Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Big Mom + Kaido İttifakı vs. Marineford Denizciler

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    82
Garp zirve döneminde Roger ile yakın güce sahip bir adamdı. Sengoku da ondan çok aşağıda değil. Ama zaman faktöründen dolayı ikilinin zayıfladı. Şuanda KK değil yonkou seviyesine daha yakınlardır. Big Mom Kaido ikilisi mi daha ağır basar bu iki ihtiyar mı? Tartışmalı.

Ama kesin olan şey şu ki yonkoular kadar güçlü olmasalar da onlarla denk dövüşebilen amiraller var ve 3 tane. İki taraftan birinin astları ise epeyce eksik. Kaldı ki shiciler var denizcilerin tarafında. Mihawk, Kral hakili Hancock, Kuma.... Sürüyle Px.

Denizciler kesinlikle daha ağır basıyor.

Sağlık sorunu olan Newgate'i Sengoku
Kaido'yu Garp
Shanks'ı Mihawk
Linlin'i Sakazuki karşısına alsa eşleşmeler tamam.

Kuzan ve Borsalino, 4 Sağ Kol

6 Savaş Lordu, 8 Elit Kumandan

Koramiraller, Diğer Kumandanlar.

2 İmparator daha ekle konuya ona göre yorum yapalım.

Kurguda Croco ve Moria'nın olması gibi ufak çatlaklar var :D Yoksa iyi konu. Ha birde Kata falan da olsaydı daha iyi olurdu.

Sağlık sorunu olan Newgate'i Sengoku
Kaido'yu Garp
Shanks'ı Mihawk
Linlin'i Sakazuki karşısına alsa eşleşmeler tamam.

Kuzan ve Borsalino, 4 Sağ Kol

6 Savaş Lordu, 8 Elit Kumandan

Koramiraller, Diğer Kumandanlar.

2 İmparator daha ekle konuya ona göre yorum yapalım.
Ne Newgate'i ne Shanks'ı mümin kardeşim. Birde konuda olmayan oyajiyi gitmişsin Sengoku'ya yedirmişsin bre terbiyesiz!

İroni içeriyorsa mazur gör, bu saatte anlayamamışım demek ki... Ama içermiyorsa gazabımızın tadına bakarsın!

Kurguda Croco ve Moria'nın olması gibi ufak çatlaklar var :D Yoksa iyi konu. Ha birde Kata falan da olsaydı daha iyi olurdu.

Ne Newgate'i ne Shanks'ı mümin kardeşim. Birde konuda olmayan oyajiyi gitmişsin Sengoku'ya yedirmişsin bre terbiyesiz!

İroni içeriyorsa mazur gör, bu saatte anlayamamışım demek ki... Ama içermiyorsa gazabımızın tadına bakarsın!
Niyet ettim allahım son tartışmamı yapmaya. :D Bir süre gidiyorum Calgara gitmeden gazabına uğrayalım.

Şuanda zaten 4 İmp=Donanma sistemi çok zor denge falan alt üst oldu fakat yukarıya yazdığım adamlar denk demiyorum aşağı yukarı birbirini götürür. Bir kere sağlık sorunu olan Newgate yazısını özellikle yazdım. Çünkü normal şartlarda Newgate imparator kalibresinin de üstünde bir adam fakat sağlık sıkıntılarıyla mücadele ederken pekala, sengoku karşısında iş yapar. Diğer yazdığım. Garp, Kaido; Mihawk, Shanks çok uçuk eşleşmeler değil gayet olası..

Ha 6 Lordun 8 Komutana karşı şansı zor.. Koramirallerde baya çöp diğer komutanlar yer şuanki gösterilene göre. Fakat aşağı yukarı denk bir eşleşme bana kalırsa

Shichibukai'ler niye denizcilerin tarafındaki adamları tuvalet kağıdı gibi kullanıp attılar hala ne dolanıyorlar etraflarında yüzsüz yüzsüz... Dünya üzerinde denizcilerin yenemeyeceği 2 korsan tayfası var sadece, biri Roger korsanları öteki de malum... Wb'yi bile ezdiler, gerçi genç wb içlerinden geçerdi orası ayrı. Shichibukai'ler denklemden çıkarılırsa daha dengeli olur. Ha yine denizciler alır. Supernova'larla dövüşemeyen 2 yonkou'dan bahsediyoruz. Sadece Shichibukai'lar bile kafa kafaya dövüşür ikisiyle.

O an Wanoda yok diye. Eğer anket çok dengesiz giderse alternatif bir senaryo oluşturacağım zaten :good:
Kilimcinin kör oğlu bile wanoda katakuri niye yok. Saçma biraz. Yani güncele göre hesap ediyorsun katakuriyi o anda orada yok diyorsun ama shibukailer var diyosun. Güncele göre hesap ediyosan shibukailer de olmasın denizciler tarafında.

Shibukaileri çıkarman gerekli bence çünkü onlar marinford savaşı beyazsakalla savaşmak için ordalardı. Aokijiyi de çıkar denizci değil artık. Shibukailer çıksa, aokiji çıksa bile yine denizciler alır görünüyor. Çünkü big mom kaido ve bütün adamları güçlü bir imaj çizemediler. Sözde çok ağır toplar ama icraat sıfır hepsinde. Akainu ve kizaru bile götürür tek başına abartmıyorum. Garp sengokusunu saymıyorum bile.

Niyet ettim allahım son tartışmamı yapmaya. :D Bir süre gidiyorum Calgara gitmeden gazabına uğrayalım.

Şuanda zaten 4 İmp=Donanma sistemi çok zor denge falan alt üst oldu fakat yukarıya yazdığım adamlar denk demiyorum aşağı yukarı birbirini götürür. Bir kere sağlık sorunu olan Newgate yazısını özellikle yazdım. Çünkü normal şartlarda Newgate imparator kalibresinin de üstünde bir adam fakat sağlık sıkıntılarıyla mücadele ederken pekala, sengoku karşısında iş yapar. Diğer yazdığım. Garp, Kaido; Mihawk, Shanks çok uçuk eşleşmeler değil gayet olası..

Ha 6 Lordun 8 Komutana karşı şansı zor.. Koramirallerde baya çöp diğer komutanlar yer şuanki gösterilene göre. Fakat aşağı yukarı denk bir eşleşme bana kalırsa
Are!? Nanioney tiksav çan? Nereye niçin gidiyorsun bi dur Allah aşkına.
Üni sınavına hazırlanmak için mi bir süre girmeyeceksin?

Bro konuda WB, Shanks falan yok ya o yüzden dedim öyle. Konuda olmayan Wb yi bile Sengoku'ya yedireni kusura bakma ama babam olsa affetmem. Ama genç sevdiğimiz bir kardeşimiz olduğun için, hayatın örselendiği bu sistemde şansı az olanların çok olanlar karşısında kazanmasını istemeni anlıyor ve saygı duyuyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık