Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Cilt 100 [3 Eylül 2021]

Kılıç kullanan kişiyi güneşe tuttuğunuz zaman, Ryuma resmi görünüyorsa gerçek kılıç ustasıdır. Eğer Ryuma resmi görünmüyorsa, öz-hakiki kılıç ustası değildir.

Bakalım seride olmayan şeyler üzerinden ne kadar atıp tutacaksın daha. Bir de Mihawk'a meydan okuyor falan diyorsun, bana Onepiece resetletecek son insanlardan birisin yav. Git bir düzgün oku, karakterler neler diyor bir bak.

Bak bu da Mihawk'a meydan okudu dediğin sahne. Croc'un emriyle geliyor adam oraya...

Onun dışında kolu yok hikayelerini geç. İşinize gelince Shanks kılıç ustalığında yükselmiş diye hikayeler anlatıyorsunuz. İşinize gelince ''Kolu yok diye vs atmadı'' hikayeleri anlatıyorsunuz. WB diyor ki Shanks'a ''Merdivenleri hızlı tırmandın'' adam çok güçlü bir hale gelmiş, şuan karşıma geldin demeye getiriyor. Fakat sana sorsak tek kolu yok diye vs atmıyor hem de size göre ''Kılıç ustalığında devam etmiş birine karşı'' mantık üstüne mantık krizi yaşıyorum şu yorumlar sonrası... :s

Onun dışında düello etmiyorlar, hala etmeyeceğini bilmese konuşmazdı diyorsun. Yahu Mihawk kolu olmamasını bahane ediyor be Luffy'den sonra bu adamlar en az bir kez daha buluşuş Shanks buna Luffy'i anlatmış. Bir de seriyi okumaktan bahsediyorsun, ilk önce kendin oku neyin ne olduğunu bir anla.

Hahaha Law'ın kılıç ustalığı nerede yav onu söylesene. Hala harmanlıyor diyorsun, adam meyve odaklı dövüşüyor dümdüz. Yaptığı her atağı meyve ile yapıyor, kılıcı sadece araç olarak kullanıyor. Onun dışında önemli pek çok tekniği de kılıçsız yapıyor zaten, hala neyi savunuyorsun. Bir şeyler yapmaktan bahsediyorsun, asıl senin bu halin ile biz ne yağacağız. Daz Bones'a bile kılıç ustası diyen bir adamsın meyvesi öyle diye. :S
Daz Bones orada King tarzı takılıyormuş, hmm. Mesela King'i de kılıç ustası sanıyorduk. Mangaya bir reset atmak lazım :D 8 sene oldu okuyalı. Gerçi oraya dikkatli bakarsak, beni kılıç ustası sanma, ben çok yönlü bir suikastçıyım diyor. Saçma bir yorum, Kılıç Ustası olup da suikastçı olamaz mısın, lol. Oda'nın ot içtiği bölümlerden.

Kolu yok hikayesi dediğin mangayla sabit. Ayrıca Shanks da Mihawk da merdivenleri beraber tırmandı. İkisi de eşit yükselmiş olabilir. Misal, her ikisi de Haki ve Kılıç Ustalığı üzerinden yükselmiş veya biri Haki'de daha çok çalışmış, diğeri kılıç ustalığında daha çok çalışmış olabilir. Bunlar olağan şeyler, yani birisi oturdu, diğeri uçtu diyemeyiz. Buggy ve Shanks'ı kıyaslamıyoruz.

Bahane mi ediyor, hasses be. Mangayı kendi kafana göre yorumlamaktan başka bir şey yaptığın yok be dostum. Bana görede Shanks'ı öldürmek istemedi, hadi bakalım. Sallamak kolay. İstese ikinci kolunu da eline verir, al kılıcı ağzınla kullan evlat çekerdi :D

Law mevzusuna gelince, Mangaka onaylı Oda yorumu var, artı vu adam resmi olarak kılıç ustalığı eğitimi almış. Şöyle düşün; Zoro senelerce Kılıç Ustalığı yapıyor, sonra Ope Ope yiyip meyve de kullanmaya başlıyor. Zoro birden Meyve Ustası(wts) mı oluyor yani? Hocam elindeki kum poşetini bırak ve mantıklı düşün.

Daz Bones orada King tarzı takılıyormuş, hmm. Mesela King'i de kılıç ustası sanıyorduk. Mangaya bir reset atmak lazım :D 8 sene oldu okuyalı. Gerçi oraya dikkatli bakarsak, beni kılıç ustası sanma, ben çok yönlü bir suikastçıyım diyor. Saçma bir yorum, Kılıç Ustası olup da suikastçı olamaz mısın, lol. Oda'nın ot içtiği bölümlerden.

Kolu yok hikayesi dediğin mangayla sabit. Ayrıca Shanks da Mihawk da merdivenleri beraber tırmandı. İkisi de eşit yükselmiş olabilir. Misal, her ikisi de Haki ve Kılıç Ustalığı üzerinden yükselmiş veya biri Haki'de daha çok çalışmış, diğeri kılıç ustalığında daha çok çalışmış olabilir. Bunlar olağan şeyler, yani birisi oturdu, diğeri uçtu diyemeyiz. Buggy ve Shanks'ı kıyaslamıyoruz.

Bahane mi ediyor, hasses be. Mangayı kendi kafana göre yorumlamaktan başka bir şey yaptığın yok be dostum. Bana görede Shanks'ı öldürmek istemedi, hadi bakalım. Sallamak kolay. İstese ikinci kolunu da eline verir, al kılıcı ağzınla kullan evlat çekerdi :D

Law mevzusuna gelince, Mangaka onaylı Oda yorumu var, artı vu adam resmi olarak kılıç ustalığı eğitimi almış. Şöyle düşün; Zoro senelerce Kılıç Ustalığı yapıyor, sonra Ope Ope yiyip meyve de kullanmaya başlıyor. Zoro birden Meyve Ustası(wts) mı oluyor yani? Hocam elindeki kum poşetini bırak ve mantıklı düşün.
Öyle olsa Mihawk'ı da bu şekilde biri anardı diye düşünüyorum. Shanks'ı ayırmış resmen WB, özellikle belirtmiş. O yüzden ''Shanks ve Mihawk merdivenleri hızlı tırmandı'' deme tamamen senin yorumun olarak kalıyor. Çünkü Luffy kol kaybettikten sonra bu adamlar bir daha düello yapmıyor. Bununla beraber zaten çoğu kişi farklı yolda ilerlemiş diyor.

Hahahha sana göre Shanks'ı mı öldürmek istemedi? Mangayı kendine göre yorumluyorsun deyip şunu demen çok komik bir şey de neyse bu yoruma gülmekten cevap bile vermiyorum bak sen öyle düşün... :hhh:

Diğer tarafta Law ''Keskin nişancı'' eğitimi de alıyor şimdi onu ''Keskin nişancı'' olarak sayıyor muyuz? Anlamak istemediğiniz nokta bu, bu adam kılıç ustalığı üzerinden ilerlemiyor.

Geçmişte eğitim aldıysa ve kullanmıyorsa ne yapayım eğitimi? Aldığı eğitimin yeteneklerini az çok kullanıyordur savaşlarda belki o bile belli olmuyor, ama adam karma stille dövüşüyor. Dövüş stili eğitimi de almış, keskin nişancı eğitimi de, kılıç ustalığı eğitimi de ek olarak meyve sahibi. Fakat bak adamın stilinin neredeyse tamamı meyve üzerine. Sen gelmişsin kılıç ustası diyorsun, fan çizimine Mangaka onaylı diyorsun. La bu Mangaka filmleride onaylıyor yeri gelince, seride açıklanmayan ''Laugh Tale'' gibi şeyleri açıklıyor filmlerde kabul mü edelim şimdi bunları? Vivre Cardlarda 30 tane yanlış şey çıktı. Lafta ''Oda imzalı'' deniliyordu bunlara. :S

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık