Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] D.'nin (Sembolik) Anlamı ve Şafak (Dawn) Teması

• Konbuyu başlatan Üye silindi 5781
  • Başlangıç tarihi

Yazıyı sevdiniz mi?

• Evet

Kullanılan: 15 48.4%
  • Orta Şekerli

Kullanılan: 10 32.3%
  • Hayır

Kullanılan: 6 19.4%

• Kullanılan toplam oy
    31
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öncelikle emeğine sağlık.
D.'nin amacı pek olmamış. Şafak hem tema olarak hem metafor olarak seri içinde muazzam duruyor zaten. Aksi olursa çok sırıtır. Ki bak güncel bölümlerimizde bile Kaido'nun inişini kalkışını yine Şafak zaman birimi ile tanımlıyoruz. Hep bir ışıktır, şafaktır gidiyor. Bu sonun tahmin edilebilirliğini arttırsa da hikaye temel ve inşasının ne denli iyi kurulduğunu da gösterir. Var gel dön bu sevdadan........

E.Oda bu kadar gizemi nereye bağlayacağını bilmiyorum ama bizi tatmin etmeyeceğine adım gibi eminim. Bu adam "silüet silüet no mi" meyvesi yemiş anca gizem yapma işini iyi biliyor sonunu saçma sapan bir şekilde bağlayıp biterecek seriyi. Bizde yaptığımız teorilerle kalacağız. Bir seri düşün 1000 küsür bölüm olmuş ve hala 1.bölümden beri süre gelen gizemler silsilesi var. Bu adamın bize sunacağı hiç bir senaryo bizi tatmin etmez açıkcası. Çünkü çok daha güzel senaryolar üretildi internet ortamında ve biz bunlardan fazlaca etkilendik artık böyle olmalı diye yargı belirtir olduk. Şöyle düşünün seriye yeni başlayan birisi var ve 1 haftada tüm bu 1000 bölümü okuyor ve bizim gördüğümüz o senaryo çatlaklarını göremiyor. Çünkü adam o senaryo üzerinde düşünmeden bir çırpıda bitiriyor.

Özetle bu seriyi hiç bilmeyen biri olsaydım ve serinin sonlandığı zamanda ilk bölümden başlasaydım. Tüm bu senaryo çatlaklarını görmeyip seriyi "muazzam" niteleyebilirdim ama güncel takip eden biriyiz malesef...

Üye silindi 5781

Ellerine sağlık çok güzel bir yazı olmuş. One Piece okumaya ara verdiğim için pek bu foruma girmiyorum. O yüzden görememişim. Teori yazmak eğlenceli bir aktivite olsa da şöyle kötü bir yanı var. Oda başta böyle düşünüyor olsa bile fikrini değiştirmiş olabilir, veya seriyi kısaltmak istediği için hikayenin gidişatını değiştirmiş olabilir. Hatta kendisi eğer birinin hikayeyi tahmin ettiğini görürsem değiştiririm gibi bir söylemi vardı. O yüzden tavsiyem çok beklentilere girme ve One Piece'in kendisinden keyif almaya çalış.
O söylemi geçtiğimiz günlerde bir editör yalanladı. One Piece'in sonunun , 98 97 senesinden beri aynı olduğu onaylandı.
Benim sana sormak istediğim olaylardan bir tanesi de Imu'ydu. Ama bunun için sanırsam şu teoriyi okuman lazım.
Serinin uzaya yayilma ihtimalini dusunmen ve castle in the sky'a hakim olman sebebiyle http://www.korsanfan.com/konu/imin-gerçek-kimliği-one-piece-hazinesi-ve-will-of-d.7814/ şu teorideki duygu ve dusuncelerini merak ediyorum. Ardindan 1 tane daha teori var da spoiler iceriyor. Sanirsam uzun zamandir okumuyorsun One Piece...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık