Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Big Mom Tayfanın Müttefiği Olur Mu?

Wano'da 2 Yonkou'da Düşer mi?

• Kullanılan toplam oy
    71
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Selam arkadaşlar. Big Mom'ın Wano'daki geleceği hakkında olmasına ihtimal verdiğim bir şeyi sizinle tartışmak istedim.
Bildiğiniz gibi Luffy Müttefik bulma konusunda inanılmaz yetenekli bir kardeşimiz. En saçma zamanlarda bile kendisine müttefik bulabiliyor. Onigashima'daki savaş ise şuanda 5.000 vs 30.000 gibi bir şey. Yani arada inanılmaz bir fark var. Bu fark nasıl kapanır?
İlk olarak Taraf değiştirme gibi bir durum söz konusu olmazsa eğer, 20.000 kişilik Luffy donanması gelebileceğini gibi Kaido adayı Çiçek Başkentine indirdiğinde şehirdeki eski samurayların falan katılımıyla da eşitlenebilir. Bunlar dışında bir seçenek görmüyorum açıkçası.
Luffy donanmasının gelmesi çok olası değil bana kalırsa. Çünkü Wano yapısı itibariyle o kadar insanın aynı anda ülkeye girişine izin verecek bir girişe sahip değil. Diğer ihtimalde ise sayılar eşitlense bile kalite açısından eşitlik sağlanabileceğini düşünmüyorum. Ama gene de farklı seçeneklerle beraber gerçekleşebilecek bir olay.

İkinci olarak taraf değiştirme durumu söz konusu olabilir. Ki bana kalırsa bunun alt yapısı mangada Quenn tarafından yapıldı. Yani Kaido'nun teklifini kabul eden Wano'luların ilerleyen bölümlerde taraf değiştireceğine inanıyorum.
Bu 10.000 kişinin yer değiştirmesiyle bir taraf 15.000 diğer taraf 20.000 insan gücüne sahip oluyor. Yukarıda bahsettiğim Çiçek Başkent'indekilerinde katılımıyla denge sağlanabilir. Muthemelen de böyle olacaktır. Ancak dengeyi bozan çok önemli bir faktör var. Big Mom ve tayfası. Big Mom bana kalırsa tayfası yokken bile dengenin içinden geçiyor gerçi :)

Bana kalırsa Big Mom'ın Wano'da düşman olarak yeri yok. Çoğu kişi gibi bende Big Mom'ın bir şekilde Elbaf'ta bulunacağını düşünüyorum. Burada Luffy'giller tarafından yenilse bile Elbaf'a gidebilir tabi ki ama böyle olursa seride gittikçe düşen imajı yerle bir olur. Yani burada yenildikten sonra Elbaf'ta yeri olamaz benim gözümde...
Peki Big Mom ve tayfası buradan nasıl çıkar? Farklı alternatifleri olsa da bence iki olası yol var. İlki, her zaman olduğu gibi gene balataları sıyırabilir ve bir şekilde çocuklarıyla beraber adayı terkedebilir. İkincisi ise Luffy ile müttefik olmak...
Biraz uçuk gelebilir ama okumaya devam etmenizi istiyorum. Öncelikle Big Mom'ın seride genel anlamıyla "özünde iyi" biri olarak yansıtıldığını düşünüyorum. Dellenince kafayı yediğini doğru fakat bana Kaido gibi salt kötü gözükmüyor.
Yukarıda da gördüğünüz gibi kasaba halkını kast ederek "onlara bir sürü o-şiruko götürmek istiyordum" demesi bence big mom'ın gerçek kişiliğini yansıtıyor. Ayrıca çocukken yaşadığı şeyler de bana "özünde iyi" izlenimi veriyor. Aynı zamanda tayfasında da Luffy'gillere yakın isimler ortaya çıktı. Katakuri ve Pudding gibi. Bir de geçmişinin gösterilmesi olayı var. Oda-san genelde düşman olan karakterlerin hikayelerini en sonda anlatıyor gibi bir izlenimim var. Bilmem katılır mısınız? Big Mom gibi biriyle gerçek bir dövüş sahnesi olmadan hikayesini öğrenmemiz bana çok garip geliyor...

Kötü yönleri olduğu da inkar edilemez tabi ki. Mesela çocuklarına davranışları, nadir ırkları alıkoyarak hapse atması, elbafı yakıp yıkması falan. O yüzden kafam çok karışık Lin Lin konusunda. Ama toparlayacak olursam; Big Mom'ın Wano'da düşman olarak yeri olmadığını ve çekileceğini ya da müttefik olarak karşımıza çıkabileceğini düşünmekteyim.
Sizin bu konu hakkında ki fikirleriniz neler?

Edit: Anketi oluştururken el alışkanlığı ile "enter"a bastım ve konu açıldı. Anket kısmı aceleye geldi yanlış yapmışım o yüzden. Son seçeneği "İkisi de düşer" yapacaktım.

Son düzenleme:
Öncelikle eline emeğine sağlık

Ninja ve samurayların taraf
değiştireceği konusuna katılıyorumBence kaido düşer ancak onu seriden tamamen çıkarmazlar diye düşünüyorum bi anda 2 yonkounun işi biterse işin rengi değişir o yüzden bigmoma daha sıra gelmedi bence burda bigmomda düşerse komuta katakuriye geçer onu ön plana çıkarmak için geçici bi süreliğine devre dışı kalır en fazla düşük bi ihtimal ama güzel olurdu bigmomu adadan almaya gelebilir tayfası herkes savaş yorgunu olduğu için ellerinden kaçırabilirler diye düşünüyorum yada baktı işler ters gidiyo kaidoyu tek bırakıp gider çok düşük bi güçle geldi wanoya herşeyi riske atıp savaşmaz diye düşünüyorum linlin ablamız özünde iyi ama arkadaş çevresi kötü etkilemiş napalım ilerde düzelebilir luffy ile müttefik olmaz ama belki elbafta luffy devlerle arasını bulur ordan bi düşmanlık son bulabilir seri sonunda arka çıkabilir bi ihtimal

Şöyle bir durum söz konusu, seride Lütfünün ağzından çıkan her şey yaşanacak demek oluyor. Lütfü Bigmomı indireceğini söyledi. Big mom bu arc düşecek fakat ondan sonra ailenin başına geçecek kişi katakuri olacağı için öyle bir ittifak yapılır diye düşünüyorum.

değiştireceği konusuna katılıyorumBence kaido düşer ancak onu seriden tamamen çıkarmazlar diye düşünüyorum bi anda 2 yonkounun işi biterse işin rengi değişir o yüzden bigmoma daha sıra gelmedi bence burda bigmomda düşerse komuta katakuriye geçer onu ön plana çıkarmak için geçici bi süreliğine devre dışı kalır en fazla düşük bi ihtimal ama güzel olurdu bigmomu adadan almaya gelebilir tayfası herkes savaş yorgunu olduğu için ellerinden kaçırabilirler diye düşünüyorum yada baktı işler ters gidiyo kaidoyu tek bırakıp gider çok düşük bi güçle geldi wanoya herşeyi riske atıp savaşmaz diye düşünüyorum linlin ablamız özünde iyi ama arkadaş çevresi kötü etkilemiş napalım ilerde düzelebilir luffy ile müttefik olmaz ama belki elbafta luffy devlerle arasını bulur ordan bi düşmanlık son bulabilir seri sonunda arka çıkabilir bi ihtimal
Kaido delikanlı adamdı ama bi kusuru vardı çok içiyordu, zoro tek atacak kanka

Big Mom düşerse dediğin gibi katakuri gelebilir belki.
Hiç biri düşmez ile ikisi de düşmez arasında kaldım.
Konu açılınca aceleden yanlış yazdım ya:üzgünüm:
Konuyu tekrar aç istersen modlar açık değildir el atamazlar şimdi oylama seçeneklerine.
Değiştirmelerini beklesem sorun olur mu? Tekrar Uğraşmak istemiyorum.
Wanodaki sayılar önemsiz bu arada. Çatıda yonkoular kapışacak. 2 h.haki çarpışması olur alayı bayılır. İkisi de düşer btw.
Mantıklı gerçekten. Sayıların önemi kalmıyor o açıdan bakınca
Şöyle bir durum söz konusu, seride Lütfünün ağzından çıkan her şey yaşanacak demek oluyor. Lütfü Bigmomı indireceğini söyledi. Big mom bu arc düşecek fakat ondan sonra ailenin başına geçecek kişi katakuri olacağı için öyle bir ittifak yapılır diye düşünüyorum.
Evet. Luffy dediğini yapıyor her zaman ama 2 Yonkou'nun düşmesi bana mantıklı gelmiyor bir türlü.
Teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık