Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Kardeşlerin Impel Down Baskını!

Charlotte Kardeşler Buradan Çıkabilir Mi?

• Kullanılan toplam oy
    149

Senaryo ;

Tatlı Kumandan Smoothie, Amiral Fujitora ile kapışıp yeniliyor ve Impel Down 6. katı boyluyor. Yonkou Big Mom ise esir düşen kızını kurtarması için, üç evladını görevlendiriyor. Katakuri-Cracker-Oven'ı. Dünya hükümeti ise önlem olarak Magellan'ın yanına o zamanlar Shichibukai olan Law ve Kuma'yı, yanı sıra koramiral Smoker'ı görevlendiriyor.

Sizce Charlotte Kardeşler buradan Smoothie'yi alıp çıkabilir mi?
  • Yağmur Shiryu dövüşe katılmıyor.​
  • Kuma'nın zihni yerinde, Law ise konumunu kaybetmemek için son gücüyle dövüşecek. Kuma'da aynı şekilde.​
  • Cracker her bir kata klonlarını yollayabilir haliyle.​
  • Smoothie çok ağır yaralı olduğu için kurtarılsa dahi dövüşe katılamaz senaryo gereği.​
  • Impel Down'ın diğer gardiyanları da dövüşe dahildir.​

Charlotte Kardeşler

Katakuri

Charlotte Katakuri, Yonkou Koca Ana'nın en büyük ikinci oğlu ve tatlı kumandanlarından biridir. Yediği meyve ile mochi adama dönüşmüştür. Gözlem hakisinde o kadar ileri seviyededir ki geleceği dahi görebilmektedir. Bu yeteneği sebebiyle Supernova Bege onu "Partinin en tehlikeli adamı" olarak anmıştır.

Çocukluğundan bu yana ağzının yapısı ve dişlerinden dolayı kompleksli olan Katakuri, yüzünün bir kısmını kapatarak dolaşır. Bu zayıflığını gören kardeşi Flampe onunla "ucube" diyerek dalga geçer. Katakuri'nin bu konuda kompleksi o kadar büyüktür ki kendi adamlarını bile acımadan öldürebilir. Kral Haki, Gözlem(En usta olduğu alan), Silahlanma olarak üç tür hakiyi de ustalıkla kullanabilir. 1 Milyar Beri'yi geçkin ödüle sahip olan Katakuri'nin dövü stili Luffy'i andırır. Başta ailesine büyük tehdit olarak görse de, ana karakter Luffy ile olan savaşında yere düşüp yığılır ve Luffy'nin kendisini yendiğini söyler. Yeni Dünya'da Luffy ile karşılaşana kadar sırtını yere getirebilen biri çıkmamıştır.

Oven

Ailenin kıdemli üyelerinden biri ve Big Mom'ın en büyük dördüncü oğlu olan Oven, Netsu-Netsu no mi yani ısıyı kontrol edebilmesine olanak veren bir meyveye sahiptir. Yakigashi adasını yönetir. Yeri geldiğinde kardeşine dahi acımayacak kadar zalim bir kişiliğe sahiptir. Sanji-Bege-Ichiji gibi isimlerin saldırısını yeyip ayağa kalkabilen Oven için dayanlı bir adam olduğunu söylemek yanlış olmaz. Meyvesi ile sadece kendi bedenini değil, etrafını da manipüle edip ısıtabilir. Balıkadam korsanları saldırıya geçtiğinde yeteneğini kullanıp denizi kaynatmıştır.

Cracker

Onuncu oğul, Tatlı Kumandan Cracker, genelde bisküvi klonunun içinde dolaşır ve kendini göstermemesine rağmen 860 Milyon Berilik bir ödüle sahiptir. Bisküvi meyvesi yemiş ve Büskivi adam olmuştur, bu yeteneği ona hakisi ile harmanladığı sağlam bir savunma ve sayısız klon yapma yeteneği vermiştir. Ana karakter Luffy Cracker'ın silahlanma hakisi için "Gördüğüm en sert şey." diye şaşkınlıkla söylenir. Kılıcı Pretzel'i kullanarak Luffy'nin g4 savunmasını kesebilen Cracker için güçlü bir kılıç ustası olduğu da söylenebilir. Saatlerce süren bir cebelleşmenin ardından Mugiwara tayfasından Nami'nin de yardımıyla ana karakter Luffy'e kaybeden Cracker Kek Adası arc'ında başka bir aksiyona girmez. Net bir açıklama olmasa da, genel olarak fanlar arasında "üçüncü" adam olarak bahsedilir.

Impel Down - Hükümet Tarafı

Trafalgar D. Water Law

D soyuna mensup olan Law, en kötü nesilden, yani Supernova'lardan biri olarak anılan ünlü bir korsandır. İki yıllık zaman atlamasından sonra Shichibukai olarak anılır. Yer altı patronu ve eski bir kutsal ejder olan Doflamingo'nun kardeşi Rosinante ile arasında derin bir bağa sahip olmasından mütevellit en değer verdiği insanı öldürdüğü için Doflamingo ve ailesine sonsuz bir kin beslemiştir. 500 Milyon Beri'lik bir ödüle sahiptir ve nihai meyve olarak adlandırılan Ope Ope no mi'yi yemiştir. Bu meyveyi hem dövüşte hem de mesleği doktorlukta kullanır. Bu meyve ona ölümsüzlük ameliyatı yapma gibi bir güç verir aynı zamanda. Oda açıp istediği gibi kontrol edebilir, şok darbeleri uygulayabilir. Doflamingo ile olan savaşta Gama Knife isimli saldırısıyla Doflamingo'nun iç organlarını paramparça etmiş ve onu güçten düşürmeyi başarmıştır. Sinsi, zeki ve kurnaz bir kişiliğe sahiptir, bu kişiliği dövüş anında da değişmez. Yine Doflamingo ile olan savaşta en sonuna kadar bekleyip son anda hamlesini yapmak için fırsat kollamıştır. Bunun haricinde Law'un insancıl taraflarının olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Magellan

Dünyanın en büyük ve en tehlikeli hapishanesinin başgardiyanı olan Magellan, tüm mahkumlar tarafından korku ve saygıyla anılan bir adamdır. Dünya hükümeti korkunç yeteneklerinden dolayı ona güvenir ve yetki verir. Yediği zehir meyvesi ile o zamanlar Shichibukai olan Marshall D. Teach ve tayfasını, iki shichibukai ve koramirallerin övgüyle bahsettiği Rob Lucci'yi yenmiş olan ana karakter Luffy'i ölümün kıyısına kadar getirebilmiştir. Gücü ve namı sadece bunlarla sınırlı kalmayıp, Yağmur Shiryu'yu yenip onu hapsedebilecek kadar güçlüdür. Crocodile, Jinbei, Luffy, Daz Bones, Ivankov gibi isimlerin bulunduğu bir grup kendisini indirmek yerine kaçmayı tercih eder. Buradan da gücü hakkında fikir sahibi olunabilir.

Kuma

Kuma, "zalim" lakabıyla anılan eski bir devrimcidir. Devrimcilerin hükümet içindeki ajanı daha doğru bir tabir olabilir. 296 Milyon berilik ödülü bulunan Kuma, pati pati meyvesini yeyip pati adam olmuştur. Meyvesiyle ışınlanabilir, darbeleri geri sektirebilir, rakibine yollayabilir, güçlü şok atakları yapabilir. Aynı zamanda ağzından Kizaru'nun lazer ışınlarını da atabilir. Komutanın oğlu Monkey D. Luffy ve tayfasını bir kez deneme amaçlı, iki kez mağlup eder ancak bunu onları sınamak ve korumak amacıyla yapar. Kizaru ve Rayleigh gibi çok güçlü iki adamın savaşını bölüp onlar ile konuşabilir. Hızına güzel bir örnektir. Marineford savaşında zihnini kaybetmiş bir şekilde karşımıza çıkar ve iki yıl sonrasında gördüğümüzde ise bir kutsal ejderin kölesi olmuş vaziyettedir. Devrim Ordusu Kumandanları, Sabo önderliğinde onu geri almak için amirallere meydan okur. Lakabının aksine çok sakin ve ihtiyatlı bir adamdır. Aynı zamanda zeki bir karakter olduğu söylenebilir.

Smoker

Karşımıza ilk olarak Doğu Mavi'nin Loguetown kasabasında çıkan Smoker, Duman Logiasına sahip bir koramiraldir. Sert ve kurallı bir mizacı vardır. Arabasta arc'da kendisine Crocodile'ı yendiği konusunda yapılan teklife küfür ederek yanıt verecek kadar onurlu bir adamdır. Shichibukai Law ile bir süre dövüşebilmiş yüzünü ekşitebilmiştir, güçlü bir adam olduğu söylenebilir. Silahlanma ve gözlem hakisini kullanabilir, Kral haki olup olmadığı ise bilinmemektedir. Aynı zamanda devrimci de bir kişiliğe sahip olan Smoker, Fujitora'yı Shichibukai'leri kaldırma planı konusunda desteklemektedir. Ana karakter Luffy ile aralarında pek sıcak olmasa da bir bağ bulunur, Luffy kendisini sevip saysa da onun Luffy'e bakış açısı pek iyi değildir. İki yıl önceki zaman atlamasında Luffy'i iki kez mağlup etmeyi başarmış, tekinde devrimci Dragon, ötekinde ise Shichibukai Hancock elinden almıştır.

Moderatör'den izin alıp açtım konuyu.

Son düzenleme:
Sağlam konu olmuş. Oven vs Magellan çok çekişmeli geçer. Zehir ısıyı, ısı da zehri karşılar ve yenişemezler büyük ihtimal ama Oven, Magellan'ı baya bir yorarak aradan çıkarır. Kendi de saf dışı kalır.

Smoker biraz zayıf kalmış hükümet tarafında. Law vs Smoker'dan da yola çıkarak ve Law'ı da az çok bildiğimizden Kata tarafı rahat bir üstünlük kurar. Cracker'de onlarla ilgilense geriye tek sorun Kuma kalıyor. Zira kendisi en güçlü shichibukai'lardan biridir gözümde. Ama Katakuri'ye karşı kazanamaz gibi geliyor. Her halükarda Charlotte kardeşler Smoothie'yi kurtarırlar.

Oven vs Magellan = Berabere

Cracker vs Law ve Smoker = Cracker kolay olmasa da alır.

Cracker vs Kuma = Çok emin olmamakla birlikte Kuma diyorum.

Son olarak Katakuri vs Kuma ise Katakuri diyorum.

Açık alanda Katakuri Magellanı öttürür ama İmpel Down'ın içinde Magellan Katakuriyi nötrler hatta baskın taraf olur.

Kumada Crackeri nötrler.

Ovena smoker ve law kalır ondada law ve smoker baskın gelir.

Ama 1 e 1 düşünmek yanlışlık olur sanırım. İmpel down muhafızlarının desteği ile big mom tarafı epey sıkıntıya girer.

Öyle kolay iş değil İmpel Downdan adam kaçırmak. Ana karakter değilseniz işiniz hiçte kolay olmaz. Magellan kapalı alanda çok tehlikeli. Özellikle 2.inci hali. Heleki impel down gibi bi yerde. Katakuri uyanış kullansa dahi Magellan yine baskın gelir tek hatasındada Katakuri ölür. Kuma Crackere ters. Bisküvi askerleri hiçbir işe yaramaz kendi zırhınıda deleceğini düşünüyorum kumanın. Yani Cracker ile oluşan olası bir avantajda söz konusu değil. Law ve Smoker'ın Oven'ı yeneceğini düşünüyorum hatta çokta zorlanmazlar. Ayrıca bunlarlada bitmiyor. İmpel down muhafızları Kairoseki tuzakları 3 kişiden oluşan birine göre fazla güçlü. Hangi taraftan düşünürsem düşüneyim Katakuri Cracker ve Ovenı gömerler oraya. 3 kişi yetmez mümkün değil.

Ha derseniz Oven Magellana avantajlı ısı zehir ilişkisi olarak ama salak değiller heralde Magellan gibi bir avantajı Oven'a yedirmezler. Yani Magellan - Oven gibi bir eşleşme olması bana göre olanaksız.

Magellan ve Kuma'yı net olarak sağ kol ya da ikinci adam seviyesi görüyorum. Katakuri'yi ya da Cracker'ı yenebilir ya da uzun süre oyalar. O kalibrede adamlar.

Üstüne Law gibi çok iyi bir takım oyuncusu var ellerinde, Magellan + Law'un kombolarını düşünemiyorum.

Kardeşlere ya mezar olur ya da hapsi boylarlar diyorum.

Bu arada belirtmeyi unutmuşum, diğer gardiyanlar yani Hanybal filan da dövüşe dahil. Konuda belirttiklerim öncü kuvvetler.

Açık alanda Katakuri Magellanı öttürür ama İmpel Down'ın içinde Magellan Katakuriyi nötrler hatta baskın taraf olur.

Kumada Crackeri nötrler.

Ovena smoker ve law kalır ondada law ve smoker baskın gelir.

Ama 1 e 1 düşünmek yanlışlık olur sanırım. İmpel down muhafızlarının desteği ile big mom tarafı epey sıkıntıya girer.

Öyle kolay iş değil İmpel Downdan adam kaçırmak. Ana karakter değilseniz işiniz hiçte kolay olmaz. Magellan kapalı alanda çok tehlikeli. Özellikle 2.inci hali. Heleki impel down gibi bi yerde. Katakuri uyanış kullansa dahi Magellan yine baskın gelir tek hatasındada Katakuri ölür. Kuma Crackere ters. Bisküvi askerleri hiçbir işe yaramaz kendi zırhınıda deleceğini düşünüyorum kumanın. Yani Cracker ile oluşan olası bir avantajda söz konusu değil. Law ve Smoker'ın Oven'ı yeneceğini düşünüyorum hatta çokta zorlanmazlar. Ayrıca bunlarlada bitmiyor. İmpel down muhafızları Kairoseki tuzakları 3 kişiden oluşan birine göre fazla güçlü. Hangi taraftan düşünürsem düşüneyim Katakuri Cracker ve Ovenı gömerler oraya. 3 kişi yetmez mümkün değil.

Ha derseniz Oven Magellana avantajlı ısı zehir ilişkisi olarak ama salak değiller heralde Magellan gibi bir avantajı Oven'a yedirmezler. Yani Magellan - Oven gibi bir eşleşme olması bana göre olanaksız.
Aynı şekilde, bir takım oyunu olacak. Yani her biri rakibini seçip kendi aralarında savaşmayacaklar. Ki her birinin çok güzel güçleri var. Bence güzel savaş olur.

Teşekkür ederim.

Şunu da belirtmek istiyorum ki, iki tane ışınlanabilen-rakibini ya da takım arkadaşını istediği yere ışınlayabilen Law ve Kuma var. Bence hükümet tarafı biraz küçümseniyor gibi.
Küçümseme demeyelim de Katakuri'nin varlığı diyelim. Eğer o olmasa hükümet tarafı ezer geçer. Ama geleceği görebilen ve b. hakisi bile Cracker'den sağlam olan adama ne yapabilirler ki? Zaten fark ettiysen Kuma'yı sona bıraktım. İçlerinde en sağlamı o bana göre. Ha şöyle bir bakınca Magellan'a biraz haksızlık yapmışım onu fark ettim. Ama sonuç değişmezdi bence. Zaten Kata tarafı ezer geçer demiyorum bak. Oven ve Cracker inebilir diyorum. Yukarıda yazdım gerçi ama neyse.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık