Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Charlotte Opera †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Severim.

    Kullanılan: 7 18.9%
  • Sevmem.

    Kullanılan: 30 81.1%

  • Kullanılan toplam oy
    37

Charlotte Opera (Shārotto Opera), Charlotte Ailesi'nin beşinci oğluydu. Totto Land'da Krem Şanti Şansölyesi olarak görev yapardı. Ayrıca Koca Ana Korsanları'nın bir üyesiydi. Opera, geçirdiği yemek krizi esnasında annesi Charlotte Linlin tarafından öldürülmüştür.

Görünümü

Opera son derece iri yarı bir adamdı. Kafası ve kolları yarı sıvı bir maddeyle kaplanmış haldeydi. Sakalı da krema şeklinde görünürdü. Krema sakalı üzerinde pembe renkte bir kurdele vardı. Sırtında açık renkte bir pelerin bulunurdu. Kollarında üzeri benekli bilezikler vardı. Ayrıca beline taktığı kemeri de benekliydi ve krema şeklinde bir görünüme sahipti. İri gövdesine nazaran bacakları ince ve kısaydı.

Kişiliği

Opera analitik düşünebilen bir adamdı. Charlotte Cracker'ın yenilmesinin ardından Monkey D. Luffy'nin bu dövüşü zorlukla kazandığını ve halen Ayartan Orman'da olduğunu söylemiştir. Ailesini önemseyen biriydi. Annesi tatlı krizi geçirip Şeker Şehri'ne saldırdığında, onun kardeşi Charlotte Moscato'yu öldürmesini engellemeye çalışmıştır. Ayrıca Cracker'ın yenildiğini öğrendiği zaman çok şaşırmıştır.

Kendisini ilgilendirmeyen konularda oldukça umursamaz davranırdı. Nami'ye işkence etmek için hazırlanırken yüzünde herhangi bir mimik bile oluşmamıştır. Kendisini ilgilendiren konularda ise son derece bencil ve korkakça davranırdı. Luffy ve Nami onun gözetiminden kaçtığı halde sırf cezalandırılmamak için bunu kardeşlerine söylememiş, onların yaptığı planı istemeden de olsa sabote etmiştir.

Cümlelerini "-fa" diyerek bitirme gibi bir alışkanlığı vardı. Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi onun da kendine has bir gülüş biçimi mevcuttu: Fafafafafa!

Yetenek ve Güçleri

Opera, Krem Şanti Şansölyesi olduğu zamanlarda ihtiyacı olan kişilere krem şanti temin etmekle yükümlüydü. Totto Land üzerinde adı bilinmeyen bir adayı yönetiyordu. İri biri olduğu için hatırı sayılır bir fiziksel güce sahipti. Ortalama bir insanı eline alıp, kolayca kaldırabilirdi.

Şeytan Meyvesi
Opera'nın adı ve türü bilinmeyen bir Şeytan Meyvesi gücü vardı. Gücü sayesinde krema üretebilir ve var olan kremayı kontrol edebilirdi. Kreması temas halinde kimyasal yanıklara sebep olurdu. Opera meyve gücünü her zaman açık tutardı. Bu yüzden sürekli kremaya bulanmış gibi görünürdü. Ölümünün ardından sahip olduğu Şeytan Meyvesi'nin gücü tekrardan reenkarnasyon durumuna geçmiştir.

Silahı
Nami'ye işkence etmek için hazırlanırken elinde bir arbalet tutarken görülmüştür.

Ek Bilgiler

- Opera'nın adının Fransız yapımı bademli sünger keki olan opera pastasından gelme ihtimali vardır. Bu sebepten Opera adı, Charlotte Ailesi ve Koca Ana Korsanları'nın yiyecek tabanlı teması ile uyumludur.

- Opera'nın adının bir müzikal olan operadan gelme ihtimali de vardır. Zira diğer üç kardeşinin adı müzik terimlerinden gelmektedir.

- Opera beşiz kardeşler içinde en büyük olandı. Beşizlerin sıra numarası saçlarından anlaşılmaktadır. En büyük kardeş olan Opera'nın saçı yoktur. Ondan sonraki Charlotte Counter'ın bir sıra, Charlotte Cadenza'nın iki sıra ve Charlotte Cabaletta'nın üç sıra saçı vardır. En küçük kardeş olan Charlotte Gala ise henüz gösterilmemiştir.

Künye

Adı: Charlotte Opera
Okunuşu: Shārotto Opera
İngilizce Adı: Charlotte Opera
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 829, Anime 789
Bağlantıları: Charlotte Ailesi, Koca Ana Korsanları
Unvanları: Krem Şanti Şansölyesi, Korsan
Yaşadığı Yer: Totto Land
Yaşı: 46-47
Durumu: Ölü

Şeytan Meyvesi
Adı:
Bilinmiyor
Anlamı: Bilinmiyor
Türü: Bilinmiyor

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Charlotte_Opera
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Eline sağlık. Ek bilgilerde küçük bir yanlış var o gözüme çarptı. Opera dördüz değil beşiz. Gala isimli bir kardeşi daha var. Oda SBS'de söylemişti sanırım.
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2021.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık