Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Bir İnsan Ömründe Kaç Kitap Okuyabilir?

Bir İnsan Ömründe Kaç Kitap Okuyabilir?

• Kullanılan toplam oy
    45
Tolkien'i sırf üslubu için okuyorum. Hiçbir zaman kitaplarını baştan sona okumadım. Rasgele açıp okuyorum. Çoğu karakterin ismini bile hatırlamam.

Şu girişin güzelliğine baksana abi:
Fantastik edebiyatta dilin üslubun betimlemenin nirvanası Tolkien, Silmarillion gibi bir baş yapıtı bize sunmuş daha ne yapsın. baştan sona okumanı dilerim. :sapkali:

Yiğirmi dokuz hece
Okursun uçtan uca
Sen elif dersin hoca
Mânâsı ne demektir
-Yunus Emre :)
ee yani :S yunus emre yine boş yapmış. az bileni, okumayanı kandırırsın işte böyle, kendi yeterince okumuş, okuyanı da okumayanları okumamaya teşvik eder olmuş. dergaha adam lazıflfndö

cevap ver! 3kda anlaşalım.

yav doktor doğa böyle, aynı anda hem var hem yok, oluşu böyle. mana varken yok da olabilir, çok katmanlı bi ölçekleme var. insan ölçeklendirebilen bi zihne sahip, bölüp parçalayınca mana bulunur ama amaç aramak insancıldır, bilinmezlikler çözülmedikçe manasızdır, öznel yaklaştıkça manasızdır, zaten kendini aşmak bunda yatar. kendini deşeceksin ki kendini bulasın. kendini aşacaksın ki kendin bulasın. ölçeğini kaydırınca bi bakacaksın ki yokmuşsun

hadi size iyi boşlar. soruya cevap verin adamı hasta etmeyin

ee yani :S yunus emre yine boş yapmış. az bileni, okumayanı kandırırsın işte böyle, kendi yeterince okumuş, okuyanı da okumayanları okumamaya teşvik eder olmuş. dergaha adam lazıflfndö

cevap ver! 3kda anlaşalım.

yav doktor doğa böyle, aynı anda hem var hem yok, oluşu böyle. mana varken yok da olabilir, çok katmanlı bi ölçekleme var. insan ölçeklendirebilen bi zihne sahip, bölüp parçalayınca mana bulunur ama amaç aramak insancıldır, bilinmezlikler çözülmedikçe manasızdır, öznel yaklaştıkça manasızdır, zaten kendini aşmak bunda yatar. kendini deşeceksin ki kendini bulasın. kendini aşacaksın ki kendin bulasın. ölçeğini kaydırınca bi bakacaksın ki yokmuşsun

hadi size iyi boşlar. soruya cevap verin adamı hasta etmeyin
5bini bile geçersin düzenli bir okuman varsa. Tüm boş vaktini buna harcasa biri onbini de geçer. Olur yani.

Hızlı okuma bence saçma.

Bilgilendirici metinler zaten hızlı okunmaz.
Kurgusal metinlerde de çok bir numarası yok.
Atıyorum yüzüklerin efendisi okuyup anlatmaya kalksan en fazla "Yüzük var, elfler var, olay orta dünyada geçiyor vs." falan dersin.
Hiç okuma daha fazla zaman kazanırsın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık