Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dragon Ball - Teşekkürler Akira Toriyama

Gohan'ın hakkı cell dövüşünde verildi fakat Boo dövüşünde bu adam aldığı eğitim ile ssj'ye geçmeden boo'dan güçlüydü. Bunun nasıl olduğuna hala aklım ermiyor. Bi de malca bi şekilde yenilmişti. Goku ssj3 ile yenemiyor trunks ve goten birleşip ssj3 e geçiyorlar yenemiyor ama nasıl oluyorsa gohanı okuyup üflüyorlar adam ssjleri aşıyor bir anda :D yani tamam potansiyelli de bu derece mi yani :D
Vegeta Goku'ya Gohan için bizden daha üstün, bizden daha potansiyelli dedi ve bunu farklı zamanlarda birkaç defa dedi. Yani Vegeta'nın kişiliğini düşünürsek, böylesi kibirli biri bu durumu defalarca dile getiriyorsa Gohan hakikaten çok üstündür. Zaten bahsedildiği üzere ana karakter olacaktı Goku'dan sonra ama olaylar farklı gelişti. Bizim ikili ne kadar gelişirse gelişsin yine Gohan muhabbeti yaparlar bu hikaye devam ettikçe.

Vegeta Goku'ya Gohan için bizden daha üstün, bizden daha potansiyelli dedi ve bunu farklı zamanlarda birkaç defa dedi. Yani Vegeta'nın kişiliğini düşünürsek, böylesi kibirli biri bu durumu defalarca dile getiriyorsa Gohan hakikaten çok üstündür. Zaten bahsedildiği üzere ana karakter olacaktı Goku'dan sonra ama olaylar farklı gelişti. Bizim ikili ne kadar gelişirse gelişsin yine Gohan muhabbeti yaparlar bu hikaye devam ettikçe.
Ne olursa olsun bu kadarı abartı. Trunks da goten de melezler ve üstelik biri yine gokunun oğlu ama arada korkunç seviye farkı vardı. Gohan'ı özel yapan bir şey varsa bilemem tabii.

Ne olursa olsun bu kadarı abartı. Trunks da goten de melezler ve üstelik biri yine gokunun oğlu ama arada korkunç seviye farkı vardı. Gohan'ı özel yapan bir şey varsa bilemem tabii.
Gohan'ı özel yapan ana karakter olarak tasarlanmış olması. Toriyama Gohan'ı Goku'yu aşacak bir şekilde tasarladı, çünkü Goku'dan sonra gelen ana karakter olmasını istedi ama okuyucu üzerinde istediği tepkiyi alamayınca Cell ark sonrası bundan vazgeçti. Trunks ile Goten ana karakter olarak yaratılmadılar, Gohan kadar potansiyelli olmama nedenleri bu.

Gohan'ı özel yapan ana karakter olarak tasarlanmış olması. Toriyama Gohan'ı Goku'yu aşacak bir şekilde tasarladı, çünkü Goku'dan sonra gelen ana karakter olmasını istedi ama okuyucu üzerinde istediği tepkiyi alamayınca Cell ark sonrası bundan vazgeçti. Trunks ile Goten ana karakter olarak yaratılmadılar, Gohan kadar potansiyelli olmama nedenleri bu.
Kısacası Gohan Ace ama Luffy yüzünden geri plana atıldı. :p

Salak Gohan Videl'e ıki şaplak atsaydı şimdi kendisine rakip bıkmak için farklı evrenlere bakıyor olurduk. Cell dövüşü de genel olarak güzeldir gohanın dönüşümü tipi zamanlaması gayet iyiydi ama olmayınca olmuyor demek ki

Super Serisini de sonunda bitirdim. Bu neydi ya? Sizi bir şey söyleyeyim mi? Ben doydum abi.Yok böyle bir seri ya.Doydum ve yoruldum yani.Bir daha Shonen anime izlemem yeter bana.Ömrümün geri kalanında manga okuyacam artık.Bu kadar dövüş olur mu lan.Boş bir dövüş te yok ki.Bu seri bütün arcları ile birlikte zirve rakibi bile yok.Her arcı müthişti.

Wihs ve Beerus'un olduğu kötü bir bölüm yok.Nasil bi ikiliydi şunlar ya.Seriye level atlatmislar resmen.Wihs sama'nın naifliği ve bilgeliği, Beerus sama'nın ani değişen ruh hali.İkisininde öyle iyi mizah anlayışları vardı ki benim baya güldüğüm sahneleri vardı.Halbuki Beerusu ilk villian zannediyordum ben.Fakat Yıkım "Tanrı"sı olmanin ne demek olduğunu da çok güzel anlatmış seri.Beerus ve Champa arasındaki rekabeti gösterirken bile altında yatan kardeşliği bile hissettirdi bana.

Future Trunksı tekrak görmek güzeldi.En sonunda 8 evrenin kapışması beni bitirdi zaten Bi kere o evren savaşında herkes işlendi.Ciddi ciddi elenenlerin hepsini izledim.80 kişi vardı orda.Ara ara yoruldum ara verdim izlemeye.Bizim Evren müthiş takım olmuş.No 17'i uzun zaman sonra görünce dedim 18 le birlikte elenir.Ne elenmesi anasını ağlattı tozu dumana kattı ortalığın.Resmen Takımın Atiba Hutchinson'ıydı.Yorulmuyor da bir türlü fazla geldi Reis düelloya.

Jireni çok merak ediyordum.Bu nasıl bir çar ya? Müthiş müthiş!!! Şapka da çıkarın önünde de eğilin.Öyle dövüşüyor ki.En son dedim orgazm olucam heralde.Freezayı alıyor yere savuruyor diğer koluyla Gokuya çakıyor! Herkese attı dayağını bi ara 4v1 atıyordu.

Seri mükemmel bir Finalle de noktayı koydu.Shonen budur!Zirvesidir.Bende zirvede bırakıyorum.

Zamanında bu seriyi izledikten sonra One Piece'de güç dengesi olayını çok sallamamaya başlanmıştım. Ama mangaka sağolsun OP'daki güç dengesi db'den bile kötü hale geldi :D

Majin Buu vs. Cell dövüşünü kim alır?
Majin Buu çok daha güçlü hatta zorlanmayacak kadar güçlü.Sadece Majin Buu formları açısından fikir ayrılıkları var hangisi daha güçlü hali diye.
Zamanında bu seriyi izledikten sonra One Piece'de güç dengesi olayını çok sallamamaya başlanmıştım. Ama mangaka sağolsun OP'daki güç dengesi db'den bile kötü hale geldi :D
Aslında dragonball güç dengelerinin belli olması açısından en iyi shonen :D net rakamlarla ifade ediliyor genelde.Bu mangaka daha olaya uyanmadığı için herşeyi verilerle direk vermiş mangasında.Vermese op gibi millet birbirini yerdi herhalde.Saçma gelmesinin sebebi güç dengesindeki farkların çok uçuk olması.Bir sonraki arc gelen düşman öbüründen 1000 kat güçlü neredeyse yoksa herkesin seviyesi belli aslında. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık