ı dövüşmeye davet etmişti. Aynı şekilde Anak ve Ran dövüşürken bunlar nasıl E seviye kurallı diyen birine senin gibi değil ama benim gibi kurallılar demişti.
Fakat öyle kendini herkesten üstün gören bir tip değil Varagarv'a karşı temkinlidi ve onunla dövüşme diye öğüt veriyordu.

Laure'nin 2.katta 3 baang'tan fazla baang kontrol ettiği söylendi. Muhtemelen 30. katta 5 baang kontrol ediyordur diye düşünüyorum.

Rak ve Hatsu'yu denk yapmamın başlıca sebebi tabiki stat kartları. İkisininde iyi itemleri yoktu ikiside o kadar zeki değil ve aynı güçteydiler.
Peki nasıl Hatsu ve Rak alt tarafa yazdığım Cassano'dan güçlü oluyor ?

Herkesin ilk aklana gelen Hatsu'nun Cassano'ya iki kere yenilişi. Ama bu dövüşte önceden de dendiği gibi keza Cassano'nun dediği gibi Cassano'ya karşı kılıç ustalarının dezavantajlı olması geliyor.
Keza Cassano dövüşünde de gördüğümüz gibi Hatsu teknik ve hız bakımında oldukça güçlüyken Cassano şeytanını çıkarınca kılıç kırılıyor.

Hatsu güçsüz bir karakter değil ilk önce bunu kavramalıyız. Bu adam serinin başlarında az da olsa Anak ile dövüştü.
Keza 39.katta Shilial Zahard ile dövüşebiliyor.

Şimdi diğer tarafa geçelim...
Cassano'ya veya Horyang'a baktığımızda Ran ve Novack ile dövüşüyorlar. Cassano biraz dövüştükten sonra Ran'ın saldırı ile duvarın içine giriyor ama yara almıyor muhtemel koluyla saldının etkisini azalttı.

Horyang ise daha iyi dövüşüyor diyebiliriz Novack'ı ciddi şekilde zorladığı gözülüyor. Tabi Cassano ve Horyang'ın en zorlandığı kısım vücudu güçlü olmadığından sürekli bu gücü kullanamamaları.

Novack'ın özellikle Horyang'a ile yan yana gösterilmesi sonucu denk karakter izlenim verdi bana.
Ran için bakarsak Cassano diğer şeytanı Horyang'tan almasına rağmen Koon'un düşüncesine göre Ran'ın hapsız hali ile denk veya biraz daha güçlü demişti.
Diğer şeytanı almasa durum Ran lehine denk veya biraz daha güçlü olurdu muhtemelen.

Ran ile Novack karşı karşıya gelirse Ran kazanır ama bu çok büyük bir farkla olmaz teknik fazlalığıyla olur tabiki shinsoo hapını katmıyorum. Ama Novak'ı bir alta itmek istemedim iyi böyle.

Devam edersek Novack'ın Anak karşısındaki durumuna ve Hatsu'nun Shilial Zahard karşısındaki durumuna bakınca Hatsu'nun Cassano,Horyang gibi karakterlerden total olarak üstün olduğu düşüncesindeyim.

Rak stat kartlarda Hatsu ile aynı olmasının yanında. Ran ile denk diyebileceğimiz hatta az da olsa güçlü diyebileceğimiz ki bu durumda Anak ile denk diyebiliriz Inıeta ile dövüşebilmiş ve ondan övgü alabilmiş biri. O yüzden hafife alınmaması gerek.

Keza hem Hatsu hem de Rak 30. kat bitmeden power up alıyorlar. Hatsu kılıcın yolunda bir aydınlanma yaşıyor,Rak ise yeni item kazanıyor.

Burada neden Rak-Hatsu-Ran-Cassano-Horyang-Novack hakkında bilgi verdim ve neden sıralamayı böyle yaptığımı olabildiğince açıkladım şimdi Yeon'a geçelim...

Yeon bildiğimiz gibi bütün gücüyle saldırırsa alevini seviyeciler bile zor durduruyor ama başlıca sıkıntısı isabet ve savunması yok.
Beta dövüşünde özellikle bu gözüktü hep Koon deniz feneriyle korundu. Belki Ran ile kıyaslamaya çalıştığımda Ran daha güçlü gözüküyor gözüme açıkçası.

Verdi ise Prens'i ve Miseng'i yenmiş oyuncağı yapmıştı. Prens dediğimiz kişi Koon'a göre Akraptar'a yakın güçte ama biraz daha güçlü.
Akraptor'un atölye savaşı puanlamasında Quetra'ya yakın puan verildiğini hatırlatmakta fayda var.(90-70)
O yüzden Yeon ile denk olmasında bir sakınca görmüyorum.

En alt tabaka....
Quetra puanlamada 90.000 puan alırken Akraptor 70.000 aldı. Hwa Ryun yine özellikle 2.katta akrobatik hareketler yapmıştı bir süre Androssi ile dövüştü Androssi'nin ayakkabısının toğuğu kırılınca üzerinden zıpladı geçti.
30.katta Vespa ile dövüştü Lessoo'da müdahale edilince yenilmişti.

Hatsu'nun ilerde silah alacağını zaten SİU söylemişti diye hatırlıyorum bu silahın seviyesi nedir açıklandı mı.? Hatsu'nun potansiyelini Arie Hon olarak görmek lazım en azından çünkü kuleye Zahard girdiğinde ekibi sağlamdı, Baam'ın ekibi de 2. bir zahard etkisi yaratması için evankhell katındaki arkadaşlarının hepsi sağlam power up alacaktır, kulenin tepesine çıktıklarında potansiyel aile liderleri olacaklardır..

Hatsu'nun ilerde silah alacağını zaten SİU söylemişti diye hatırlıyorum bu silahın seviyesi nedir açıklandı mı.? Hatsu'nun potansiyelini Arie Hon olarak görmek lazım en azından çünkü kuleye Zahard girdiğinde ekibi sağlamdı, Baam'ın ekibi de 2. bir zahard etkisi yaratması için evankhell katındaki arkadaşlarının hepsi sağlam power up alacaktır, kulenin tepesine çıktıklarında potansiyel aile liderleri olacaklardır..
Açıkçası ben ne Hatsu'da ne de Koon'da ilk 5 potansiyeli görmüyorum. Yani bir Ran veya Anak havası yok...
Ama mangaka geçen ki blog yazısında

Koon da yeni teknikler öğreniyor ve dövüş stili büyük bir değişime uğrayacak.

Belki ileriye doğru Koon ve Hatsu yeni teknikler ile Ran'dan daha güçlü hale gelebilir.

Yeni kılıcı hakkında birşey denmedi ama Laure'den shinsoo yardımı aldığı düşünülüyor.
Eğer Laure yardım etmediyse C seviye itemdir ateşlendiğinde B seviye olur diye düşünüyorum.

Inıeta'nın Hong Danhwa'dan aldığı kılıç muhtemelen 7D seviyesinde...

Son düzenleme:
Açıkçası ben ne Hatsu'da ne de Koon'da ilk 5 potansiyeli görmüyorum. Yani bir Ran veya Anak havası yok...
Ama mangaka geçen ki blog yazısında

Koon da yeni teknikler öğreniyor ve dövüş stili büyük bir değişime uğrayacak.

Belki ileriye doğru Koon ve Hatsu yeni teknikler ile Ran'dan daha güçlü hale gelebilir.

Yeni kılıcı hakkında birşey denmedi ama Laure'den shinsoo yardımı aldığı düşünülüyor.
Eğer Laure yardım etmediyse C seviye itemdir ateşlendiğinde B seviye olur diye düşünüyorum.

Inıeta'nın Hong Danhwa'dan aldığı kılıç muhtemelen 7D seviyesinde...

Seri sonunda ilk 5 bende beklemiyorum çünkü kulede ne kadar kuralsız olduğu bilinmiyor ama Koon'dan babasını yenmesini bekliyorum, Hatsu'dan da Arie Hon'u yenmesini bekliyorum.. Arie kılıç sanatları kuledeki en iyi kılıç sanatı olarak görülse de Hatsu'nun seri sonunda o kılıç sanatını geçmesini bekliyorum, tabii biraz kullanacağı silaha ve gelişmesine bağlı şu anki haliyle İsim avı istasyonundaki Arie olan elemanı bile yeneceğinden şüpheliyim.. Velhasıl E- seviyeler içinde ilk 10 da olmaz Hatsu ama Koon için Chang'ın gözünü de almış olmasını göz önüne alırsak ihtimal var..

1 hafta geçti 41 kişi oy vermiş.
Diğer 1 haftalık One piece ile alakalı vs konularında ise 90 kişiye yakın kişi oy vermiş.

Açıkçası beklediğimden fazla kişi takip ediyormuş. %45.5 fena bir oran değil.

Oylamada sıralama şu şekilde...

Androssi Zahard
Baam
Varagarv
Anak/Koon
Koon Ran
Reflejo
Beta/Laure
Hatsu/Chang

1 hafta geçti 41 kişi oy vermiş.
Diğer 1 haftalık One piece ile alakalı vs konularında ise 90 kişiye yakın kişi oy vermiş.

Açıkçası beklediğimden fazla kişi takip ediyormuş. %45.5 fena bir oran değil.

Oylamada sıralama şu şekilde...

Androssi Zahard
Baam
Varagarv
Anak/Koon
Koon Ran
Reflejo
Beta/Laure
Hatsu/Chang
Oy veren sayıya çok güvenme, forum oy atmayı seviyor.:D

Androssi hak ettiği gibi lider olmuş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık