Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Elektronik Müzik ve Öneriler

Uzun zamandır gördüğüm en saçma yorum bu. Çok üzgünüm ama ciddi anlamda saçmalamışsın. Senin için sanatın tanımı nedir bilmiyorum ancak elektronik müzik devrimiyle birlikte yepyeni müzik türleri ortaya çıkıyor ve o türlerden de yeni müzik türleri türemeye başlıyor. Bir nevi elektronik müzik, müziğin çeşitlenmesine ve sınırlarının genişlemesine sebebiyet veriyor. Bana göre çok talihsiz bir yorumda bulunmuşsun.

Çok kaba bir örnekle dadaist ve fütürist sanat hareketlerinin müzikteki yansıması sonucu noise müzik akımı elektronik bir müzik türü olarak ortaya çıkıyor. Peki noise müzikten hangi türler doğuyor? Noise Rock, grindcore, power electronics, dark ambient, powerviolence...

Bugün ambient gibi muazzam bir türden söz edebiliyorsak bunu elektronik müzik devrimine borçluyuz. Pan Daijing'in Tate Modern'de gerçekleştirdiği deneysel opera performansına bir göz at. Sana göre sanat sayılabilir mi bilmiyorum ama bana kalırsa bu sanattır.

Doğru söylüyorsun aslında biraz düşününce sana hak verdim. Zaten eski bir yorumumdu, artık müziğe bakışım da değişti.

Sanatsal öğeler kullanır ama elektronik müzik bir mühendisliktir. Tüm yorumcular tarafından aynı şekilde algılanması onu sanat yapar. Eğer sadece sanat konusunda yeterli bilgi ve değerlendirmesi olmayan kişiler tarafından yorumlanıyorsa popüler sanat adı altında değerlendirerek yoruma açık bir tür olarak ortada bırakırlar. Popüler sanat denilen şeyin de kalıcılığı olmadığından klasik müzik her zaman muzikte sanat niteliğini taşıyan tek tür olarak yüzlerce yıldır varlığını sürdürür.
Bu da çok tutucu oldu. Elbette klasik müzik sonrasında da sanata dair bişeyler vardır 😁

Sanatsal öğeler kullanır ama elektronik müzik bir mühendisliktir. Tüm yorumcular tarafından aynı şekilde algılanması onu sanat yapar. Eğer sadece sanat konusunda yeterli bilgi ve değerlendirmesi olmayan kişiler tarafından yorumlanıyorsa popüler sanat adı altında değerlendirerek yoruma açık bir tür olarak ortada bırakırlar. Popüler sanat denilen şeyin de kalıcılığı olmadığından klasik müzik her zaman muzikte sanat niteliğini taşıyan tek tür olarak yüzlerce yıldır varlığını sürdürür.
Çok talihsiz bir argüman olmuş:/

Deneysel ve idm tarzı severim, dinlerim.

Aphex Twin (ambient works 85-92)

Boards of Canada- Music Has The Right to Children ve Geogaddi

Björk - Post

Massive Attack - Mezzanine

Albümlerini tavsiye ederim. Az önce link eklemiştim her albüm için ama sayfa mobilde otomatik kendini yenilediği için silindi.

Deneysel ve idm tarzı severim, dinlerim.

Aphex Twin (ambient works 85-92)

Boards of Canada- Music Has The Right to Children ve Geogaddi

Björk - Post

Massive Attack - Mezzanine

Albümlerini tavsiye ederim. Az önce link eklemiştim her albüm için ama sayfa mobilde otomatik kendini yenilediği için silindi.
Güzel öneriler destekliyorum :utangac:

Benden de bu gelsin...
Drone ve Ambient sevenler bakabilir

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık