Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda'nın Shonen Jump Yorumları

Biliyorsunuz ki mangakaların JUMP'ta her hafta kendi görüşlerini belirttikleri (kısacık) bir yer var. OP hayranı yabancı bir arkadaşımız, Oda'nın bu köşede yazdıklarını derlemiş. Ben de çevirmeye çalıştım. Konu kilitlenmezse devamı gelecektir.

1997 Yayın Dönemi

34. sayı, 21 Temmuz 1997, 1. Bölüm
Ortaokuldayken, JUMP'ta bir korsan mangası çizmeye karar vermiştim. Barbarlıklarla dolu olan gerçek (korsanlık) tarihi bir kenara bırakıp, kafası kıyak korsanlar çizeceğim. Çünkü, hey, yaz ayındayız. Ama cidden JUMP'ın logosunun neden korsan olduğunu merak ediyorum. Neden öyle?

Oda ile alakalı yorumlar

Nobuhiro Watsuki [Ruroni Kenshin]- Geçmişte bana yardım eden [yardımcı elemanlarından birisi] Oda-sensei sonunda yeni-yayın serisine başlıyor. Tebrikler! Elimizden gelenin en iyisini yapalım.

Mitsutoshi Shimabukuro* [Takeshi]- Çoktandır Oda'nın yeni serisini bekliyordum. Umarım hepiniz One Piece'i okur ve önde giden korsanlar olursunuz!!!

[*Mitsutoshi 'Shimabu~' Shimabukuro- Mitsutoshi kendisine cinsel hizmet sunmaları için reşit olmayan kızlara para vermesi dolayısıyla hüküm giymiş bir mangakadır. Ruroni Kenshin serisinin Oda ile beraber asistanlarından biriydi. Takeshi serisini tamamlayamadı ama Toriko'yu yazmaya devam etti.

35. sayı, 28 Temmuz 1997, 2. Bölüm

Çalışma odamdaki pencereden görünen sabah güneşi acayip güzel!! Yatmadan hemen önce düşündüğüm, onun sabah gördüğüm ilk şey olması.

36. sayı, 4 Ağustos 1997, 3. Bölüm

Asami-sensei ve ekibi, serimin başlamasını kutlamak amacıyla yolladığınız çiçekler için çok teşekkür ederim. "Wild Half" çok iyi kalpli bir insan tarafından çiziliyor.

37. /38. sayı, 11 Ağustos 1997, 4. Bölüm

Toyluk dönemimdeki [profesyonel manga sanatçısı olarak] arkadaşlarımdan Mizumoto-san*ın serisi Akamaru JUMP'ta yayınlanacak. Serilerimizi birlikte (Weekly Jump) çizmek için atılmış ilk adım olarak sayın!

[*Akitsugu Mizumoto: Hiç popüler olamamış bir mangaka. Shueisha yayıncılıkta bir kaç parçası yayınlanmış ama devam etmemiş. Oda'nın burada bahsettiği eseri "Ga-ROW", ki bu eser Oda bunu yazdıktan bir sene sonra Weekly Jump'ta çıkmaya başlıyor ama yalnızca 11 sayı. ]

39. sayı, 25 Ağustos 1997, 5. Bölüm
Woah! I went to see Mononoke Hime!! It's so good!! And so cool!!
Wooah! Mononoke Hime'yi izlemeye gittim!! Çok iyiydi!! Ve çok havalıydı!!! Ofiste herkesi Mela'yı dinlemeye mecbur bırakıyorum!!

*Yoshikazu Mela: Filmin tema müziğini seslendiren alto.

40. sayı, 1 Eylül 1997, 6. Bölüm

Asistanlık yıllarımda hem Tokuhiro-sensei hem de Rurouni'nin Watsuki-sensei'si bana çok iyi baktılar. Umarım Tokuhiro-sensei en kısa zamanda JUMP'a geri dönecek duruma gelir.

[*Masaya Tokuhiro: Shueisha yayınlarından çıkan bir çok serinin yaratıcısı, en önemlisi "Jungle King Tar-Chan". ]

41. Sayı, 8 Eylül 1997, 7. Bölüm

Bir tane lego korsan gemisi aldım. Ne kadar iyi bir icat! Lego tasarımcıların çocuksu kalplerini kaybetmemesi saygı duyulası. Ama 5-12 yaşlarına hitap ediyorlar!! Hay Allah!

42. Sayı, 15 Eylül 1997, 8. Bölüm
Görünüşe göre One Piece Hong Kong ve Tayvan'da da yayınlanacak. Adının nasıl olacağını merak ediyorum. Bahse girerim hepsi çin alfabesinde olacak.

43. Sayı, 22 Eylül 1997, 9. Bölüm
Hadi One Piece'in Hong Kong ve Tayvanca adlarının neler olabileceğini tahmin etmeyi deneyelim. "Maceracı Elastik Velet". "Hasır Şapkalı Korsan". "Genç Kızın Kıyafetleri".

44. Sayı, 29 Eylül 1997, 10. Bölüm
Görünüşe göre memleketim Kyushu "Havlucuların" işgaline uğramış. Amatörler... Neden mi, çok eskiden beri çalışırken havlucuyum da ondan.

[*Havlucular: Japonların kafasına bandana ya da şalın aksine beyaz havlu saran gençlere taktıkları lakap. ]

45 .Sayı, 6 Ekim 1997, 11. Bölüm
10 sayıdan fazladır Haftalık Jump'ın içerisindeyim ama hala haftalık tempoya ayak uyduramıyorum. Profesyoneller gerçekten haaaaaaaaaaarika.

46. Sayı, 13 Ekim 1997, 12. Bölüm

Haftadan haftaya gelen fan mektupları için çok teşekkürler!! Teşekkürümü göstermemin en iyi yolu sanırım destek dolu sözlerinizi karakterlerin enerjisine yansıtmak. Ben de bunu yapacağım!!

47. Sayı, 20 Ekim 1997, 13. Bölüm
One Piece'in Tayland'da yayınlanması kararı alınmış. Çizimler ise sağdan, sola çevrilecek. Tasarımların bok edilmesi konusunda endişelerim var.

48. Sayı, 27 Ekim 1997, 14. Bölüm

Hiroyuki Takei-sensei (komşu çocukları) 'nin Butsu Zone'unun 2. cildi yayınlandı. Alın. Tahmin ettiğim gibi tam bana göre.

49. Sayı, 3 Kasım 1997, 15. Bölüm
Toriyama-sensei'nin serisi başladı!! Çok mutluyum!! Gereksiz derecede!! Her hafta okuyabilmeyi dört gözle bekliyorum!!

50. Sayı, 10 Kasım 1997, 16. Bölüm
Çocukluğumda "Elmer ve Ejderha" adında bir kitap okumuş ve kültür şoku yaşamıştım. Ejderhalar kadar değerli başka hayali bir yaratık yok bence. Bunları(ejderhaları) kim tasarlamış olabilir? Kim tasarladıysa, harika biriymiş!!

51. Sayı, 17 Kasım 1997, 17. Bölüm
Çok soğuk!! SOĞUKTAN NEFRET EDİYORUM!! Ahh, bunun ne anlama geldiğini biliyorum. Yep, işimi iyi ve kusursuz yaparken sıcak bir acı kahve içmek!

52. Sayı, 24 Kasım 1997, 18. Bölüm
Bir fan mektubunda bir kaç kubbeli çıkartma vardı. Onları birkaç şeyin üzerinde görmüştüm ama şiiiimdi nasıl kullanıldıklarını anladım.

1998 Yayın Dönemi

1. Sayı, (yeni cilt)1 Aralık 1997, 19. Bölüm
Kazu-sensei* ve Mizumoto-sensei, yeni seriniz hayırlı olsun! Eskiden içmeye çok giderdik ama artık savaş dostlarıyız!!!

[*Hajime Kazu: "Mind Assassin" serisiyle tanınan manga sanatçısı. ]

2+3. Sayı, 8 Aralık 1997, 20. Bölüm

Tamam o zaman. Hazır mısınız? En sonunda geliyorr! One Piece 1. Cilt!! Noel'de çıkıyor!! İçinde özel sayfalar da var.

4+5. Sayı, 20 Aralık 1997, 21. Bölüm
Kutlama yapmak lazım!! 2 tane kankamın eserleri Akamaru JUMP'ta yayınlanacak!!! Arkanızdayım, Shinya-chi & Matsui-chi. İlerleyin bakalım!

6. Sayı, 3 Ocak 1998, 22. Bölüm

WOAAAH!! Yeni bir yıla girmişiz bile!! Mutlu yıllar. Geçen sene çok özenle ve sebat ederek çalıştım. Bu yüzden benden ve eserlerimden şüphe etmeniz hiç hiçbir sebep yok!! Evet, geleneği devam ettirip, tahmin ettiğiniz gibi [Bu yıl da] Elimden gelenin en iyisini yapacağım!! Sizinle beraber dört gözle bekliyorum!!

7. Sayı, 12 Ocak 1998, 23. Bölüm
Lise yıllarımdaki ilk part-time iş*imden kazandığım parayla satın aldığım boombox 6 yıldır benimle beraber. Son zamanlarda parçaları geçmeye başladı. Dayanın!!!

*Büyük ihtimal Baratei'den bahsediyor. One Piece'teki restoran da buradan gelme.

8. Sayı, 19 Ocak 1998, 24. Bölüm
"Big Two"* Ödülleri Partisine gittim. Böylesine şarkı söyleyip parti yapmayalı baya olmuştu. Gençleşme önemli!!

*Tezuka & Akatsuka ödülleri

9. Sayı, 26 Ocak 1998, 25. Bölüm
Kapak resmi fikirleri için gelen [aşırı sayıda] kartpostallar için teşekkürler! Seçmek baya zor!

10. Sayı, 2 Şubat 1998, 26. Bölüm

Çok komik!! TV'de Masaru-san* ı izliyordum. Tvde yayınlanan bir çizgifilmin beni bu kadar güldürmesi inanılmaz.

*Masaru-san -> 'Sexy Commando Gaiden: Sugoi yo!! Masaru-san'.

11. Sayı, 9 Şubat 1998, 27. Bölüm
[JUMP'ın] Yılbaşı partisine gittim ve Toriyama-sensei ile tanıştım hatta taş kağıt makas oynadık!! Ve beni yendi!! Yaşayan bir efsane gerçekten.

12. Sayı, 16 Şubat 1998, 28. Bölüm
Sonunda "Kapak Sayfası için Fikir Yarışması"nın kazananları belirlendi. Resim çizmeyi çok sevdiğimden dolayı 6 hafta boyunca ekstra bir efor sarf edeceğim. Aynı şey seri için de geçerli tabii.

13. Sayı, 23 Şubat 1998, 29. Bölüm
Sıç. Azı dişimde garip bir his var. Hepsi diş kontrolüne gitmeyi bıraktığım için mi?

14. Sayı, 2 Mart 1998, 30. Bölüm
Rezillik!! Yattığım saatte uyandım!! 24 SAATTEN FAZLA UYUDUM. Bu haftanın taslakları büyük ihtimal berbat olacak.

15. Sayı, 9 Mart 1998, 31. Bölüm
Büyük ihtimalle bu yayınlanırken çoktan bitmiş olacak, Olimpiyatlar, beni çok duygulandırdı. Spor harika!

16. Sayı, 16 Mart 1998, 32. Bölüm
Sevgililer günü çikolataları [bana] ulaştı!! Çok teşekkürler!! Karakterler ve ekip dahil olmak üzere, hepimiz tadını çıkarıyoruz. Çikolataya bayılıyorum.

17. Sayı, 23 Mart 1998, 33. Bölüm
13. Sayıda yazdığım acayip azıdişinin, ApaXXrd la fırçaladıktan sonra bütün çıkıntıları kaybolmuştu. Noluyor!?

18. Sayı, 30 Mart 1998, 34. Bölüm
3 Nisanda One Piece 2. cilt çıkıyor!! Buggy Tayfasının soytarılıklarını dört gözle bekleyebilirsiniz. Ayrıca el işi projesi için ekstra sayfalar da olacak.

19. Sayı, 6 Nisan 1998, 35. Bölüm
Millet, biliyor muydunuz!? Karides tadındaki senbeiyi shouyu ramen'e katarsanız tadı nefis oluyor!! Yalnızca ne kadar kattığınıza dikkat edin.

20. Sayı, 13 Nisan 1998, 36. Bölüm
One piece cosplay fotoğraflarınızı bana yolladığınız için teşekkürler. Eğer ben cosplay yapsaydım dehşet-ü vahşet Nami olurdum. Iyy.

21. Sayı, 20 Nisan 1998, 37. Bölüm

Jump'ın yılbaşı partisinde aldığım dvd çalar hakkında. Doğruyu söylemek gerekirse pek ilgimi çekmedi ama öbür gün kullanmaya başladım. Ah evet, DVD Çağındayız!!

22+23. Sayı, 27 Nisan 1998, 38. Bölüm
Golden Week gelmek üzere. Toyluk dönemimdeki 3 arkadaşımın eserleri Akamaru Jump'ta yayınlanacak. Fukushige-san, Shinya-po ve Yamakawa-san, başarılar!

*Fukushige-san ile Shinya-po aynı kişi. Ne Fukushige ne Yamakawa popüler bir mangaka oldu.

24. Sayı, 11 Mayıs 1998, 39. Bölüm
Sonunda buraya uğradı, yaz sezonu. Benim gibi tembel bir adamın yalnızca t-shirtle durması dayanılamayacak kadar iyi.

25. Sayı, 18 Mayıs 1998, 40. Bölüm
Son zamanlarda eskiden okuduğum mangaları kırıştırıyorum. Garip çünkü onları okuduğumda geçmişteki bazı anıları hatırlıyorum.

26. Sayı, 25 Mayıs 1998, 41. Bölüm
Materyal toplamak için bu yıl ilk defa bir kaç büyük kitapçıya uğradım. İhtiyacım olan şeyi almak için 3 saatin yeteceğini düşünmem büyük saflıktı. Jimbocho*ya tekrar gitmem lazım.

*Tokyo'nun Chiyoda bölgesinde bulunup, 2. el kitapçılarla dolup taşan bir yer. Aynı zamanda Weekly JUMP ofisi de burada.

27. Sayı, 1 Haziran 1998, 42. Bölüm
Golden Week'teyken yeni bir Stereo Ses Alıcısı aldım. Teletext'li olanlardan biri mi bu? Çift minidiski kaldırabilir mi? Her neyse, güzel alet.

28. Sayı, 8 Haziran 1998, 43. Bölüm
'Sazae-san'ın 17 Mayıs'ta yayınlanan bölümünü izlerken şok geçirdim. Katsuo'nun seslendirmeni değişmiş!!! Neler oluyor?!

29. Sayı, 15 Haziran 1998, 44. Bölüm
One Piece animesi hakkında fikir edinmek için, yapılan seslendirme elemelerine gittim. Nasıl anlatsam. Bizzat kendilerinin [seslerinin] gücü harika. Luffy ve tayfasının gerçekten konuşmasını görmek için sabırsızlanıyorum.

30. Sayı, 22 Haziran 1998, 45. Bölüm
Bunun için şikayet edilmemiz umrumda değil ama ofiste yo-yo ya takmış bulunmaktayız. Bu çılgınlık için biraz geç kalmış olabiliriz ama yo yo burada bir çılgınlık. Şuan "takla attırma"yı deniyorum. Elimden gelenin en iyisini yapacağım!!

31. Sayı, 29 Haziran 1998, 46. Bölüm
Bütün dünya "Dünya Kupası"yla meşgul!! İzlemek için deliriyorum ve beni çalışmamdan alı koyuyor!! Bana engel olmana rağmen hala seni destekleyeceğim Japonya.

32. Sayı, 6 Temmuz 1998, 47. Bölüm
İsveççi olabilirim ama şuan İsveç müziğiyle ilişkimi kesip İrlanda müziklerini dinliyorum. Çok umursamazlar. [irlanda müzikleri]

33. Sayı, 13 Temmuz 1998, 48. Bölüm
"Cool" olmanın ne demek olduğunu merak ediyorum. Şuanlığına Sachiko Kobayashi'nin cool olduğunu düşünüyorum. Yoshie Utsumi'nin son halleri de öyleydi.

34. Sayı, 20 Temmuz 1998, 49. Bölüm

Doğru, herkesin dilinde olan manga başlayalı 4 hafta oluyor. Ruronoi'de asistanken iki serimizin de beraber JUMP'ta yayınlanacağı yeminini etmiştik. Ne kadar oldu unuttum ama sonunda başardık. Eh, Takei-san, tebrik etmekten başka ne diyebilirim?

Hiroyuki Takei [Shaman King]
Kimseden bahsetmedim çünkü böyle birlik olmak çok kalitesizce ama artık kendimi tutamıyorum. Başardık Oda-kun!!! Elimizden gelenin en iyisini yapalım.

35. Sayı, 27 Temmuz 1998, 50. Bölüm
Animedeki karakterleri seslendirecek kişiler seçildi ve ben de daha fazla bilgi sahibi olmak için kayıtlara katıldım. Tahmin ettiğimden daha da muhteşem olan performanslarından çok duygulandım.

36. Sayı, 3 Ağustos 1998, 51. Bölüm
VOOOO~~AAA~H! One Piece animesinin galasına gittim!!!! Hağğğrikaydı!! Lütfen kaçırmayın!!

37+38, 10 Ağustos 1998, 52. Bölüm
6 yıl önceki Çıkış çalışmam* (WANTED), AKAMARU Jump'ta yayınlanacak. Western. Sözü açılmışken, aynı sayıda alakasız bir tane daha western hikaye daha olacak. Yazar, Mikio Ito**? Daha önce duymuştum gerçi ama... bekle, olamaz değil mi!?

*Mikio Ito-> Oda ile beraber "Watsuki Tayfası"ndan bir mangaka. One Piece'in başlarında yakalama posterlerinde sık sık gözükmüştür.

39. Sayı, 24 Ağustos 1998, 53. Bölüm
Eski Lego kataloglarına bakarken şimdiki sattıklarından bile daha kocaman olan bir korsan gemisi buldum!! Üretimi durduruldu mu? Bay Lego Japonya Temsilcisi, [buralara bakıyor musunuz?]

40. Sayı, 31 Ağustos 1998, 54. Bölüm
"A SAAD MOMENT" bir türlü aklımdan çıkmıyor. Itsumo Koko Kara, garip bir komedi ikilisi adı ama komikler.

41. Sayı, 7 Eylül 1998 , 55. Bölüm,
Son zamanlarda, oyuncak dükkanlarına gidip çocuklarla yan yana bir şeylere bakarken kendimi o kadar da içine kapanık hissetmiyorum. [Geçimimi sağlayabilmek için] manga çizdiğim gerçeğine alıştığımdan dolayı mı ki?

42. Sayı, 11 Eylül 1998, 56. Bölüm
Futonu yerleştirecek yer kalmadı bu yüzden etrafı temizlemek zorunda kaldım. Her yere yığılmış dergiler ve kıyafetler olmadan insanı yalnız hissettiriyor. Birkaç hafta sonra işler yine normale dönecek, umutluyum.

43. Sayı, 18 Eylül 1998, 57. Bölüm

Japonya bu devrin en büyük şovmenini kaybetti. Bir kez daha düşünelim. Akira Kurosawa'nın ruhunu.

44. Sayı, 20 Eylül 1998, 58. Bölüm
Portakal reçelinin üzerine kurutulmuş et koydum ve tadı MSG gibiydi. Ayrıca midemi bulandırdı.

45. Sayı, 5 Ekim 1998, 59. Bölüm
Bir tane Akiko Wada albümü satın aldım. Ruha* hitap eden bir şarkıcı!! [Bize] ruhundan* hitap ediyor!!!

*Sowwwl lafını kullanmış. Bakınız: Brook.

46. Sayı, 12 Ekim 1998, 60. Bölüm
One Piece'in 5. cildi çıktı. Usopp arcı son bulurken, Yosaku & Johnny, Sanji ile beraber sahnede!!
Harika!!

47. Sayı, 19 Ekim 1998, 61. Bölüm
"Popülerlik Anketi"ne katılan herkese çok teşekkürler!! Luffy 1. geldiği için çok mutluyum, Zoro ya da Shanks'ın onu alaşağı edebilecek olmasından endişeliydim.

48. Sayı, 26 Ekim 1998, 62. Bölüm
Tenten-kun'ı izledim! Müziği gerçekten çok güzel. Hit olacağına eminim!! Harika bir animenin başlangıcı!

49. Sayı, 2 Kasım 1998, 63. Bölüm
Gittikçe daha fazla Tare* Pandalı zarflarda mektup alıyorum. Popüler sanırım. Ama eğer dikkatli bakarsanız, o panda gerçekten halsiz!!

50. Sayı, 9 Kasım 1998, 64. Bölüm
(Tükenmiş) Efsanevi lego korsan gemisi, The Dark Shark'a kavuştum!! Epey bilinen bir çocuk alanında çalışan S-san'a kucak dolusu sevgiler! (Aslında stokta bir tane olduğunu söyleyen tiyonuz için.) Legolar için şerefe!!

51. Sayı, 16 Kasım 1998, 65. Bölüm
Bugün one-shot ı çıkan Shinyappo ( Mitsushi Shimabukuro) , zaman zaman One Piece için bana yardım ediyor! Onun Selling point*i kesinlikle "güç" mangaları!

*Bunu anladım ama çeviremedim :(

52. Sayı, 21 Kasım 1998, 66. Bölüm
Izumi Kato'nun yeni single ı çıktı. Ve yine yapmış yapacağını!! Odamda sürekli onu dinliyorum.

1999 Yayın Dönemi

1. Sayı, 30 Kasım 1998, 67. Bölüm

Son zamanlarda bayilerde çokça maxi-single'lar var. Albüm deyip alıyorum, sonra 2 ya da 3 şarkı anca çıkıyor. Hayal kırıklığı.

2+3 Sayı, 7 Aralık 1998, 68. Bölüm

Bizim ekipten Ejiri-san'ın yeni mangası 14'ünde çıkacak AKAMARU JUMP'ta. Kolay gelsin!

4+5 Sayı, 19 Aralık 1998, 69. Bölüm

[Haftalık Jump için] Nakano Sun Plaza'ya gittim. (Anime Turu) 2000'den fazla insanın karşısına çıkmak benim için çok güzel bir deneyimdi. Gerçekten hoşuma gitti.

6. Sayı, 4 Ocak 1999, 70. Bölüm

Mutlu yıllarr! Bir kereliğine büyük yazayım dedim. Mutlu şeyler falan işte.

7. Sayı, 11 Ocak 1999, 71. Bölüm

1999 yılının 7. ayında, gökten bir tane Mongol Man* düşecek. Aman diyim!

8. Sayı, 18 Ocak 1999, 72. Bölüm

Komşu çocukları bu aralar fişeklere merak saldı. Yani tamam bunda bir sorun yok da,ben çizim yaparken BIRAKIN ŞUNU.

9. Sayı, 25 Ocak 1999, 73. Bölüm

Yeni yıl kartları ve doğum günü hediyeleriniz için çok teşekkür ederim!!!! Bütün bu iyiliklerinize karşılık olarak sizi duygulandıracağıma söz veriyorum. [mangam ile!!!]

10. Sayı, 1 Şubat 1999, 74. Bölüm

Swing' bu sene FENA İYİ! Şu yeni moda mafya-rock tınıları bu yıl one piece'i çizerken arkaplan müziğim olacak!

11. Sayı, 8 Şubat 1999, 75. Bölüm

[Haftalık Jump'ın] Yeni Yıl partisine gittim ve Sensei'ye (Toriyama-sensei) sormak için can attığım bütün şeyleri sordum! Çok bilgilendiriciydi.

12. Sayı, 15 Şubat 1999, 76. bölüm

Güreşi ilgi çekici kılan şey bütün maçlarda dram olması. Büyük şovmen Dev Baba, huzur içinde uyu.

2002 Yayın Dönemi

1. Sayı, 3 Aralık 2001, 210. Bölüm
Yaşlı adamların kıskançlığı ile Kouizumi (japon başbakanı) Kabinesi kafa kafaya gelmiş gibi görünüyor. Eğer onun fikirlerine karşı çıkacak kadar vakitleri varsa neden ona yardım etmiyorlar? Amma garip insanlar.

2. Sayı, 10 Aralık 2001, 211. Bölüm

Her kullanımdan sonra yıkanması gerektiğini duyduğumdan dolayı almaktan vazgeçtiğim kahve makinesini sonunda aldım. Demek buymuş. Demek kahve dedikleri şey buymuş. Bu...

3. Sayı, 17 Aralık 2001, 212. Bölüm
Video oyun [One Piece'in] planları ilerliyor. Tamamlanmaktan en uzak oyun ise sonraki yıl çıkıyor. Sonraki yıldan sonraki yıl... yani. Demek video oyunu yapmak da zormuş.

4. + 5. Sayı, 28 Aralık 2001, 213. Bölüm
Yani bu yıl... kapanışı... yapıyoruz.[Çiziyoruz]... Sonuna gelmiş olmasına rağmen, JUMP'ın yeni yıl baskısı bu. Sorun ne?

6.+7. Sayı, 7 Ocak 2002, 214. Bölüm
Hadi bakalım, mutlu yıllar size. Ah~ taze, yeni bir yıl. Öyleyse bu yılki hedefimi size bildirmem lazım, ha? Bu yıl ben... ah... evet iyi bir manga... çizmek istediğim şey bu...

8. Sayı, 21 Ocak 2002, 215. Bölüm
Makuhari'deki yıl sonu JUMP Festa'sı. Çok büyük bir kutlamaydı ve çok güzel vakit geçirdim. Bandai'deki üzerine 500.000 dolar harcanmış One Piece sahne şovunu gördünüz mü!? Muhteşemdi. Bütün ülkede sahnelemeleri lazım.

9. Sayı, 28 Ocak 2002, 216. Bölüm
4 yıl önce JUMP'ın Yılbaşı Partisinde kazandığım DVD çalar kırıldı. Zamanlama mükemmel çünkü bu yılki parti sayesinde bir tane daha elde ettim. THANK YOU.*

*Oda burada katakanayla yazmış "sankyu" olarak.

10. Sayı, 4 Şubat 2002, 217. Bölüm
Taslaklar üzerine çalışmayı sallayıp Disney Sea'deki One Piece anime ekibinin yeni yıl partisine gittim, tüm kalbimle eğlendim ve hemen taslaklara geri döndüm.

11. Sayı, 11 Şubat 2002 - ARA

12. Sayı, 18 Şubat 2002, 218. Bölüm
Geçen hafta için teşekkürler. Ara verdiğim için üzgünüm. The Godfather'ın tam ortasındayım. Başkaları tarafından kontrol edilmekten nefret ederim, bu yüzden bana "Don" diyin.

Son düzenleme:
İyi iş valla, emeğe saygı :sapkali:

One Piece'in Tayland'da yayınlanması kararı alınmış. Çizimler ise sağdan, sola çevrilecek. Tasarımların bok edilmesi konusunda endişelerim var.
Buradan Oda'nın manga üzerinde ne kadar hakim konumda olduğunu çıkarabiliyoruz. Adamın sadece endişeleri var, yani bu konuda yapabilecekleri oldukça sınırlı. Editörü ile arasında patron-çalışan ilişkisi var sanırım ve bu seriye daha ilk bölümden etki etmiş(Shanks'in kolu). Çoğu zaman göz ardı ettiğimiz berbat bir şey. Keşke adamın işine o koca burunlarını sokmasalar.

Çocukluğumda "Elmer ve Ejderha" adında bir kitap okumuş ve kültür şoku yaşamıştım. Ejderhalar kadar değerli başka hayali bir yaratık yok bence. Bunları(ejderhaları) kim tasarlamış olabilir? Kim tasarladıysa, harika biriymiş!!
Oda da bir ejderha hayranıymış. Biz de Wano-Ryuma ile beraber kendileriyle tanışırız. Büyük ihtimal One Piece evrenindeki en güçlü yaratıklar olarak tanıtılır.

Seri hakkında önem arz eden şeyler çıkar ilerleyen çevirilerde umarım. Çoğu seriyi ilgilendirmeyen düşünceler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık