Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Çok Abartıldığını Düşündüğünüz Ark

En Abartılmış(Overrated)Olduğunu Düşündüğünüz Arc ?

• East Blue

Kullanılan: 0 0.0%
  • Water 7/Enies lobby

Kullanılan: 5 7.8%
  • Marineford

Kullanılan: 10 15.6%
  • Sabaody Archipelago

Kullanılan: 1 1.6%
  • Impel Down

Kullanılan: 2 3.1%
  • Wano

Kullanılan: 21 32.8%
  • Arabasta

Kullanılan: 5 7.8%
  • Dressrosa

Kullanılan: 9 14.1%
  • Skypiea

Kullanılan: 8 12.5%
  • Whole Cake Island

Kullanılan: 3 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    64
Bence abartılı sevilen değil de, abartılı yerilen arklar var. Genelde güncel arklar yerilip duruluyor veya BAA'dan sonraki arklara mahsus olabilir bu durum. Tamamıyla beklenti meselesi, insanların beklentileri ve buldukları ters orantılı olunca arkı yermeyi kendilerinde hak görüyorlar lakin geriye dönüp bakıldığında her arkın gideri var.
Her arc birbirinin kopyası olunca ve güncel takip edilince biraz sıkılıyor insan bir de. Ama bağımsız değerlendirince haklısın. Her arcın iyi kötü gideri var Balıkadam hariç.

Kelle ödülleri hadi neyse direkt güç ölçmediği kaç arc önceden belli. Üstünde düşünmeyince pek göze batmıyor. Ama ayrıntılara kafa yorunca çok fazla göze batan taraf var. Ben DB'den sonra giç dengesini sallamayı bıraktım öyle çok gözüme batmadı. Ama en son bu minvalde giderken genel tartışmada @Enma 'dan aldım ağzımın payını(o mesaja cevap veremedim araya bir şeyler girdiği için katılmadığım noktalar olmakla birlikte gözardı edilemeyecek şeyler vardı hazır ismi geçmişken laf arası belirteyim) slelel.

Ama tabi bu takmama kişisel bakış açım. Herkeste işlemez aynı şekilde. One Piece'in güç dengesi açısından avantajı zaten seviyeler serinin başından beri belirtildiği için dünyanın en güçlüsü onu geçmeye çalışan kör oldu gibi karakterleri bir anda gölgede bırakacak yeni karakterlerin çıkamaması. İlk yarıdaki shicilerin fazla güçsüz olmasını saymazsak bu denge hala bozulmuş değil. Ama sorun seviye atlamada ortaya çıkıyor.
Valla sana o mesaji yazdıktan sonra seriden uzaklaştım biraz. Arada bi sıkılınca yorum yapıyorum foruma. Onun dışında muhabbet için yazarsam yazarım. Yeni bölüm gelince Okuyorum geçiyorum olması gereken bu aslında en başından beri böyleydi . One piece okuyoruz her güç mantığı boşuna dağlar taşlar kesen adam yeri geliyor adama çizik atamıyor , başkasından tek yiyen adam ona tek atan adamın , tek yediği kişiye atar yapıyor resmen. İlginç gerçekten. Evet sana yazdığım şeyin hatali yönleri var ama detaya fazla girmedigim için birazda anlatımda problem vardı. Yani güç konusunda detaya ne kadar inersen manga okadar hatalı bir hal alıyor. Okuyup geçeceksin bence.

Son düzenleme:
Asıl Oden olmasa ve yerine daha ciddi ve oturaklı olan bir karakter yazıp serinin içine etmese Wano daha güzel olabilirdi.
Doğru ama diğer karakterlerin yanında da en iyi Oden duruyor düşün Wano'nun nasıl bir facia olduğunu...

Fujitorayı yazıp çizen adam Wano'da bir tane buna yakın karizmatik bir karakter çizememiş.

Serideki tüm sırlar açıklandıktan sonra tarihin en overrated mangası olarak tarihe geçecek olan One Piece diyerek arttırıyorum.

Şakası bir yana, bazen düşünüyorum da acaba One Piece'i özel yapan kafalarda bıraktığı soru işaretleri mi? Yani ben şahsen Luffy'nin suratını görmekten ziyade D.'nin anlamını, Rio Poneglyph'ini, Joy Boy'u ve daha nicesini öğrenmek için takip ediyorum koca seriyi. Düşünsene mangakanın verdiği cevaplar okuyucuyu tatmin etmiyor. İşte o zaman gerçekten tarihin en overrated mangası olarak tarihe geçer.

Ankete gelirsek: Whole Cake Island bir yonkou arcına yakışmayacak derecede berbattı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık